Jak wzmocnić moc wina?

Wszystko o winach z winogron. Przepisy, sposoby, metody...

Autor tematu
DITERUS
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 17 wrz 2014, 17:44

Post autor: DITERUS »

Witam ponownie Panów ekspertów.

Własnie po 6 tygodniach dokonałem pierwszego obciagu wina. Na mój smak jest ono zbyt słodkie i słabe (zacząłem od dzikich drożdży, potem dodałem matkę drożdżową Burgunda). Nie zmierzyłem poziomu cukru i alkoholu, bo w oferowanym sprzęcie piszą, że wskazania alkoholomierza dla win słodkich są niedokładne. Winko jeszcze słabo bluka, a w 50 L balonie była 2-3 cm warstwa osadu z drożdży.

I teraz pytam Szanownych Ekspertów: jak sprawić, aby moc winka wzrosła? Jakiego dobrego sprzetu użyć, aby w miarę dokładnie zmierzyć poziom cukru i alkoholu?

Nie chciałbym dolewać spirta, bo to popsuje smak ..... Może dałoby sie zainicjować jeszcze jedną fermentację: jakieś turbo drożdże i niech sie dzieje wola nieba!!???

Co Wy na to????

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: aronia »

Zacznij od tego: http://alkohole-domowe.com/forum/podsta ... t6449.html
Moc liczysz na podstawie różnicy we wskazaniach cukromierza - nie chce Ci się na kartce to tu masz kalkulator: http://wino.org.pl/forum/viewthread.php ... &tid=19130
A co do wina to czas, czas, czas... Jak jeszcze pracuje to się wzmocni, a dodawanie kolejnych drożdży/restart na razie nie ma sensu i może spowodować więcej szkody niż pożytku.

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: mirek109 »

DITERUS pisze: jak sprawić, aby moc winka wzrosła?


Nie chciałbym dolewać spirta, bo to popsuje smak ..... Może dałoby sie zainicjować jeszcze jedną fermentację: jakieś turbo drożdże i niech sie dzieje wola nieba!!???

Co Wy na to????

A ja na to:

Przerabiałem podobny temat - tylko dla sprawdzenia mej teorii
Część wina poddałem destylacji i to co otrzymałem zmieszałem z pozostałą częścią wina :)
Uznałem że wino to Matka, destylat to córka wiec w rodzinie zostaje.
Wynik końcowy - super, według koleżeństwa spożywającego :)
Moje zdanie się nie liczy bo wiadomo że każda sójka chwali swój ogonek ;)

Tak spróbuj i podziel się wynikami :)
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: gr000by »

A ja powiem tak. Robiłem wino z czarnej porzeczki (http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p105437), o zawartości około 2/3 soku z czarnej porzeczki, reszta woda + cukier. To wino doprowadziłem do około 15-16% (poszło na to około 270g/l cukru w nastawie), dodałem spirytusu dobrej jakości (dokładniej spirytusu neutralnego) do mocy 21-23% (nie pamiętam dokładnie) i dosłodziłem cukrem, a cukromierz wskazuje 6,5 BLG po wrzuceniu do tego wina. Kwaśne jest niemiłosiernie, ale takie miało być w planach, dosłodzę je jeszcze do smaku przed butelkowaniem. Dodatku spirytusu po 2 tygodniach nie było już czuć, wino za to grzeje jak wanna pełna wrzątku :mrgreen: i ciężko będzie wypić lampkę, bez uwalenia się do łóżka :mrgreen:.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: MikeB »

Ja zatrzymuje fermentacje wina słodkiego spirytusem. Dodatek spirytusu jest mniej wyczuwalny jeżeli wino jest słodkie. Robiłem też coś na wzór Porto i efekt też był przedni.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: Wald »

DITERUS pisze: wskazania alkoholomierza dla win słodkich są niedokładne.
Dokładniej mówiąc, pomiar będzie błędny, nie da się tego zmierzyć. Do wytrawnych są kapilary, ale te są właśnie niedokładne.
DITERUS pisze: Winko jeszcze słabo bluka,
Przeczytaj tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/pierws ... 23-20.html
DITERUS pisze: a w 50 L balonie była 2-3 cm warstwa osadu z drożdży.
Znaczy przechodzi do cichej fermentacji. Coś jeszcze ruszy, ale nie będzie to efekt którego oczekujesz.
DITERUS pisze: jak sprawić, aby moc winka wzrosła?
Nie ma innego sposobu jak napisali koledzy. Restart, czyli wznowienie fermentacji, też przecież zwiększy ilość alkoholu. Oczywiście udany restart dodatkowo obniżyłby poziom cukru, ale nie jest to takie proste. Po pierwsze, będzie ciężko to rozruszać. Po drugie, mniej słodkie nie mogą być mocne, a jeszcze może przeszkadzać poziom kwasu. Nie wiem co masz i jak robiłeś. Zacznij od czytania tego, co radzi aronia, tam znajdziesz wzajemne proporcje cukru, kwasu i alkoholu dla różnych rodzai win.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
DITERUS
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 17 wrz 2014, 17:44
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: DITERUS »

Dziękuję za wszelkie rady; wskazana lektura bardzo pomogła zrozumieć problem.... Mirek109, Twoja oferta jest kusząca, tym bardziej że 1 obciąg rozłożyłem na 30L i 10 L balony. Niestety nie mam sprzętu do destylacji (jakieś propozycje???)

Winko jest z ciemnych winogron; pulpa wrzucona do balona na początku września; po 6 dniach oddzielona od moszczu; no i po kolejnych 6 tygodniach pierwszy raz zlana.

Gdzie i jaki cukromierz / alkoholomierz kupić?

Nastaw 37 L winogron niebieskich; potem dodałem 5L wody + 5 kg cukru. Po oddzieleniu w butli pozostało ok 40L moszczu; który własnie zlałem do dwóch butli: 30L i 5L (butli 10L).
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 lis 2014, 13:51 przez DITERUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jak wzmocnić moc wina?

Post autor: Wald »

To co napisałeś o nastawie jest w porządku. Bardziej interesuje nas ile od początku było soku, ile wody, ile cukru i ewentualnie dodatki w kolejnych porcjach.
Po cukromierz zajrzyj do sklepu https://alkohole-domowe.pl/cat-pl-38-mi ... zniki.html , jest kilka do wyboru. Na początek wystarczy ten najtańszy. Skala od zera do trzydziestu w zupełności wystarcza. Z doświadczenia podpowiem, że przydaje się kilka. Sam mam lepsze i te tańsze też. Korzystam ze wszystkich. Jeśli planujesz na dłużej się tym zająć, możesz później zainwestować w lepszy sprzęt.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Gronowe”