12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky, USA

Znalazłeś fajne fotki destylatorów - zamieść je tutaj!
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:

Post autor: 33cezary »

Witam.

Na wstępie chciałbym podziękować niektórym osobom z forum, którym to one bardzo dobrze wiedzą. Osiągnąłem pewien zakładany etap w pracy i na łamach forum chciałbym się pochwalić, oraz tym wpisem podziękować.
Po już kilku latach ciężkiej pracy, dziesiątkach, ba setkach lub tysiącach godzin spędzonych nad rozwiązywaniem problemów, walką z uprzedzeniami, konsekwentnie rozwijając się za pomocą życzliwych ludzi oraz swojej pracy i nie baniu się ponosić nakładów i imię „lepszego jutra” osiągnąłem pewien etap. Etap, który utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężką pracą, pomysłowością, zaufaniu do ludzi, można osiągać zamierzone cele.

Dla mnie takim etapem jest obecne uczestniczenie, jako wystawca w 12 Conference and Expo organizowanych przez Americam Distilling Institute w Louisville – Kentucky – USA.
American Distilling Institute jest największą organizacją w USA zrzeszającą gorzelników. Organizują oni takie sympozja, co rok, wraz z jednoczesnymi targami.
Oczywiście samo uczestniczenie w targach o niczym nie świadczy, dla mnie jednak postawienie stanowiska z dwoma małymi destylatorami (50 litrów z kolumna szklana i 250 litrowa kolumna) i bycie postrzeganym przez otoczenie, jako firma, która proponuje coś nowego, innego i nowoczesnego na amerykańskim rynku jest sukcesem, wręcz jeden z klientów z USA przyjechał i pomaga nam w wystawie opowiadając pytającym o sprzęt.
Oczywiście już kilkadziesiąt transakcji z stanami wykonaliśmy, jesteśmy w jakiś sposób rozpoznawalni na tym rynku, ale sama możliwość uczestniczenia w takim święcie, zupełnie legalnie daje niesamowitego „kopa” do pracy, zwłaszcza wiedząc że raczej nie za mojego życia w Polsce będzie można w podobnej imprezie uczestniczyć. Wiemy, że za rok bez względu na koszty zaprezentujemy iStill ONE czyli kolumnę z zbiornikiem 1500 litrów, fermentator w płaszczu wodnym 2000 litrów i Meszera, zbiornik 2000 l. w płaszczu olejowym do gotowania ziarna.
Jeszcze raz dziękuję ludziom dobrej woli za pomoc w osiąganiu niemożliwego.

Obrazek

Razem z Wspólnikiem cieszymy się po utworzeniu boksu.

Obrazek

Identyfikator osoby na wystawie. JAKO JEDYNY BYŁEM Z POLSKI.

Obrazek
Obrazek

Wyrywek firm wystawowych i ich lokalizacja – wystawiało się około 160 firm, jednak z USA było 90%.

Obrazek

Tak wyglądała jedna z czterech alejek głównych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nasze stanowisko w czasie targów.

Inni wystawcy aparatów destylacyjnych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Byli to głównie producenci krajowi (z USA) ale w większości robiący w Chinach większość elementów.

Obrazek

Oczywiście też wystawiali się Chińczycy. Do obsługi stanowiska było chyba z dziesięć młodych osób. Śmiesznie to wyglądało jak niscy wzrostowo Chińczycy chmarą latali za klientem.

Obrazek

Była też – Węgierska myśl techniczna.

Były też inne rzeczy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz dziesiątki stoisk z butelkami, etykietkami, korkami i wszystkim do okoła.

Trzeba zwrócić uwagę szczególnie na aspekt przygotowania nastawów. Tam jest zupełnie inna kultura, poparta wiekową tradycją fermentacji nastawów na wszelkiego rodzaju zbożach. Właśnie tam szczególnie kładzie się nacisk, na jakość wsadu. To on jest kluczem do otrzymania dobrego rezultatu. Właśnie tutaj ogromne pieniądze inwestują w odpowiednie zbiorniki fermentacyjne, z pełną kontrolą temperatury.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszelkiego rodzaju zboża już częściowo przygotowane lub nie, pełen wybór.

Pokazałem wcześniej kolumny innych firm. W stanach używane są systemy pułkowe wszelkiej maści. Ale sami wiecie jak to jest z pielęgnacją miedzi. Dodatkowo kolumny te strasznie marnotrawią energię par. Kolosy wymagają gigantycznego grzania parowego, a ich straty cieplne w czasie procesu są niesamowite, w rezultacie wydajność naszej kolumny 250 (około 12 litrów na godzinę) większość wprawiała w osłupienie i określenie że to niemożliwe na tak małym sprzęcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Same systemy półek są tak najróżniejsze od skomplikowanych z kapeluszem na górze lub dole (!) tacy, wręcz po „ordynarne” dziury w tacy.

Na koniec kilka ciekawostek:

Obrazek

Jest to DESTYLATOR – PROSTY ODPĘD.

