Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
pinoczet
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 23:46

Post autor: pinoczet »

Witam.Zastanawiam się nad nowym sprzętem.Myślałem na początku o ZM.Bo chciałem coś uniwersalnego do owocówek i sprytu.Po przeczytaniu wielu postów zacząłem się zastanawiać nad aabratkiem.Przeglądałem wiele różnych ofert.Jak czytam posty na forum to wychodzi na to,że żaden się nie nadaje.Ten nie ma tego,tamten tamtego.Bo ten ma to nie tak itd..Za te pieniądze możesz mieć coś lepszego dużo osób pisze.Ale gdzie można kupić coś lepszego?Czy dostanę jakiś dobry sprzęt w okolicach 1000-1200zł?Może polecicie kogoś,jakąś aukcje?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Mod.
Po kropce wciskaj "shift", będzie się lepiej czytało
;)
promocja

Goliat
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 15:55
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Goliat »

Po pierwsze zastanów się tak z ręką na sercu co chcesz od tego sprzętu? Jaką wydajność potrzebujesz? Czy trzeba Ci 4l/h czy może 1,5l/h wystarczy. Co do wyboru głowicy to aabratek jest ok ale chyba głowica bokakoba to teraz najlepsze rozwiązanie. Chyba ciężko będzie Ci kupić "wypasioną" kolumnę w tych pieniądzach, także albo pomyśl czy chcesz mieć rakietę na lata i dokładasz tak pewnie jeszcze ok 400zł, czy po prostu lecisz po kosztach i chcesz coś znośnego. Paru kolegów z forum się zajmuję budową sprzętu np. Zygmunt (ale nikomu nie robię reklamy). Uważaj co wybierasz bo allegro jest pełne wynalazków, a sprzedawcy robią spirytus na dwóch odstojnikach :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Trener »

Cześć.
Przypuszczam, że w cenie 1200zł staniesz się posiadaczem kolumny idealnej, gdy kupisz materiały i sam ją wykonasz. Jeśli nie czujesz się jednak na siłach, to te pieniądze powinny wystarczyć na dobry sprzęt podstawowy w stylu kolumna LM. Z czasem, wiedzą, doświadczeniem i gotówką, zawsze będziesz mógł ją potem modyfikować według potrzeb.
Na forum działa kilku sprawdzonych konstruktorów kolumn, służących wiedzą jak i pomocą. Napisz do nich, obejrzyj ich gotowe projekty, może staniesz się właścicielem jednego z ich dzieł.
W kolejności alfabetycznej:

FRANZMASTER - http://www.franzmaster.pl/
KS2507 http://allegro.pl/show_user.php?uid=16690954 (chyba tylko Allegro)
Kula -http://stalowkasklep.pl/
plipek01 http://destylatory.sklep.pl/
pulse86 http://allegro.pl/show_user.php?uid=25877686 (chyba tylko Allegro)
Zygmunt http://destylatorymiedziane.pl/pl

Z góry przepraszam jeśli kogoś pominąłem lub nie wymieniłem sklepu internetowego. Nie bójcie się dopisywać siebie (jeśli budujecie i sprzedajecie kolumny), lub konstruktorów których pominąłem (przez luki w pamięci lub zwyczajną niewiedzę).
Zbierzmy w końcu wszystkich budowniczych, bo odpowiadanie nowym kolegom "Poszukaj konstruktorów na forum", "Poczytaj to ich znajdziesz", itp. mnie osobiście wydaje się dość deprymujące.
Może to choć trochę zmniejszy odsetek wieszaków i innych odstojników wśród nowych forumowiczów.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

Franko.201
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 lip 2014, 17:06
Podziękował: 25 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Franko.201 »

trener pisze:FRANZMASTER http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=28135828 (chyba tylko Allegro)
spawacz balustrad i poręczy ;)
Ja polecam Pana Pawła http://allegro.pl/aabratek-160-destylat ... 91557.html wszystko można dogadać za rozsądne pieniądze a sprzęt naprawde dobrej jakości i pordy pierwsza klasa rzeczowe i w pełni zrozumiałe.
http://madpandatv.net/video/68

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Szlumf »

