Wężyk silikonowy

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: slonemil74 »

Ludzie podpowiedzcie mi gdzie w Łodzi kupić oryginalny wężyk silikonowy. Wczoraj kupiłem niby taki przetestowałem go tak jak na forum piszą i wszystko było ok, jednak gdy go sprawdziłem na destylacji wody to ciecz śmierdziała strasznie. Za wężyk dałem 10 zł. za 1 m. Proszę pomóc bo już na dniach muszę psocić. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: JanOkowita »

A do sklepiku AD może by tak zajrzeć ? Co za różnica czy to Łódź, Warszawa czy Kraków ?

Nasze wężyki to 100% silicon. Zapraszamy :poklon;
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: mtx »

Po prostu podpal kawałek tego wężyka, jak jest silikonowy to będzie sie słabo i jasno palił,
dając biały kruchy popiół i biały nie śmierdzący dym.
A to, że woda destylowana (osobiście) śmierdzi to norma, więc nie musi to być wina wężyka.

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: slonemil74 »

Podczas doświadczeń jest wszystko w porządku, ale jak ten wężyk nagrzeje w gorącej wodzie i go powącham to czuć taki specyficzny zapach. Nie wiem do czego to porównać i woda przedestylowana też tak pachnie i ma dziwny posmak, na pewno nie jak woda z kranu a u mnie jest bardzo dobra woda w kranie.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: mtx »

Ale własnie chodzi mi o to, że woda którą destylujemy sami, zawsze smierdzi i jest nie smaczna
i nie jest to wina węża, bo nawet na najlepszej kolumnie są takie wyniki. Spróbuj przedestylować
nastaw i wtedy zobaczysz czy śmierdzi czy nie, ale jak piszesz, że w testach wężyk wychodzi
silikonowy to nic nie powinno śmierdzieć.

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: slonemil74 »

Dobra, dzięki za odpowiedzi. Spróbuje popsocić, ale chciałem uniknąć śmierdzącego psocenia.
Chodź i tak nie rozumiem dlaczego woda śmierdzi, a psota ma nie przechodzić tym zapachem.
Do odważnych świat należy, opisze wrażenia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 kwie 2013, 13:35 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: wawaldek11 »

Zgadzam się z Tobą, że wężyk silikonowy może śmierdzieć. I jest to najprawdopodobniej zapach chemii używanej przy produkcji - utwardzacz czy jakoś tak. Capi szczególnie przy nowych wężach, później znika. Jak bardzo przeszkadza, to wygotuj we wrzątku i wygrzej w ciepłym miejscu.
Przerzuciłem kilkadziesiąt metrów silikonowych wężyków i spotkałem się z różnym nasileniem zapachów.
Chyba mitem jest,że silikonowe wężyki są neutralne zapachowo. Nabierają zapachu od np. gorącej pary w końcówce destylacji gdy idą już fuzle. I chyba przepuszczają zapachy bo czuć fuzle przy wężu łączącym deflegmator z chłodnicą.
Samego zapachu węża w destylacie nie wyczuwam.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: slonemil74 »

Ja już go wygrzewałem w piekarniku w 200 stopniach tak jak mi producent kazał i ze dwa razy wygotowałem i powiem tak, jak jest zimny a raczej chłodny to nic takiego nie czuć ale gdy się go trochę podgrzej tak do 50 stopni to już zaczyna go być czuć. Czyli sądzicie, że na psoceniu nie powinno się tego czuć a z czasem sam się wywietrzy?
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: szabix »

Nie znam technologii produkcji silikonowych rurek, ale myślę, że jest tam dodatek przyspieszający sieciowanie silikonu pod wpływem UV. Mam trochę doświadczenia z różnymi polimerami i wiem, że z przestrzeganiem powtarzalności receptur na liniach jest różnie.

W sznujących się sklepach zaopatrujących laboratoria można dowiedzieć się, że takie rurki nie są neutralne zapachowo.

Ja również miałem problem z chemicznym posmakiem i zapachem rektyfikatu. Po prostu cały spirytus z pierwszego 50l wsadu poszedł na cele techniczne. Gotowanie w wodzie nie pomogło. Po takim przepłukaniu wszystkich silikonowych połączeń obcych zapachów nie stwierdziłem.

_Krzysztof_
10
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 16 paź 2015, 14:41
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: _Krzysztof_ »

Nie znalazłem bardziej odpowiedniego tematu niż ten, więc tu pytam, czy do chłodnicy szklanej o wejściu 10-11 mm zakupić wężyk silikonowy 10/13, czy może lepiej 8/10.
Nigdy nie używałem i nie wiem jak jest z ich rozciąganiem i jak reagują pod wpływem temp.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 lis 2015, 19:18 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Konieczne poprawki.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: HomoChemicus »

Są dość mocno rozciągliwe, a temperatura rzędu 100°C nie powoduje żadnych zmian właściwości.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

_Krzysztof_
10
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 16 paź 2015, 14:41
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: _Krzysztof_ »

Odpowiedź nie bardzo mi pomgła. Dość mocno tzn. że na rurkę szklana 10-11mm da radę naciągnąć wężyk 8 mm?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wężyk silikonowy

Post autor: radius »

Da się :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”