Psocenie w bloku

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy

Post autor: Calyx »

klodek4 pisze:...Widzę że pełna konspiracja...
Blokers musi mieć "pomysły". :) A tak naprawdę to squo przestała marudzić, że chałupa capi jak balon "jabola" :D a przy okazji listonosz również nie wyniucha "psotodeo" :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

pyskus
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 lip 2014, 14:44
Re: Psocenie w bloku

Post autor: pyskus »

Panowie macie jakieś pomysły jak rozwiązać szum wody? Jak zorientować się ile grzałek mogę maksymalnie podłączyć aby nie spalić instalacji? Bezpieczniki są dobrym wyznacznikiem?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: Lootzek »

Ale szum wody w kranie, czy w odpływie? Bezpieczniki są niezłym wyznacznikiem, zakładając że nie były wymieniane na mocniejsze (czyli np. 20A zamiast 10A które powinno być). Najwięcej zależy od rodzaju instalacji miedź czy aluminiowa. 2 kW na fazę możesz wpinać w zasadzie w ciemno.

pyskus
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 lip 2014, 14:44
Re: Psocenie w bloku

Post autor: pyskus »

Dzięki za odzew. Szczerze mówiąc chcę zabezpieczyć się "w razie w" z tym szumieniem - nie mam jak sprawdzić czy faktycznie coś słychać, a chciałbym uniknąć odwiedzin sąsiadów w czasie psocenia. Rozumiem, że miedziana instalacja jest lepsza - jak to sprawdzić, po prostu odkręcić kontakt i zobaczyć jakie kable do niego idą? Dwa kW to max i w tym czasie wszystkie inne sprzęty muszą być raczej wyłączone?

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: eldier »

No co Ty ;) Odkurzacz ma z 1,5kW ;) A gdzie jakiś piekarnik, światło, telewizor? Podejrzewam, że to 2kW spokojnie uciągnie, a raczej więcej ;) Zobacz jakie masz bezpieczniki i ile, oraz czy doprowadzona jest 1 faza czy więcej. Wtedy będziemy kombinować ;)
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: Dave »

Jeśli nie mieszkasz w przedwojennej kamienicy to na pewno kable bedą miedziane, 2,5 kwadrat, pytanie tylko czy gniazdka połączone są szeregowo czy każde na osobnym bezpieczniku. Bez obaw 2 grzalki 2000 watowe gniazdko powinno obsłużyć.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: Zbynek80 »

Ja w mieszkaniu na jedną fazę do rozgrzewania podłączam 4kw potem 2kw i śmigam kable w ścianach mam chyba 2,5.
Jaki szum wody to będziesz miał chłodnicę w muszli klozetowej ? Ja nie słyszę, żadnego szumu wody. Słychać raczej grzałki rozgrzewające wsad i potem troszkę podczas gotowania. Ale nie wodę.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: Lootzek »

W PRL-owskich bloczydłach są instalacje aluminiowe :/ Debilny pomysł, ale tak budowali. Co do szumu wody, jak psociłem w kuchni na potstillu, czasami coś delikatnie zabulkało w odpływie, w łazience problemu nie ma. Ktoś kiedyś sygnalizował że mu strasznie szumi w rurach, ale to raczej odosobniony wypadek ;)
Najwięcej hałasu robię przestawiając czy przesuwając kega. Nie ma nóżek i pusty łomocze jak sami szatani ;) Czasem grzałki bardzo hałasują przy rozgrzewaniu wsadu, czasem tylko szumią, a jak już zawrze, to cichszy jest niż czajnik elektryczny.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Psocenie w bloku

Post autor: JanOkowita »

Rozumiem, że walenie kotletów na schabowy może komuś w bloku przeszkadzać - ale szum grzałek to chyba blok audiofilski ? I ta woda ściekająca w rurze kanalizacyjnej, no proszę Cię Lootzek.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: wojs40 »

JanOkowita pisze:..
szum grzałek to chyba blok audiofilski ? I ta woda ściekająca w rurze kanalizacyjnej, no proszę Cię Lootzek.
:D :D :D
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

jopi
10
Posty: 16
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 00:12
Re: Psocenie w bloku

Post autor: jopi »

Uwierz mi , że jak zaczynasz o 3 nad ranem rozgrzewać nastaw , to słychać jak jasna choina .Zgadzam się ,że po doprowadzeniu do wrzenia hałas spada do minimum.Przy czujnych sąsiadach i lecącej ciureczkiem wody z chłodnicy , przyjdą ,zapukają do drzwi i........zameldują, że Ci spłuczka przecieka a wody szkoda :)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Psocenie w bloku

Post autor: Lootzek »

Janie, ja nie napisałem że komukolwiek to przeszkadza - w porównaniu z tym co odprawiają czasem niektórzy sąsiedzi, musiałbym tym pustym kegiem chyba pół doby po terakocie turlać, żeby ktokolwiek się zainteresował :P Dałem tylko przykład koledze co u mnie wydaje dźwięki w trakcie psocenia i że nie jest to żadna orkiestra strażacka ;)
Choć w jednym przyznam, trafiłeś. Blok jest wyjątkowo "audiofilski", akustyki mogłaby mu pozazdrościć niejedna filharmonia - wiem w jakich butach lata sąsiadka dwa piętra wyżej, a muzykę z imprezy pięć pięter wzwyż słyszę tak wyraźnie jakbym miał ustawionego "graja" w pokoju obok :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”