Kupno destylatora prośba o radę

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
matimacosz
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 22:41

Post autor: matimacosz »

Witam.
Od razu na wstępie chciałem zaznaczyć że jestem Świeżakiem w temacie psocenia ;) Czytam od paru dni te forum i jestem zaskoczony jak dużo informacji tutaj się znajduję. Nie będe się rozpisywał za bardzo. Nie mam funduszy na kolumnę i zauważyłem takie o to cudo http://alembik.eu/542-destylator-szybkowar-17l-filtr-weglowy.html . Przed kupnem chciałbym poprosić o poradę czy ją kupować (zaznaczam że dysponuję kwotą 600zł). Jeżeli tak to co ewentualnie bym musiał do niej dokupić. A może byście mieli inne propozycję. Czekam na wasze rady ponieważ jestem o krok od kupna. Zależy mi żeby od dnia dziecka wyprodukowywać trochę dobroci :)

Pozdrawiam

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: boxer1981228 »

Dobrze że zapytałeś przed kupnem, jest to sprzęt z epoki kamienia łupanego. Odstojniki od razu do wycięcia, przeczytaj ten temat:
http://alkohole-domowe.com/forum/odstoj ... k%20zbędny
Poza tym wyjście z pokrywki to zapewne fi 8 więc wydajność bardzo słaba, do tego filtr węglowy na wylocie z chłodnicy. Destylat powinien być przepuszczany przez węgiel zimny. Brak termometra w kociołku, a ten widoczny na zdjęciu do wymiany. I do tego cena 500 zł a ostatnio na targowisku była sprzedana kolumna zerknij tutaj. http://alkohole-domowe.com/forum/post12 ... ml#p124498 Odpuścić sobie zakup tego wynalazku bo sprawi Ci więcej klopotu niż myślisz a potem wpakujesz kolejne 500 na usprawnienia.
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2015, 16:24 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor tematu
matimacosz
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 22:41
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: matimacosz »

Wielkie dzięki za radę. Nie wiem czy uda mi się kupić kolumne za 400zł. Chyba najlepszym wyjściem jest poczekać jak ktoś coś innego będzie sprzedawał. Jeżeli coś wam wpadnie w oko to wyślijcie mi link. Wielkie dzięki.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: aronia »

To sobie odpuść na pewno - a dlaczego już Ci kolega wcześniej podał kilka powodów. Za 600 ze zbiornikiem czy bez? Jak bardzo rozbudowany sprzęt Cię interesuje/jakiego produktu byś oczekiwał? Jakie grzanie? W tej kwocie ciężko będzie coś doradzić - bo za samą głowicę sprawdzeni producenci chcą 450-550 zł w zależności od złącza. Może zamiast kupować sam sobie zrobisz coś podobnego do któregoś sprzętu z tego tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... 12311.html - ewentualnie odezwij się do autora z pytaniem o cenę, a na pewno będzie to bardziej trafiony zakup niż to co zaprezentowałeś.

Autor tematu
matimacosz
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 22:41
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: matimacosz »

Myślę że jak wyszła by mi dobroć 80% to bym się ucieszył. Psociłbym na działce na butli gazowej. Niestety tam nie ma prądu więc jestem zmuszony na grzanie gazem. Jakbym coś kupował to od razu kompletnego. Nie mam natury majsterkowicza.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: szatajoh »

Zobacz ten link http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html
Koszuje wiecej niz planujesz ale warto kupic. Sprzet jest perspektywiczny do rozbudowy.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: boxer1981228 »

@sztajoh ale w tej wersji ten pot still jest do grzania gazem więc dolicz jeszcze taboret i butlę gazową. A jak dołożysz grzałkę, wlew i spust to już sporo ponad budżet. Ale rzeczywiście sprzęt godny polecenia jeżeli nie interesuje Cie robienie spirytusu.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: jurek1978 »

Powiem tak. Chciałbyś wydać 400 zł i mieć dobry sprzęt. Policz sobie że koszt litra spirytusu wychodzi grosze - czyli litra wódki całkiem grosze.
Zainwestujesz w sprzęt nie płacisz za alkohol w sklepie dla siebie i masz smaczny i zdrowy.
Możesz zacząć od prostego pot stilla.
Tak więc zwiększ budżet do realnej kwoty i jakoś to będzie :)

