Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

drgranatt pisze: To co musisz zrobić manualnie i nie wyręczy Cię w tym żadna maszyna to:
1. Odebrać przedgony
2. Ustabilizować kolumnę i przejść do odbioru serca
3. Po odebraniu serca przełączyć na odbiór pogonów
Od tego nie uciekniesz i żaden automat nie zrobi tego za ciebie ponieważ decydującą rolę odgrywa tu organoleptyka.
Resztę można w mniejszym lub większym stopniu powierzyć automatyce.
Gwoli ścisłości- to się da zautomatyzować, ale przy zachowaniu dwóch rzeczy: stabilności parametrów przygotowania wsadu oraz przy założenia pewnych koniecznych strat. W praktyce jest to w domu nieopłacalne (bo starty będą za duże), dlatego do użytku domowego zostaje E-ARC, ewentualnie z bezpiecznikiem (czyli pomiarem nagłego abnormalnego skoku temperatury).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
H3PQ4
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 12 sty 2012, 22:13
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: H3PQ4 »

Czytając posty kol. Mrozu zastanawiam się co on robi na forum.. ciekawe jak się będzie czuł w momencie kiedy bedzie coś potrzebował a wtedy ktoś mu powie "wiem ale nie powiem".

Mi się wydaje że forum jest od tego żeby sobie pomagać, kiedy rodzi się pytanie od jakiegoś nie doświadczonego użytkownika, to wtedy Ci doświadczeni powinni służyć pomocą, fachowością i rzetelnością informacji. Prawdziwa charyzma objawia się po przez przekazanie pigułki informacji krótko zwięźle i zrozumiale. Nikt nie chce i nie wymaga podania na tacy bo to by się równało z przyjazdem do kogoś do domu i mieszaniu mu cukru w garnku, jak na tacy to na tacy, co nie?

Ze swojej strony dziękuję za wszystkie posty ludzi dobrej woli, mający chęć pomóc - to Wy tworzycie forum.


pozostałym dziękuje za bicie piany, robienie bałaganu, że wszystko trzeba czytać po 20 stron gdzie merytoryki jest kilka postów.. Możecie już nie pisać

P.S. Naprawdę było by fajnie gdyby za wielkimi słowami szły jakieś czyny ze strony co poniektórych, konkretne koncepcje..produkcja i tym samym zarabianie.. ale jak widać to chyba ich celowe zagranie, namieszać namieszać.. nabić postów. tylko po co?

liyo78
100
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 09:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: liyo78 »

H3PQ4 pisze:Czytając posty kol. Mrozu zastanawiam się co on robi na forum.. ciekawe jak się będzie czuł w momencie kiedy bedzie coś potrzebował a wtedy ktoś mu powie "wiem ale nie powiem".
Ja wnioskuje do admina o bana dla kolegi Mroza!!

Autor tematu
H3PQ4
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 12 sty 2012, 22:13
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: H3PQ4 »

liyo78 pisze:
H3PQ4 pisze:Czytając posty kol. Mrozu zastanawiam się co on robi na forum.. ciekawe jak się będzie czuł w momencie kiedy bedzie coś potrzebował a wtedy ktoś mu powie "wiem ale nie powiem".
Ja wnioskuje do admina o bana dla kolegi Mroza!!
Taak! Należy mu się, bo wszystkie jego posty wyglądają tak, jak by to było celowe nabijanie postów..po co?! - do 30, żeby sobie później limit omijać i robić bałagan wszędzie i na każdy temat :bardzo_zly:
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Emiel Regis »

Mrozu pisze:@Emiel Regis

Cała sprawa była o "szukajcie a znajdziecie i będzie wam dane" Napisałem co ja bym zrobił gdybym stał przed zakupem sterownika ot co.
Trzeba więc było tak napisać włącznie z detalami (link) w swoim pierwszym poście w tym temacie, bez wdawania się w dziwną dyskusję, która do tematu absolutnie niczego nie wniosła. Byłoby krótko, jasno i na temat.
liyo78 pisze: Ja wnioskuje do admina o bana dla kolegi Mroza!!
Może jeszcze pręgierz postawimy? ;)
Kol. Mrozu jest z nami 3,5 roku i nie pokazał w tym czasie że zależy mu na 'nabijaniu' postów. W tym temacie niestety nie zabłysnął, jednak napisaliście mu co o tym myślicie a to powinno mu dać do myślenia.
Jeśli sytuacja będzie się powtarzać administracja może zdecydować o niezdejmowaniu akceptacji po przekroczeniu 30 postów, a te przed dopuszczeniem na forum będą solidnie prześwietlane pod względem merytoryczności wypowiedzi.
Na bana trzeba sobie solidnie zapracować.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Mrozu
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 23:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Mrozu »