Franko.201 pisze:spawacz balustrad i poręczy ;)
Kolego jeżeli masz coś do zarzucenia któremuś wytwórcy to napisz wprost o co chodzi. Ja Twój tekst odebrałem jako próbę dyskwalifikacji umiejętności fachowca który na Forum ma dobrą opinię. Ponadto, jak wiadomo "trening czyni mistrza" a jak ktoś na co dzień spawa balustrady to ma tego treningu dużo.
Dodam, że nie mam żadnego interesu w popieraniu konkretnych "kwasiarzy" bo mam szklaną kolumnę i nie zamierzam jej zmieniać.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: radius »

Franko.201 pisze:spawacz balustrad i poręczy
Co nie znaczy, że nie robi dobrych sprzętów, a ty wpadasz tu z pierwszym swoim postem na forum i od razu z takim tekstem. Znasz gościa, widziałeś jego sprzęt, że tak piszesz :?: :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

A może to sam sprzedawca w tak prymitywny sposób się reklamuje? :smiech:
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: aronia »

Użytkowniku Franko.201 przypomnę tylko jeden z punktów regulaminu: "Nie można obrażać kogokolwiek na forum. Wszelkie nieporozumienia, proszę załatwiać w Swoim gronie (na PMie), a nie narażać innych użytkowników na zbędne nieprzyjemności". Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia co do jakości oferowanej przez wymienionego konstruktora to najlepiej wstaw zdjęcie według Ciebie "spartolonej" przez niego roboty, bo jakość wykonania widoczna na zdjęciach jest raczej zachęcająca, a zdjęcie przekroju głowicy to już "pełna profeska". Po sprzętach oferowanych przez niego konstrukcji widać też, że posiada dużą wiedzę i ciągle się rozwija, a nie został na poziomie odstojników i ZP.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

Ja osobiście polecam sprzedawcę KS2507. Nie dawno kupiłem od niego kolumnę sprzęt wykonany pierwsza klasa. Jestem też po pierwszych próbach i na stan mojej początkującej wiedzy jestem bardzo zadowolony ;P.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Ernest
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 26 mar 2012, 09:25
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Ernest »

Franko.201 co to są
pordy pierwsza klasa rzeczowe i w pełni zrozumiałe
bo wygląda na to, że wiesz już wszystko.

franz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 mar 2009, 19:57
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: franz »

Nie wykonuję balustrad, bo nie ma takiej potrzeby. Mam świadomość tego co produkuję, dlatego nie obrażam się, gdy świeżutki użytkownik opluwa mój sprzęt.
Wydaje mi się, że któryś z producentów potrzebuje wsparcia marketingowego :)
Pozdrawiam
Jarek
FRANZMASTER

newuser
30
Posty: 44
Rejestracja: środa, 27 sie 2014, 08:38
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: newuser »

Z mojej strony również mogę polecić tutaj z forum kolegę KS2507. Kontakt wzorowy, wykonanie sprzętu- jakość spawów, termometry dołączone do przesyłki - pierwsza klasa.

zigi696
50
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 15:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zależy od dnia i towarzystwa
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: zigi696 »

Z wymienionych tutaj producentów wszyscy są z górnej półki. Ale ja polecam Pawła z Łomży, w tej cenie oferuje najwięcej i nie wciska tych "wspaniałych" usprawnień co i tak nie dają absolutu po pierwszym razie. Musisz liczyć się z tym, że i tak wydasz ze 3-4 stówy więcej bo jeszcze wypełnienie potrzebujesz a jego kolumny są na rurach 63,5 i trochę tam wchodzi a sprężynki Szymona Li swoję kosztują ale warto je kupić!! Podsumowując jak poskąpisz kasy to nie będziesz miał sprzętu, sam nie zrobisz dobrze.
Pozdrawiam
choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Emiel Regis »

zigi696 pisze:Ale ja polecam Pawła z Łomży
Propozycja jak najbardziej godna rozważenia. Paweł/koalak/siedestyluje/ ...zigi696 :?: jest dobrym rzemieślnikiem, oferuje proste i tanie rozwiązania w niskiej cenie.
zigi696 pisze:nie wciska tych "wspaniałych" usprawnień co i tak nie dają absolutu po pierwszym razie.
Nikt z szanujących się sprzedawców nie pisze o absolucie po pierwszej rektyfikacji, nie ma takiej możliwości.
Co zaś do usprawnień- jeśli masz na myśli bufor czy OLM/OVM to ich nie oferuje, bo nie rozumie zasady ich działania ani nie ma zamiaru sprawdzić w praktyce ich skuteczności, mimo wielu pochlebnych opinii nt. tych usprawnień. Działa na zasadzie 'nie, bo nie'.