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Remua »

http://alembik.eu/396-alembik-miedziany-10l.html
http://alembik.eu/398-alembik-miedziany-alquitarra-5l.html
Na stronie którą sam wskazałeś. Ale niech się wypowiedzą użytkownicy alembików. Fakt 250zł więcej niż chcesz przeznaczyć, ale w ich przypadku łatwiej będziesz mógł doprowadzić wodę do chłodnicy - grawitacyjnie z beczki np.- jeśli nie masz prądu.
Wychylylybymy ?
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Dave »

O alembikach 5 czy 10 litrowych, które kolega wyżej proponuje zapomnij, szczególnie przy cenie nie adekwatnej do tej pojemności - nadają się jako ozdoba na biurko. Jeśli nie chcesz niczego składać sam to zakup pot still'a od Zygmunta jest sensownym rozwiązaniem
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: jajek12 »

A może w tej konfiguracji: http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... _clamp_do_ Całkiem fajna konfiguracja. Tak jak pisze Dave, 5-10 l to za mało.
Tylko miej świadomość, że spirytu nie otrzymasz, ale te 75- 80%. No i raczej nie cukrówki, ale owocówki i zbożówki :punk:
Pozdrawiam. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Dave »

Znalazłem takiego mikro still'a za 480, który z kegiem 30 litrowym powinien Ci wystarczyć. Zawsze możesz do kega dorobić kolumnę na mocniejsze alkohole choć pojemność jest skromna. Na początek polecam.
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... -nypel_3_4

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Remua »

Faktycznie nie zauważyłem że miało być 17L.
Wychylylybymy ?

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Drupi »

Kolego - moim zdaniem najlepiej narób nastawu i sklaruj go, i poprostu WYPOŻYCZ sobie lepszy sprzęt z przyzwoitą kolumną z wypełnieniem , bo z tych sprzętów które tutaj wymienione możesz mieć produkt trudny do picia. Niewiem gdzie mieszkasz , ale w ostateczności to tu w forumowym sklepie chyba też wypożyczają lepsze sprzęty, z których jak pogotujesz powiedzmy dobe, narobisz sobie sporo dobroci na zapas.
I like noble drinks.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: boxer1981228 »

Co zrobić wypożyczyć ? A kto go obsługi nauczy? Tak poronionego pomysłu to jeszcze nie słyszałem.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: jajek12 »

Drupi pisze:, bo z tych sprzętów które tutaj wymienione możesz mieć produkt trudny do picia.
Na jakiej podstawie tak sądzisz? Czyli osoby pracujące na pot stillu piją jakiś syf?
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: boxer1981228 »

Drupi pisze:Kolego - moim zdaniem najlepiej narób nastawu i sklaruj go, i poprostu WYPOŻYCZ sobie lepszy sprzęt z przyzwoitą kolumną z wypełnieniem
Drupi możesz troszkę rozwinąć temat bardzo mnie zaciekawił, korzystałeś już z takich usług wypożyczenia sprzętu? Ile to kosztuje i jaki sprzęt można wypożyczyć?

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Drupi »

We wpisach użytkownika " Jan Okwita " tu na forum wspomniał coś o możliwości wypożyczania destylatora. Trzeba by poszukać na jego profilu we wpisach.
@jajek 12 - NIE SĄDZE ŻE LUDZIE PRACUJĄCY NA pot stillu PIJĄ SYF ... tylko mnie czasem ktoś poczęstuje czasem kupionym gdzieś pokątnie bimbrem, co poprostu czuć odorem. Nie koniecznie może to być przyczyna braku cięcia frakcji. Niewiem dlaczego ale na moim "wyższym wieszaku Z/P " ze spirytusu nigdy takie nie wyszło. Co najgorzej raz mi wyszedł spirytus pachnący kwiatkami z I odpędu ( zanieczyszczony ) ale II gotowanie naprawiło problem. A gdyby kolega wypożyczył Abratka , myśle że nie trudno byłoby zapamiętać z jaką szybkością odbierać spirytus żeby byl dobry. Pozostałe sprawy obslugi wytłumaczono by jemu.
I like noble drinks.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: michal278 »

