Pogorszenie smaku po filtrowaniu węglem aktywowanym Storm

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
miklas
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 21:23

Post autor: miklas »

Witam wszystkich mam takie pytanie. Dostałem kilka litrów dobrze zrobionej cukrówki i chciałem ją jeszcze bardziej uszlachetnić. Zamówiłem filtr z nierdzewki, kupiłem węgiel kokosowy storm odpowiednio go przygotowałem, przefiltrowałem pół litra spirytusu z cukru, który był dobrze zmrożony. Węgiel w róże był lekko letni. Pół rury nagle zrobiło się gorące a pół zimne i z filtra wyleciało pół litra czystej wody. Po wlaniu drugiej butelki tym razem wódki wyleciał napój ok 70% ale był gorzki. Dlaczego ? wcześniej korzystałem z węgla Cobra i nie było takiego efektu.
alembiki

Goliat
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 15:55
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pogorszenie smaku po filtrowaniu węglem aktywowanym Storm

Post autor: Goliat »

Cóż... Po węglu aktywnym raczej smak się poprawia. Może to wina cukrówki. Woda była zgromadzona w węglu więc to normalne, że poleciała na pierwszy rzut. Poczekaj, a smak się powinien ustabilizować, a jak nie to raczej nie była "dobrze zrobiona cukrówka"- o ile w ogóle coś takiego istnieje :)?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Pogorszenie smaku po filtrowaniu węglem aktywowanym Storm

Post autor: Pretender »

Nie doczytał kolega co i jak. Przede wszystkim nie filtrujemy spirytusu, max i optymalnie 50%. Tak, zmrożone. Wyleciała woda, gdyż została wyparta przez alko. Rozcieńcz do 50% i zmrożone przepuść przez filtr jeszcze raz, powoli. Ale zacznij od przeczytania odpowiedniego wątku :D
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Pogorszenie smaku po filtrowaniu węglem aktywowanym Storm

Post autor: JanOkowita »

Węgiel przed użyciem należy przelać wrzątkiem - aby go wypłukać, odgazować i uaktywnić.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”