To jest druga strona medalu, którą pamiętamy z jego pobytu na tym forum- własne wizje stojące w sprzeczności z wiedzą o procesie rektyfikacji i stopniowe ich porzucanie w marę przyswajanej w bólach wiedzy.
Jeszcze rok, góra dwa i on też wprowadzi te usprawnienia do swojej oferty, potrzebuje więcej czasu żeby zrozumieć że to ma sens.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

zigi696
50
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 15:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zależy od dnia i towarzystwa
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: zigi696 »

Paweł faktycznie herezje pisał. Niektórzy pewnie pamiętają System Łomżyński ha ha ha :)
Coś tam od tamtego czasu testował przynajmniej, pisze tak na tym na swoim forum.

PS
Czas i tak zweryfikuje sens tychże usprawnień i rozwiązań.
choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: aronia »

A korzystasz z któregoś z tych usprawnień albo znasz zasadę ich działania? Jeżeli większość korzystających jest zadowolona i kolejni konstruktorzy wprowadzają je do swojej oferty to chyba zostały zweryfikowane i tylko kwestia wprowadzenia do oferty przez niego.

zigi696
50
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 15:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zależy od dnia i towarzystwa
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: zigi696 »

No proszę Cię "chyba zweryfikowane", "większość jest zadowolona" , chyba nie czytałeś zbyt wnikliwie forum.

Tak, korzystam z niektórych udogodnień. :punk:
choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: aronia »

Czytałem, ale nie chce wydawać jednoznacznych osądów, bo może przeoczyłem czyjąś niepochlebną opinię. Może jest ktoś kto ma te "udogodnienia" i z nich nie korzysta, bo uważa, że są mu niepotrzebne.

tad106
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 sie 2014, 16:52
Podziękował: 4 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: tad106 »

Dziękuje za obiektywne opinie w tym temacie, teraz wiem co mam zakupić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

A swoją drogą jak już o sprzęcie piszecie to pytanie nowicjusza dlaczego część producentów w kolumnie robi tzw odpowiecznik a część nie z czego to wynika? I do czego jak już jest ma on służyć?
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Zygmunt »

Kolumny rektyfikacyjne pracują praktycznie bezciśnieniowo, odpowietrzenie lub całkowicie otwarta góra to po prostu gwarancja tego, że sprzęt nie wybuchnie. Tzw. wieszaki z zaworami na końcu chłodnicy to szybka przepustka do oderwanej ściany i artykułu w lokalnej gazecie:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

No właśnie to mnie zastanawia bo mam kolumne od KS2507 i ona w głowicy nie ma żadnego odpowietrznika a u części zauważyłem na zdjęciach że przy nie wiem jak to nazwać końcówce glowicy tam gdzie jest podłączona chłodnica zrobiony jest otwór to co mam wiercić? :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: radius »

A czy chłodnica jest luźno włożona, czy szczelnie zaspawana, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że tak doświadczony konstruktor nie pomyślałby o odpowietrzeniu kolumny :?:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

Chłodnica jest oczywiście luźno wyłożona spasowana jest idealnie. Z resztą jestem już po pierwszych destylacjach i działa sprzęt bez zarzutu. Czyli dobrze rozumiem chłodnica nie jest wkręcana, więc nie ma potrzeby otworu ?
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: radius »

Nie ma takiej potrzeby. Ten luz robi za odpowietrznik :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

Tak też myślałem ale wolałem się upewnić
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

luki213
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 18:11
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: luki213 »