Usługę wypożyczenia sprzętu widziałem na allegro. Koszt coś koło 30zł za dzień.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: klodek4 »

Powiem Ci tak, pooglądaj sobie forumową galerię, poczytaj ze zrozumieniem tematy dla początkujących a zobaczysz że nie taki diabeł straszny, przy skromnym budżecie celował bym w sprzęt z możliwością rozbudowy, jeśli zakminisz "jak się gra się w te karasie", zdobędziesz zbiornik, kawałek rury (deflegmator), polączysz to z chłodnicą (która też nie jest problemem) i zaczniesz praktykować. Pamiętaj że sprzęt to nie wszystko, masz jeszcze robienie nastawów, poprawne prowadzenie destylacji, jednym słowem dużo wiedzy do łyknięcia, nawet na bardzo prymitywnym sprzęcie możesz osiągnąć smakowity " bimberek", powódzenia, jak mawiał Juliusz.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Zbynek80 »

Jeśli nie celujesz od razu w spirytus a tak chyba nie jest po tym co pokazałeś to na początek możesz zaopatrzyć się w keg np 30L do tego kawał rury (jako deflegmator )np 60,3mm 80-100cm wypełnić zmywakami i trochę miedzi zamknąć korkiem od wina i do tego szklana chłodnica lub z k.o i masz super bimberek lub idealny sprzęt na smakówki. Z czasem dokupisz głowicę Aabratek, go deflegmatora dospawasz kołnierz i domontujesz kolejny segment rury zmontujesz wszystko i masz gotową kolumnę.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Drupi »

Zbynek80 » Czwartek, 28 Maj 2015, 19:51

...."Jeśli nie celujesz od razu w spirytus a tak chyba nie jest po tym co pokazałeś to na początek możesz zaopatrzyć się w keg np 30L do tego kawał rury (jako deflegmator )np 60,3mm 80-100cm wypełnić zmywakami i trochę miedzi zamknąć korkiem od wina....................""

Deflegmator - to jest taki skraplacz pary który zmusza nieoczyszczoną pare by w postaci "deszczu " jeszcze raz powróciła na zmywaki i tam rozbiła się na cząstki i niedobre powróciło do kotła a dobre ( zwykle lżejsze) poszło dalej i dalej.
@ Zbynek - sama rura ze zmywakami w ktorej para będzie szła tylko w jedną strone to nie będzie deflegmator i w tym przypadku te zmywaki same , nic nie dadzą. Jedynie jakby przez tą rure na górze kolega poprzewiercał dziury i wspawał 8 rurek w poprzeg, i puścił przez nie wode to by był deflegmator prostszy do zrobienia i tylko wtedy zmywaki by spełniły swoją prace.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Zygmunt »

Bzdura.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: radius »

@Drupi, gdzieś się takich głupot naczytał :?: :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: aronia »

Drupi pisze:sama rura ze zmywakami w ktorej para będzie szła tylko w jedną strone to nie będzie deflegmator i w tym przypadku te zmywaki same , nic nie dadzą.
Rozumiem, że sam to sprawdziłeś u siebie - pierwsze próbowałeś działać na pustej rurze, a później ją wypełniłeś i nie zaobserwowałeś, żadnej różnicy w %/jakości produktu - jeżeli nie to sprawdź(a że masz ZP to wystarczy, że nie puścisz na nie wody) i opisz efekty. Zastanów się nad tym czy na zimnych ściankach się nie skrapla itd. A następnym razem przed napisaniem czegoś co gdzieś usłyszałeś/przeczytałeś sprawdź to samodzielnie(najlepiej 2-krotnie).

