Zamówienie na wykonanie destylatora.

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
tomek1radom
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 gru 2014, 21:30

Post autor: tomek1radom »

Witam. Ten post kierowany jest do konstruktorów i sprzedawców odwiedzających to forum. Noszę się z zamiarem zakupu destylatora i prosiłbym Was o przedstawienie mi swoich ofert (może być na PW).
1. Keg 50l ogrzewany 2x2KW + zaslepka na otwór grzałek gdybym musiał grzać gazem. W kegu dodatkowy wlew, zawór spustowy i pomiar temp. zanurzony w cieczy. Chciałbym również aby otwory w dolnym kołnierzu kega były zaspawane.
2. Katalizator min. 20 cm wypełniony sprężynkami miedzianymi (w opcji taki sam element wypełniony sprężynkami KO/zmywakami).
3. Kolumna min. 120 cm z wypełnieniem sprężynkami KO (w opcji zmywakami) z zaslepionym OVM, pomiar temp. na 10-tej półce oraz zaslepiony port termometru na wysokości OVM. Wziernik najprostszy z wężyka silikonowego.
4. Głowica Aabratek z zaworkiem precyzyjnym i chłodnicą z rurki karbowanej, pomiar temp. w głowicy.
5. Łączenia chciałbym SMS, ale może być również wywijka.
6. Termometry 3 szt.(keg, 10-ta półka, głowica) z dokładnością 0,1 st. C (w opcji można podać cenę tych dokładniejszych 0,01 st. C).
Jeśli uważacie, że plan na mój destylator jest błędny, to piszcie rozważę wszelkie sugestie i rady.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Zamówienie na wykonanie destylatora.

Post autor: Trener »

W razie czego, tutaj znajdziesz spis forumowych producentów kolumn http://alkohole-domowe.com/forum/aabrat ... 11598.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zamówienie na wykonanie destylatora.

Post autor: AN-KA »

@tomek1radom dobrze jest ocieplić prócz kolumny i keg. Inaczej (wysokość "kubraczka") ociepla się zbiornik przystosowany do gazu, a inaczej do grzałek. Musisz to rozważyć. Jeżeli będziesz często demontował kolumnę, zapodaj sms-y lub złącza DN, wygodniejsze od wywijek. Termometry 0,01*C.
To takie moje sugestie ..... :)
Pozdrawiam
AN-KA

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Zamówienie na wykonanie destylatora.

Post autor: aronia »

Ad 1. Przydatny jest też wskaźnik poziomu cieczy w zbiorniku - może być zrobiony tak samo jak wziernik z rurki silikonowej.
Ad 2. Cały dodatkowy element niepotrzebnie podnosi koszty - wystarczy samo wypełnienie, bo i tak będziesz musiał rozkręcić do wymiany tego odcinka, więc wysypanie jednego, a zasypanie drugiego nie będzie chyba super kłopotliwe - do czyszczenia miedzi i tak zazwyczaj ją wysypujesz.
Ad 5. Jeżeli już zdecydujesz się na jakieś złącza to najlepiej, aby wszystkie w kolumnie były takie same, abyś mógł ją dowolnie modyfikować - w kwestii fittingu albo do wycięcia albo zrobienie "przejściówki" poprzez dospawanie części takiego złącza do korka od fittingu.

Autor tematu
tomek1radom
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 gru 2014, 21:30
Re: Zamówienie na wykonanie destylatora.

Post autor: tomek1radom »

Dzięki Panowie za sugestie. Jeśli chodzi o ocieplenie zbiornika to zdecyduję dopiero po pierwszej próbie z grzałkami. Mam w domu mały przydział mocy/małe bezpieczniki i obecnie jak pracuje np. piekarnik (dwie grzałki), pralka jakieś drobniejsze odbiorniki to po włączeniu kolejnego odbiornika np. zmywarki od razu wywala korki.
Wskaźnik poziomu w zbiorniku- OK (mały koszt a przydatne)
Dodatkowy element- masz rację Aronia, szkoda forsy (2xSMS plus rura i spawanie), starczy wypełnienie. A tak przy okazji, jak sądzicie, czy po wymianie wypełnienia w katalizatorze zmieni się umiejscowienie 10-tej półki i należałoby dorobić dodatkowy, obniżony port termometru ?
Jeśli chodzi o złącza to zdecyduję się na SMS (trzy złącza, koszt trochę większy ale za to wygoda użytkowania przez lata).
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”