Tak "dzieci neostrady" sączcie jad... to żałosne że z mojej konwersacji z kol. drgranatt wynieśliście tylko tyle, że specjalnie postów chciałem nabić. @Emiel Regis podał wam link, to co może jeszcze to za was przeczytać streścić i wyciągnąć wnioski przełożyć na łopatologiczny język - wtedy będziecie szczęśliwi.? Jeszcze raz powtarzam "nikt kto uczy się jeździć nie potrzebuje ferrari za 1m zł kiedy nie wie jak wcisnąć sprzęgło" chyba że go na to stać i ma taki kaprys, a podawanie prawdy objawionej że elektronika do kolumny zawiera się w cenach 900-1200 jest z gruntu błędne zwłaszcza jeśli ten ktoś chce zaoszczędzić pieniądze. To nie jest żadne bicie piany ja się tylko bronie, ale jak wam nie chce się wychylić nosa poza to forum, a już nie daj Boże na jakieś zagraniczne by podpatrzeć jak to robią inni czego używają to w jaki sposób to forum ma się rozwijać choć i tak gratulacje dla admina że wszystko poszło w dobrym kierunku i na dzień dzisiejszy jest tu prawdziwa kopalnia wiedzy nie tylko z dziedziny destylatów bo kiedy zarejstrowałem się tu bodaj w 2010r było biednie.

ps: @Emiel Regis przeczytaj ten temat od początku mówię o tym od pierwszego mojego postu...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lesgo58 »

Jakbyś od siebie coś dał to byłoby jeszcze lepiej, a nie tylko łypać na gotowe. Stwierdzenie, że coś można lepiej, taniej - to każdy potrafi. I gdyby każdy tak jak Ty zaglądał - jak coś przydatnego podpatrzył i skorzystał to dalej byłoby biednie na tym forum jak w 2010 r gdy się zapisywałeś. A jednak dzięki wielu kolegom ich nudnym tłumaczeniom i wyjaśnieniom to forum się rozwija.
I taka to prosta jest filozofia i sens każdego forum.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: grzewo1 »

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3475

Jakoś dziwnie się temat zakończył. Ciekawe czy udało się doprowadzić projekt do końca.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Emiel Regis »

Udało, chyba nawet kończą pracę nad drugą edycją. Trzeba szukać w innych tematach, najlepiej wpisując w wyszukiwarkę 'sterownik'
:mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lesgo58 »

grzewo1 pisze:http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3475

Jakoś dziwnie się temat zakończył. Ciekawe czy udało się doprowadzić projekt do końca.
Masz nieaktualne informacje. Ja już od roku na nim pracuję.
Poczytaj tutaj:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3863
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=4242
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3475
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Mrozu
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 23:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Mrozu »

@lesgo58 pierwsza kolumnę (Aabratek ) pospawał mi kol. z c2h50h kiedy o Tobie na tym forum nawet wróble nie ćwierkały jednak nie mam możliwości bawienia się sprzętem przez cały czas tak jak Wy, bo nie pozwalają mi na to warunki mieszkaniowe i korzystam z tego kiedy jestem w domu rodziców do 5 razy w roku wtedy szaleje ;) dlatego się nie udzielam, ale to nie znaczy że nie czytam i się nie interesuję. Za to zbudowałem HERMS i zaadoptowałem do niego sterownik Boleckiego i chętnie pomagam każdemu piwowarowi, który chce mieć coś podobnego a nie wie jak się za to zabrać, ale ja nie o tym!
Własnie buduje nową bardziej kompaktową aparaturę w całości z miedzi według koncepcji @krisbaka + parę moich pomysłów, będę miał do niej dostęp non stop więc na pewno podzielę się wynikami i będę destylował ile dusza zapragnie.

pozdr. :respect:
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lesgo58 »

No i nie trzeba tak od razu. :D
Czekamy wiec na wyniki Twoich prac.
Ale też niepotrzebnie musiałeś wtrącić malutką szpileczkę :
@lesgo58 pierwsza kolumnę (Aabratek ) pospawał mi kol. z c2h50h kiedy o Tobie na tym forum nawet wróble nie ćwierkały
Ja się pytam - co ma piernik do wiatraka?
i chętnie pomagam każdemu piwowarowi, który chce mieć coś podobnego a nie wie jak się za to zabrać,
A ja pomagam babciom przejść przez ulicę... :mrgreen: Więc się pytam jeszcze raz - co ma piernik do wiatraka.
Zacznij pisać a nie bić pianę - opowiadając rzeczy hipotetyczne.
Ostatnio zmieniony środa, 23 paź 2013, 11:21 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Mrozu
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 23:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Mrozu »