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Drupi »

Ja mam kolumne wraz z Kegiem ocieploną. Tu na tym forum nawet nie widziałem w żadnym temacie , że to co się skropli na ściankach kolumny można zaliczyć do refluksu. Poprostu na moją logike , jest to za mało jeśli to ma być refluks. Nigdy nie robiłem psoty całkowicie bez puszczania chłodziwa, ale puszczałem z mniejszą ilością wody ( szybko ) w smaku było jakieś niedobre, piekące szczególnie pod koniec procesu.
I like noble drinks.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: aronia »

A słyszałeś: im wolniej tym lepsze przy pot-stillu z deflegmatorem? A dlaczego - bo się właśnie skrapla na ściankach, tylko deflegmator nie ma być ocieplony w przeciwieństwie do kolumny. Według Ciebie za mało na refluks - to powiedz to moim znajomym, którzy na szybkowarze i szklanym deflegmatorze przy 2 razie mają przez długi czas ponad 90 %.
P.S. Jak na forum czegoś takiego nie widziałeś to znaczy, że jeszcze za mało tematów przeczytałeś albo nie wyłapujesz wszystkich informacji z postów które czytasz.

Autor tematu
matimacosz
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 22:41
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: matimacosz »

Mieszkam w Lublinie i znalazlem cos nie daleko mnie. http://olx.pl/oferta/nowy-destylator-elektryczny-kolumna-3-rodzaje-30-keg-CID628-ID9Tw7d.html#f2ffde038b;promoted co Panowie myslicie? I chyba od tego samego producenta to http://olx.pl/oferta/wyprzedaz-nowy-kompletny-destylator-gazowy-keg-30l-lub-50l-refluks-CID628-ID4RMoH.html#3b892d1e59;promoted
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Dave »

Witać, że nie spędziłeś na forum nawet 10 minut skoro rozważasz zakup aparatu z dwoma odstojnikami.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: radius »

Ja posłużę się cytatem - Vanitas vanitatum et omnia vanitas :(
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Zbynek80 »

Zrób jak mówiłem najpierw będziesz miał pot stil z czasem będzie kolumna, wyglądać będzie to niemal identycznie jak ta z ZP tylko bez palcy

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: boxer1981228 »

matimacosz pisze:Mieszkam w Lublinie i znalazlem cos nie daleko mnie. http://olx.pl/oferta/nowy-destylator-elektryczny-kolumna-3-rodzaje-30-keg-CID628-ID9Tw7d.html#f2ffde038b;promoted co Panowie myslicie? I chyba od tego samego producenta to http://olx.pl/oferta/wyprzedaz-nowy-kompletny-destylator-gazowy-keg-30l-lub-50l-refluks-CID628-ID4RMoH.html#3b892d1e59;promoted
Kolego w Lublinie to masz salon destylatorów miedzianych Zygmunta. Jeśli dobrze pamiętam ;)

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: aronia »

matimacosz pisze:co Panowie myslicie?
Ja się zaczynam zastanawiać czy jest sens coś Ci sugerować i wysyłać linki - bo po prostu ich NIE CZYTASZ. Po czym tak twierdzę - wróć na pierwszą stronę tematu i odnajdź pierwszy link, który dostałeś od użytkownika boxer1981228 i teraz otwórz pierwszy z linków w ostatnim Twoim poście.
Zastanów się czy naprawdę chcesz naszej pomocy czy po prostu chcesz "uspokoić sumienie" tym, że zapytałeś, a zrobisz i tak po swojemu. Jak podejmiesz decyzję to albo przeczytaj z kilka razy cały temat oraz powiązane z nim linki albo kupuj co chcesz tylko później poświęć trochę czasu na samodzielne rozwiązywanie/poszukiwanie rozwiązań pojawiających się problemów, bo jak kupisz którykolwiek z zaprezentowanych przez Ciebie aparatów to na pewno się takowe pojawią.
EDIT:
I przed wstawieniem kolejnego linku z aparatem spróbuj samodzielnie poczytać jak się obsługuje dany typ i jak powinien być zbudowany zgodnie z najnowszą wiedzą o destylacji/rektyfikacji.
Awatar użytkownika

geoon
50
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 4 paź 2014, 09:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: geoon »

Zaproponowałem "matimacosz" na PW sprzedaż mojej pierwszej kolumny Aabratek gotową do użytku wraz ze zbiornikiem za śmieszne pieniądze bo za 600 zł pod warunkiem, że odbierze ją osobiście i nawet nie raczył nic odpisać.
Moim zdaniem nie szuka on pomocy i raczej nie ma sensu tracić czasu na odpisywanie na jego posty.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: rozrywek »