Obrazek

Na targach swoje stanowisko miał Urząd:
Alcohol And Tobacco Tax and Trade Bureau.
Jest to JEDYNY URZĄD Z KTÓRY MA STYCZNOŚĆ AMERYKAŃSKI GORZELNIK (legalny). Wyjaśniono mi że w zasadzie gdybym chciał legalnie produkować alkohol i sprzedawać go w Stanach (np. przyszła mi ochota na założenie takiego biznesu w czasie oglądania targów) – to mogę u nich w zasadzie w ciągu JEDNEGO DNIA załatwić formalności.
Wyobraźcie sobie u nas na takich targach stanowisko Urzędu Skarbowego i Celnego.

Obrazek

W czasie targów chwilę porozmawiałem z Prezydentem (u nas Prezesem) Americam Distilling Institute. Pan Bill Owens raczej się mną zainteresował ze względu że jestem z Polski – a to dla niego był raczej egzotyczny kraj. Wiedział że u nas robi się spirytus, ale pytał po co? Powiedziałem że dla krystalicznie czystej wódki. Ale on odpowiedział że taka wódka nie ma smaku, a ja mu na to że o to chodzi. Wtedy zdziwił się i dalej o nic nie pytał.

Obrazek

Na koniec jeszcze ostatnia nasza instalacja (część) z Kanady przed targami. Dwa zbiorniki fermentacyjne każdy po 2500 litrów, w płaszczu wodnym. Z pełną elektroniczną kontrolą temperatury, oraz jeden Destylator iStill One, o pojemności 1500 litrów.

Pozdrawiam wszystkich.
Cezary
alembiki

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 258 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: boxer1981228 »

Panie Cezary pogratulować sukcesu i życzę dalszego rozwoju firmy. Mnie niestety nie stać na Pana produkty dla mnie jest to półka nieosiągalna ale na pewno znajdzie Pan wielu zwolenników Waszego wyrobu a żeby wejść na amerykański rynek z polską technologią i myślą techniczną to :respect: . Na Youtubie jest pełno filmików z producentami ale to jest jak w tym kawale jak spotyka się amerykaniec i niemiec na księżycu i mówią do siebie co tu robisz, a tu nagle polak idzie pijany, zaczepiają go i się pytają co Ty tu robisz a polak na to - spierdalaj ja to z wesela wracam.

Powodzenia Życzę
Radek


Edit:
Sama możliwość wystawić sie z Hillbilli i Stilldragon to juz sukces :)

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: Szlumf »

Cezary :poklon; .
Dla mnie niesamowite jest to, że wystarczyło Ci 6 lat by od cynowej kany ze szklanym deflegmatorem i odstojnikami dojść do zaistnienia na światowym rynku.
Młodzi bierzcie przykład z Kolegi. Udowodnił, że wiedzą i ciężką pracą można także w naszym hobby wiele osiągnąć i uczynić z niego sposób na życie.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: Pretender »

Jakże przyjemny sposób na życie :D
Bravo Cezary!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: Emiel Regis »

33cezary pisze: Po już kilku latach ciężkiej pracy, dziesiątkach, ba setkach lub tysiącach godzin spędzonych nad rozwiązywaniem problemów, walką z uprzedzeniami, konsekwentnie rozwijając się za pomocą życzliwych ludzi oraz swojej pracy i nie baniu się ponosić nakładów i imię „lepszego jutra” osiągnąłem pewien etap. Etap, który utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężką pracą, pomysłowością, zaufaniu do ludzi, można osiągać zamierzone cele.
Mimo że nie zawsze i nie ze wszystkim nam po drodze, Twój sukces cieszy :poklon;
Cieszy podwójnie, kiedy spojrzeć na Twoją drogę, o czym wspominał już Szlumf.
Kibicuję Ci i liczę na to, że i nasze forum skorzysta na tym, że zacząłeś bywać wśród elity i masz dostęp do wiedzy dla nas nieosiągalnej.
33cezary pisze:Wiemy, że za rok bez względu na koszty zaprezentujemy iStill ONE czyli kolumnę z zbiornikiem 1500 litrów, fermentator w płaszczu wodnym 2000 litrów i Meszera, zbiornik 2000 l. w płaszczu olejowym do gotowania ziarna.
Nie zastanawiałeś się nad układem do pracy ciągłej ze zbiornikiem głównym o poj. 100- 150l?
Przeraża mnie ta gigantomania, iście w 'amerykańskim' stylu :)
33cezary pisze:Same systemy półek są tak najróżniejsze od skomplikowanych z kapeluszem na górze lub dole (!) tacy, wręcz po „ordynarne” dziury w tacy.
Te z kapeluszem na górze to półki dzwonowe, kapelusz na dole to zasyfonowany przelew, a ordynarne dziury to kolumna sitowa.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: JanOkowita »

Dodam mały obrazek, takie tam...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: jajek12 »

A czy dzisiaj nie jest..... prima aprilis! :klaszcze:
Pozdrawiam. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: Pretender »

Zerknij na wystawców na oficjalnej stronie www.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: 33cezary »

Witam Ponownie.