Cieszy mnie to że jesteś takim dobrym obywatelem, ale zatrzymaj dla siebie jak zaczniesz tym babciom
obmywać stopy bo to forum o alkoholach domowych a nie koło adoracji emerytek.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: gr000by »

@Mrozu, nie liczy się czas, a doświadczenie i wiedza (bo można całe życie coś robić, popełniać błędy, ale doświadczenia i wiedzy z tego nie mieć). Rozumiem, że można wiedzieć dużo. Ale na forum nie widać wiedzy tak o - trzeba to jakoś pokazać, wspomnieć, wytłumaczyć. Dlatego proszę - skończcie wycieczki pod adresem innych użytkowników i zachowujcie się choć trochę jak dorośli ludzie.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Mrozu
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 22 mar 2010, 23:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: Mrozu »

gr000by pisze:@Mrozu, nie liczy się czas, a doświadczenie i wiedza (bo można całe życie coś robić, popełniać błędy, ale doświadczenia i wiedzy z tego nie mieć). Rozumiem, że można wiedzieć dużo. Ale na forum nie widać wiedzy tak o - trzeba to jakoś pokazać, wspomnieć, wytłumaczyć. Dlatego proszę - skończcie wycieczki pod adresem innych użytkowników i zachowujcie się choć trochę jak dorośli ludzie.

wise words wise man
i tym kończę te przepychanki z mojej strony.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: drgranatt »

Mrozu pisze:Tak "dzieci neostrady" sączcie jad... to żałosne że z mojej konwersacji z kol. drgranatt wynieśliście tylko tyle, że specjalnie postów chciałem nabić....... a podawanie prawdy objawionej że elektronika do kolumny zawiera się w cenach 900-1200 jest z gruntu błędne zwłaszcza jeśli ten ktoś chce zaoszczędzić pieniądze. To nie jest żadne bicie piany ja się tylko bronie.....
Chłopie, co tak czepiłeś się mnie :?: Czy ja Ci wróg albo co :?: Powiedz szczerze o co Ci tak naprawdę chodzi :?: O jakiej prawdzie objawionej tu mówisz :?: Za co mnie tak nie lubisz :?: :bezradny:
Nie miej pretensji i żalu do wszystkich, że tak odebrali Twoje wypowiedzi, sam zacząłeś a później mówisz jak to ładnie ująłeś "...ja się tylko bronie...". Tu nikt nie lubi prawd objawionych, bicia piany, niedomówień, ja wiem ale nie powiem, poszukajcie sobie, dzieci neostrady, wyciągnąć wnioski przełożyć na łopatologiczny język i tym podobne zwroty.
Ja wiem, możesz czuć się zaszczuty bo nikt nie poparł Twoich wypowiedzi i dlatego taka frustracja z Twojej strony ale biorę to na karb złego dnia jaki miałeś w dniu wczorajszym i mam nadzieję, że od dziś już wszystko będzie w porzo :ok:
Życzę miłego dnia. :D
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

lenin997
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 28 wrz 2013, 23:30
Podziękował: 6 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lenin997 »

Faktycznie temat się rozdmuchał. Ale mam jeszcze uwagi:
Emiel Regis pisze:
Taaa, jeszcze loda zrobi, a jak trzeba to i dzieci zabawi.... :)
Niestety, tak dobrze to nie ma.
Kolego, zacznij czytać i przyswaja wiedzę, inaczej ryzykujesz wtopienie dużej kasy w coś, czego nie będziesz umiał wykorzystać nie znając podstaw.
Jasne, że chce poznać podstawy i po to głównie tu jestem. A chęć poznania sprawdzonych nowinek elektronicznych zastosowanych w konstrukcjach kolumn pozwoli mi na lepszą weryfikację przed zakupem.
Najważniejsze dla mnie, jak by coś poszło nie tak, są zabezpieczenia kolumny - czy to mechaniczne czy elektroniczne. BHP nigdy za wiele, w szczególności w sytuacji jak coś może zrobić "buuumm".