A teraz się dziwicie że ja czasem komuś zbyt ostro pojadę....
Niestety tak czasem trzeba.
Matimacomasz..... za 790 zł kup sobie akwarium i żonie ładną sukienkę. I zostaw to zanim zacząłeś, bo jak się do tego tak zabierasz, to aż mnie ciarki przechodzą od miliarda twoich następnych pytań o nastawy, klarowania, instrukcje obsługi itp.
Akwarium prosta sprawa, wsypać szczyptę pokarmu i już.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Lootzek »

Oj rozrywek, akwarium to chyba miałeś, w nim węża z miedzi podłączonego do gara, a z węża kapało samo dobro :P W życiu! Mam kolegę, zapalonego akwarystę. Kiedyś, jak zaczął mi tłumaczyć niuansiki, takie rybki tylko z takimi, one tylko z takimi roślinkami, podłoża takie lub śmakie, temperatury, światło, natlenienie i dwutlenek węgla.. to stwierdziłem że najbardziej wychuchany nastaw puszczany na najfikuśniejszych ZP z trzema odstojnikami, to małe miki ;)

Ale żeby nie było że tak sobie offtopuję, moja propozycja jest następująca: wzorem jednego z forów o innej tematyce, utwórzmy dział Piaskownica. Tu rola mod-teamu, kiedy pojawi się post/temat nowego użytkownika z pytaniami o kwestie które były pierdyliard razy omówione, ląduje w Piaskownicy. Tam może ktoś na niego odpowie, może nie - zależnie od humoru i chęci. Tematy, jak w dziale Targowisko, będą automatycznie usuwane po jakimś czasie (2-4 tygodnie?).
Wiadomo że admini/modowie wszystkiego nie wyłapią, ale jest przecież mechanizm zgłaszania postów, więc każdy użytkownik może takowy zgłosić do moderacji.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: rozrywek »

Lootzek jestem absolutnie za!!!
Od smarkacza do kapacza, z kany dziadka na aabratka:)


To ja praktycznie zawsze biorę na siebie niemiła rolę...hmmm tego niedobrego, aby utemperować nowych niesfornych i leniwych młodych o słomianym za(pędzie) forumowiczy. Też mi ta rola nie pasuje, ale cóż ktoś to jednak robić musi.
Może dlatego jeszcze bana nie dostałem.
Reasumując, pomysł rewelka:)
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Zbynek80 »

rozrywek pisze: Matimacomasz..... za 790 zł kup sobie akwarium i żonie ładną sukienkę.
Akwarium prosta sprawa, wsypać szczyptę pokarmu i już.
Jak już Looztek napisał z akwarium i rybkami to nie taka prosta sprawa. I jak by chciał porządne akwarium ok 200L (to wcale nie dużo) może kosztować i 700. A gdzie światło, filtry, grzałki, podłoża, co2 jakaś elektryka to się już robi 3-4k więc kilka takich destylatorów.
Lootzek pisze:wzorem jednego z forów o innej tematyce, utwórzmy dział Piaskownica.
Pomysł dobry można by to też nazwać Ośla łączka
rozrywek pisze: z kany dziadka na aabratka:)
Dokładnie jak bym widział siebie :)
Awatar użytkownika

geoon
50
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 4 paź 2014, 09:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: geoon »

Sporo pytań miałem odnośnie sprzedaży kolumny także osoby czytające temat chciałem poinformować, że oferta jest już nieaktualna.
Kolumna została sprzedana.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Drupi »

Witam. Chciałbym kupić lub zlecić zrobienie jakiegoś najlepszego destylatora OLM 220cm. narazie bez bufora na dole kolumny . Doradźcie mi o czym pamiętać przy projektowaniu żeby potem nic nie przerabiać . Mam zasilanie wody hydroforowe. Dlaczego w niektórych OLM ujście z obniżonego ujścia jedni robią pod kątem prostym do kolumny a niektórzy w kształcie fajki skierowanej w dół? Jakie jest lepsze? Czego wam brakuje w OLM-ach, na co zwrócić szczególną uwage? Czy 220 cm. z kegiem da rade czy koniecznie musi być więcej?
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”