Już z Polski. Musiałem się urwać szybciej – obowiązki w Polsce niestety nie poczekają.
Wrażenia niesamowite, jednak faktycznie to jest trochę inny świat.
Jako ciekawostka – poniżej link do mapy LEGALNYCH Gorzelni z Licencją w stowarzyszeniu. Podkreślam – są to działające prywatne gorzelnie w co prawda największym, ale nie jedynym stowarzyszeniu.

http://distilling.com/DSP-map/DistilleryMap.html

Co do sugestii kolegi Emiela dotyczącej „gigantomanii amerykańskiej”.
Musimy sobie uświadomić że my i Rosjanie jesteśmy „zieloną wyspą” jeżeli chodzi o produkcję spirytusu. Tylko my i nasi bracia ze wschodu poszliśmy w kierunku aparatur do spirytusu. Cały pozostały świat jednak opiera się głównie na wsadach szlachetnych i destylatach smakowych. Paradoksem jest że moja kolumna 250 litrów jest dosłownie „za dobra” i używana jest jedynie w fazie końcowej do odzyskiwania alkoholu ze wszelkiego rodzaju śmieci po produkcyjnych (przedgonów i pogonów z destylacji prostych).
Przykład – sytuacja która odbyła się w czasie montażu linii w Australii. Klientowi tłumaczymy że uszczelki silikonowe do włazów dobrze jest myć z resztek smaru silkonowego za pomocą spirytusu. Mieliśmy na myśli przedgony. Na to klient stwierdził OK i po około godzinie stawia białą litrową butelkę mówiąc – to jest do mycia. Co się okazało:
- WYSŁAŁ PRACOWNIKA DO SKLEPU ABY TEN KUPIŁ SPIRYTUS TECHNICZNY DO MYCIA –
W świadomości tych ludzi nie ma pojęcia spirytus spożywczy. Oni nawet nie zakładają że będą robić, lub że można robić 96% spirytus. Po prostu on jest dla nich niepotrzebny. Jest to środek do mycia, dezynfekcji itp.

Następna ciekawostka – na targach NIE BYŁO ŻADNEGO STANOWISKA Z DROŻDŻAMI !

W stanach nie funkcjonuje w zasadzie coś takiego jak drożdże Turbo itd.

Tam drożdże hoduje (wytwarza) się na bazie materiału który fermentujemy, aby zminimalizować negatywny smak destylatu. Za bardzo nie wchodzę w te pole – bo to jednak jest poza moją sferą.

Dlatego musimy sobie uświadomić że „wyścig zbrojeń” na bufory, badania czystości destylatu, idealnie czysty spirytus w zasadzie może zainteresować tylko nas, na naszym podwórku, lub ewentualnie Rosjan.

W Ameryce Północnej mają wręcz wiekową tradycję wytwarzania wsadów szlachetnych, to jest coś czego nie nauczymy się w ciągu paru lat, jest to zupełnie inna para kaloszy, a co za tym idzie jednak trochę inne podejście jest potrzebne do sprzętu.

Ostatnia uwaga – dziękuję za wskazanie nieścisłości w opisie półek fizycznych, jak się dany rodzaj rozwiązania nazywa, wiem – powinienem go użyć w opisie, jednak niektóre są wykonane tak anachroniczne że nie wierzyłem że w nowoczesnych systemach dalej są używane. Pisząc na gorąco DZIURY miałem na myśli wykonanie które według Amerykanów jest godne pokazania na targach, a według moich standardów technicznych jest „ordynarne”.
Cezary
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: drgranatt »

Cezary, brawo :klaszcze: Trzymaj tak dalej. :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: klepa »

Chciałem podziękować za tekst Cezaremu, to podziękowałem Okowicie... :) Info o uprzejmym zbaranieniu najpierw amerykańskiego prezesa, a potem australijskiego partnera - bezcenne!!! Sukcesów...
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: JanOkowita »

@klepa, spoko, przekażę Cezaremu :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: klepa »

@Jan O.
Będzie na zaś :) Z resztą ten obrazek też niczego sobie - właśnie się dowiedziałem, że w Kentucky nie tylko walą rudą i wystawiają sprzęty, ale i czytają bajki Ezopa. Pzdr

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: 12 Conference, Expo 2015 Americam Distilling Institute Louisville, Kentucky,

Post autor: łmarko »

Gratuluję Cezaremu :poklon; i tak jak inni życzę dalszego rozwoju firmy. Reportaż bardzo ciekawy i cieszy , że ktoś z Polski wystawia rzeczy , które zwykły śmiertelnik / hobbysta / jest ścigany i karany za swoją działalność. A nóż widelec coś się u nas zmieni. Może doczekam się , doczekamy unormowania hobby w przepisach prawa :?:
Cezary, tu muszę się przyznać , chyba nie będziesz mnie ścigał za to, że moja aparatura jest oparta na Twoim modelu DE170 Manual ;) , ale najbardziej mi pasowała pod względem wizualnym i estetyki wykonania. Aparat trochę przerobiłem / dodałem bufor, wizjer/ i się sprawdza , jestem bardzo zadowolony z jej pracy.

Pozdrawiam :respect:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów różnych”