drgranatt pisze: No niestety kolego, tak dobrze to nie ma.
To co musisz zrobić manualnie i nie wyręczy Cię w tym żadna maszyna to:
1. Odebrać przedgony
2. Ustabilizować kolumnę i przejść do odbioru serca
3. Po odebraniu serca przełączyć na odbiór pogonów
Od tego nie uciekniesz i żaden automat nie zrobi tego za ciebie ponieważ decydującą rolę odgrywa tu organoleptyka.
Resztę można w mniejszym lub większym stopniu powierzyć automatyce.
Popieram w pełni to co napisał kol. Emiel Regis
Zygmunt pisze:Automatyka a "autonomika" to dwie różne rzecz. E-ARC działa tak, że sterownik reguluje nam refluks- elektrozaworem. I wymaga to zwykle ręcznego odebrania przedgonów, stabilizacji, a na koniec wyłączenia sprzętu. I to da się zrobić w normalnych pieniądzach i wielu z Was z tego korzysta, bo to żadna czarna magia.
(...)
No bo na co hobbyście sprzęt kontrolowany zdalnie? Aż tyle tego wypija? Sądzę, że wątpię. Hobbyście wystarczy E-ARC, który pomoże zautomatyzować proces, który jednak doglądany być musi. Co to by była za przyjemność?
Dzięki za porady! W takim razie w najbliższym czasie skupie się na poszukiwaniu sprawdzonej kolumny z E-ARC + dodatkowe zabezpieczenia. :poklon;
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: szfagir »

Wydaje mi się, że każdy z obecnych konstruktorów w kegu umieszcza zaworek bezpieczeństwa. Dodatkowo głowice są konstrukcjami otwartymi bez znaczenia na jaki system się zdecydujesz (Nixona Stone'a, Bakakoba, Aabratek'a czy puszkową). Zatem możesz już trochę się uspokoić:)
Budujesz sprzęt dla siebie i pod Twoją kasę oraz Twoje upodobania dlatego zastanów się jaką elektronikę chciałbyś wrzucić do swojej kolumny i ile chcesz na to przeznaczyć. Przejrzyj jakie opcje ma dla Ciebie PAMEL, kol. Kula czy kol. drgrannat i będziesz wiedział co w trawie piszczy.
Jak już będziesz wiedział gdzie i ile czujek do pomiaru temperatury chcesz mieć, gdzie i jakie dodatkowe zabezpieczenia chcesz zastosować, jakie ułatwienia ma posiadać Twój sprzęt to wtedy przymierz się do kolumny i głowicy. Sam tak zrobiłem i obecnie jestem bardzo zadowolony.
W innym przypadku może okazać się, że nową kolumnę będziesz zaraz przerabiał.

lenin997
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 28 wrz 2013, 23:30
Podziękował: 6 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lenin997 »

Elektronikę, termometry i kolumny przeglądam. Mam jednak dylemat ze zbiornikiem. Czy warto nabywać zbiornik bez płaszcza wodnego (50l) ? Na tą chwile planuje tylko cukrówki.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: lesgo58 »

Jak planujesz tylko cukrówki to zwykły zbiornik wystarczy. Zawsze w póżniejszym terminie w razie potrzeby mozna dorobić płaszcz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: szfagir »

Tak jak lesgo mówi zwykła cukrówka = zwykły kociołek. Płaszcz jest dobry jeśli planujesz wyciskać z owoców/zboża wszystko co ma do zaoferowania czyli smaki, ewentualnie możesz zrobić spirytus na owocach albo zbożu - przy zwykłym zbiorniku tego nie zrobisz, wyjść z tego tylko problem.

zuma
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 19 sty 2011, 17:58
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: zuma »

Koledzy. Mogę oddać jedną ze swoich kolumn na testy. Jak się spodoba to można skorzystać ze wzoru.
Ewentualnego wykonawcę też. Pełna automatyka (w rozsądnym zakresie tzn przedgony trzeba odebrać samemu) a koszt całkowity w granicach 1000pln
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: drgranatt »

A możesz załączyć kilka fotek tego co chcesz oddać na testy :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: andrea »

Przyłączam sie do prośby drgrantta. Czyli rozumiem, że po odbiorze przedgonów proces przebiega autmatycznie? Silnik krokowy reguluje prędkość odbioru, po odbiorze gonu przełącza na odbiór pogonów i na konieć wyłącza wodę i grzanie. Na tym wg. mnie kończy się to co można zrobić. Teoretycznie dało by się zautomatyzować cały proces jak napisał Zygmunt, ale po co, toż to jest nasze hobby.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: michal278 »

Tani półautomat = carel + elektrozawór + 3-4 czujki, do tego dwa regulatory avt z allegro lub odkurzacza tylko triaki zamienić trzeba na 16-40 amper. Ładna obudowa. Całkowity koszt 400-500zl. Pozdrawiam

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

zuma
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 19 sty 2011, 17:58
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: zuma »

Koledzy ! Ja mam na myśli dobrze wykonaną kolumnę VM, w której fizyka pełni rolę regulatora.

tomekp-p
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 17:21
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: tomekp-p »

Panowie, chętnie coś takiego zakupie. Proszę o namiary

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: michal278 »

Kol. Zuma a jak odbierzesz na vm przedgony? Jak regulujesz zmniejszanie się rr wraz z ubytkiem % w kotle?? Co z pogonami?
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Post autor: radius »

SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”