Jestem również w trakcie poszukiwania odpowiedniej kolumny rektyfikacyjnej. Wg. mojego skromnego zdania człowiek który buduje kolumny musi mieć aprobatę tegoż oto środowiska forumowego bym go brał pod uwagę, potem patrzę na jakość wykonania i wyposażenie a na końcu na cenę. Nie sugeruję się najpierw ceną bo wyrobiłem sobie już zdanie że jakość wzrasta wprost proporcjonalnie do ceny i tak jest w 95% przypadkach. Jeżeli zacne środowisko tutejsze, wyjadaczy i koneserów w tym hobby poleca jakiegoś producenta to mnie uświadamia że dokonałem słusznego wyboru. Zatem mało mnie interesowałoby to czy on podkuwa konie, czy jest ginekologiem, czy sprzedaje jak to wspomniano balustrady. Dla mnie może obory projektować z KO ale jeśli robi dobrze to czego szukam i znajduje to odzwierciedlenie tutaj, to nic nie stoi na przeszkodzie, nie obchodzi mnie to, czym tam jeszcze się zajmuje.
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

Witam,
to ja się podłączę. Czy zna ktoś użytkownika allego "MALI1966"
Ma do sprzedania kolumnę za 415 zł - cena nawet jak na sprzęt bez kega i wypełnienia bardzo dobra.

Dodaję adres aukcji, ale jest już zakończona: http://allegro.pl/destylator-aabratek-d ... 96667.html

Będę wdzięczny za informację

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: aronia »

Zaworek do wymiany(koszt około 80-90 zł w zależności od wykorzystanej armatury), termometr prawdopodobnie też, o dołożeniu portu w dole kolumny(10 półka) nawet nie wspominając, bo to jest podstawa. Głowica wydaje się trochę za mało pochylona(zbyt pionowa) i trochę długa(spokojnie można skrócić). Do tego trzeba dokupić zbiornik, wypełnienie i izolacje.
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

Witam
dziękuję za odpowiedź. Zaworek i termometr brałem pod uwagę wymianę, ale
aronia pisze:o dołożeniu portu w dole kolumny(10 półka) nawet nie wspominając, bo to jest podstawa.
Tu nie wiem o co chodzi. Ja czytam dalej lub proszę o wyjaśnienie.

S.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: HomoChemicus »

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

Witam ponownie,
Przeczytałem oba wątki. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na stwierdzenie z poprzedniego postu o dołożeniu portu w dole kolumny (10 półka). Z tego, co zrozumiałem, z wysokością półki teoretycznej można zejść poniżej 2 cm przy zastosowaniu sprężynek. Natomiast zmywaki to około 5,5 cm. Tak więc przy tej wysokości kolumny (140 cm) bez problemów uzyskam 10 półek - czy coś źle rozumiem?

Z góry dziękuję za informację
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: lesgo58 »

Kolega podał Ci linki abyś łyknął trochę podstaw teoretycznych nt. półki.
Z kolei o roli i znaczeniu umiejscowienia termometru na wys. tzw. "10 półki" poczytaj tutaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/post80861.html#p80861
10 półka to nie jest wyznacznik jakości kolumny. Jest to umowny punk dzięki któremu utrzymujemy kolumnę w odpowiedniej stabilizacji. I dzięki któremu mamy kontrolę nad kolumną.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

OK - teraz rozumiem, o co chodziło :)
Dziękuję za odpowiedzi. Cały czas jestem na etapie nauki i wszelkie podpowiedzi są mile widziane, tym bardziej, że ilość postów na forum jest bardzo duża i zanim przeczytam większość minie trochę czasu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: lesgo58 »

IvanS pisze:...że ilość postów na forum jest bardzo duża i zanim przeczytam większość minie trochę czasu...
Nie bój się czasu. W tym hobby czas jest naszym sprzymierzeńcem.
Mimo iż dużo czytałem i ciągle czytam - to często wracam do przeczytanych postów i zawsze znajduję coś nowego.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

risto77
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 20:19
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: risto77 »

W tej cenie bez problemu kupisz Abratka u Pawła z Łomży,
Jestem świeżo po zakupie i pierwszej rektyfikacji. Wcześnie próbowałem na innych konstrukcjach. Tutaj efekt "powala" w dosłownym znaczeniu ;-). Pewnie od innego producenta efekt taki sam, ale wykonanie i dobra rada bezcenne.
Przy odbiorze dostałem również rabat i próbkę wyrobu czym byłem mile zaskoczony.

Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Dręczy mnie jeden temat. Szukam właśnie destylatora w podobnym przedziale.
Rozmawiałem z Franz'em zaproponował mi taką ofertę:
http://allegro.pl/aabratek-destylator-e ... 58463.html Dostał bym rabat 100zł. Ale muszę doliczyć 50zł do kega 50l no i 60zł przesyłka.
Zastanawiałem się nad ofertą destylandia.pl mają kilka ofert w moim przedziale cenowym.

Czego w ogóle szukam:
#Destylator 30-50l chyba przekonali mnie forumowicze do kega 50l
#Grzanie elektryczne
#Cena w granicach 1200zł (jeżeli będzie naprawdę warto wydać trochę więcej to mogę wydać). Generalnie przyszedłem tu na forum z nadzieją wydania 500zł :)
#Sprzęt raczej będę wykorzystywać do produkcji czystego alko najlepiej 96%. Za taką cenę mogę już tego oczekiwać. Raczej będzie to na drożdżach trubo bądź zwykła 1410.
Raczej wątpię abym chciał robić owocówki. Sam robię to zwykłym prostym sposobem zalewając jakieś owoce np wiśnie i tak maceruje :)

PS. Szukałem kontaktu z Pawłem z Łomży. Ale nie mogę znaleźć.


Pozdrawiam

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: greg0004 »

Wpisz siedestyluje w Google. To jego forum.
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: 9kaczor6 »

Sparrow87 nie pamiętam czy już coś doradzałem czy też, jeśli nie napiszę jeszcze raz.
1200zł może być mało. ale do rzeczy. Jeśli chcesz keg 50l obowiązkowo 2x2KW, koszta od razu idą w górę. W tej cenie, no może nieco większej polecił bym kolumnę Bokakoba miedzianą, którą znajdziesz tu na forum (mini still).
Za 1200 z groszami się wyrobisz. Ja mam tą kolumnę, tylko że w trochę droższej opcji (wypełnienie pryzmatyczne, 2x2kw, dwa termometry, "precyzyjny zawór - polecam"). Po pierwszym gotowaniu w swoim życiu wyciągnąłem 93% - mało ale to moja wina, za szybko wszystko chciałem zrobić. Za drugim razem praktycznie od początku do końca 95-96% :) :) jestem mega zadowolony.
Na prawdę polecam ten sprzęt. Jak być chciał więcej szczegółów pisz na PW. Pozdro

psle
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 16 lut 2016, 20:20
Kolumna aabratek-allegro,olx

Post autor: psle »

Witam szanowne grono forumowiczów!
Jestem na etapie poszukiwań pierwszej kolumny do destylacji, do tej pory bawiłem się w pseudo destylację na szybkowarze i nadszedł czas na coś poważniejszego. Granica finansowa to 1000 złotych. Wiem, że nie można mieć z taką kwotą wygórowanych oczekiwań, ale od czegoś trzeba zacząć.
Miał ktoś z Was do czynienia ze sprzedającym z poniższego linka?
http://olx.pl/oferta/destylator-aabrate ... ewDkb.html
Jakieś opinie i ocena tego co widać na zdjęciach?
Rozmawiałem ze sprzedającym, keg 50 z termometrem tarczowym i zaślepioną mufą pod grzałkę. Kolumna 140 cm plus katalizator 20 cm. Połączenia kolumna-katalizator i kolumna-głowica kołnierzowe. Termometr w głowicy i kolumnie elektroniczny z ramką. Głowica pod kątem 100 stopni, chłodnica z rurki karbowanej i zaworkiem precyzyjnym nierdzewnym. Całość to koszt 850 złotych plus przesyłka. Co sądzicie o takiej ofercie?
Co doradzicie?

......................

Dodam jeszcze, że kolumna ma mieć średnicę fi 70. Na zdjęciach wygląda oferta tego sprzedawcy na dobrze wykonaną robotę, myślę, że nie powinno być rozczarowania. Taboret gazowy 7,5kW wystarczy do keg 50L?
Ostatnio zmieniony środa, 27 kwie 2016, 18:11 przez Wald, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Konieczne poprawki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”