Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
dominis210210
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 28 lis 2014, 16:35
Podziękował: 2 razy

Post autor: dominis210210 »

projekt.png
Witam wszystkich na początku chciałem się przedstawić nazywam się Dominik i chcę rozpocząć zabawę z psoceniem. Tak więc do rzeczy w piwnicy czeka 50l wina śliwkowego -tak więc trzeba coś z tym zrobić, a najlepiej przepuścić. Tak więc czas rozpocząć budowę sprzętu, cały internet przekopany i znalazłem taki projekt: http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... eflux.html zdjęcie nr.1. Projekt trochę chciałem przerobić i wyszło mi takie coś, zdjęcie w załączniku. Czekam na wasze opinie czy tak będzie dobrze czy nie? Może jakieś zmiany? Jakie zaworki zastosować, czy musi być iglicowy? Czekam na wasze propozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: Zygmunt »

Bardzo przestarzała i do tego niebezpieczna konstrukcja. Przy zamkniętych obu zaworach masz bombę. Powrót zimnych skroplin na środek wypełnienia jest bez sensu- tracisz dwa razy- raz na wysokości (bo wypełnienie nad powrotem praktycznie nie pracuje), a dwa- na temperaturze (bo zimne skropliny muszą z powrotem zostać podgrzane). Manometr nie ma sensu, podobnie miejsce umiejscowienia termometru (za wysoko). Poszukaj nowszych projektów na forum.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: mirek109 »

dominis210210 pisze: w piwnicy czeka 50l wina śliwkowego -tak więc trzeba coś z tym zrobić, a najlepiej przepuścić
Czekam na wasze propozycje.
Ja podpowiadam - alembik. On da dobry produkt i aromat nie stracisz.
Chętnie bym ci pomógł ale pewnie dzieli nas duża odległość ;)

Autor tematu
dominis210210
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 28 lis 2014, 16:35
Podziękował: 2 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: dominis210210 »

Dziękuje za wasze propozycje na pewno skorzystam, mogłem się w powietrze wysadzić ! :O
http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... eflux.html a co myślicie o tym zdjęcie nr1.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: bociann2 »

[quote="dominis210210"]
"... i znalazłem taki projekt: http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... eflux.html zdjęcie nr.1."

Swoją drogą, warto by ten artykuł znacząco przeredagować, bo już trąci myszką.
Noblesse oblige. ;)

tomek1987
5
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 14 lut 2014, 10:43
Podziękował: 2 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: tomek1987 »

Witam kolego ja też jestem początkującym psotnikiem.Niedawno zakończyłem budowę swojej aparaturki.Wykonałem ją na wzór http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... eflux.html zdj. nr 1. Keg 50L,rura fi60mm,spirala podwójna 25cm,trzy termometry,jeden w kegu, 30cm nad kegiem i w głowicy.Na tym sprzęciku robię normalny bimber a po dokręceniu zaworka i podłączeniu do powrotu na wypełnienie działam coś mocniejszego.Nie ma jakieś rewelacji ale maszynka daje rade.Efekty są raz lepsze a raz gorsze ale to tez zależy od prowadzenia procesu i tego co się przepuszcza.Ja jestem zadowolony i koszty nie były duże a co najważniejsze że praktycznie wszystko możesz kupić sam.Jak jeszcze masz kogoś do spawania to można dużo zaoszczędzić.

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: W_TG »

tomek1987- Na tej kolumnie, bez spinania się, powinieneś bez problemu uzyskać czysty spiryt
Jaką długą masz kolumę. Pytam o wysokosc wypełnienia, bo to najważniejsze.
A swoją drogą to myślę ze projekt ze zdjęcia nr.3 jest najpraktyczniejszy. Wzbogacony o obniżony odbiór.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: Zygmunt »

Gdzie tam widzisz obniżony odbiór?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: W_TG »

W_TG pisze:A swoją drogą to myślę ze projekt ze zdjęcia nr.3 jest najpraktyczniejszy. Wzbogacony o obniżony odbiór.
Wzbogacony o, w rozumieniu że należało by go zamontować
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

tomek1987
5
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 14 lut 2014, 10:43
Podziękował: 2 razy
Re: Budowa psotnicy z refluxem zewnętrznym -przedstawienie projektu

Post autor: tomek1987 »

W_TG pisze:tomek1987- Na tej kolumnie, bez spinania się, powinieneś bez problemu uzyskać czysty spiryt
Jaką długą masz kolumę. Pytam o wysokosc wypełnienia, bo to najważniejsze.
A swoją drogą to myślę ze projekt ze zdjęcia nr.3 jest najpraktyczniejszy. Wzbogacony o obniżony odbiór.

Jak napisałem wcześniej jak dokręcę zaworek do refluxu i połączę z powrotem to wychodzi niezły spirek.Wypełnienia dałem sporą bo 30cm miedzi i 150cm zmywaków.Cała kolumna jak stanie na taborecie ma ponad 3m.Troszkę nie poręczna i żeby kręcić refluxem to muszę wchodzić po małej drabince.Nie ma wygody ale myślę że alkohol zyskuje na jakości niewielkim kosztem (cena rury i zmywaków). Powiem szczerze że obniżony odbiór i inne WM,LM to dla mnie jeszcze czarna magia.Robiąc swoją kolumnę szukałem prostej konstrukcji i w miarę taniej.Nie jest sztuka wywalić na gotowca ze dwa tysiące.W sumie zależy co kto lubi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”