YOKO - zbiory

Pokaż, co trzymasz w piwnicy! Pochwal się własnymi wyrobami!
Dział dla każdego, kto ma coś do pokazania z własnej fabryki alkoholi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: yoko »

Mam do zaprezentowania kilka nalewek na różnych owocach, sokach, itp. i cukrówka z dębem. Gąsiorki 5-cio litrowe, oraz butelki po Kubusiach sa opakowaniami zbiorczymi-magazynowymi... -na stoł zazwyczaj wybieram bardziej efektowne butelki. Nie jest to całość moich zbiorów, ponieważ część się jeszcze filtruje... Łacznie na fotkach widać niespełna 50L psotki, ale jeszcze trochę dołoże, gdy przefiltruje się reszta trunku. Trunki są o mocy od 45% - 55%, owocówki do zbiorów dołaczą latem, a dzis tylko cukróweczki... Psota zanim została połaczona z owocami i sokami była gotowana, filtrowana i jeszcze raz gotowana.

W gąsiorach pieciolitrowych są:
-2x wódka z suszonymi morelami
-1x wódka z sokiem malinowym
-1x wódka z sokiem wiśniowym
-1x wódka z sokiem pomaranczowym
-1x wódka z płatkami debowymi
-1x wódka "czysciocha"

W butelkach po Kubusiu znajdują sie wódki z dodatkiem pomarańczy, cytryny, wiórków kokosowych oraz około pięciu litrów czystego spirytusu 80% -przeznaczonego na mocniejsze eksperymenty.

Teraz staram sie zapomieć na jakieś pół roku chociażby, co stoi na tych połkach... -mam nadzieję że mi się to powiedzie i będzie przybywało, a nie ubywało z arsenału...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

fredi007
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2009, 12:14
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: fredi007 »

Witaj mam pytanko jak smakuje psota z wiórkami kokosowymi ?
Dajesz tam coś jeszcze, czy tylko same wiórki?
Gratuluje zbiorów :klaszcze:
Awatar użytkownika

Autor tematu
yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: yoko »

Jeszcze niepróbowałem psoty z wiórkami kokosowymi i postaram się tego nierobić jak najdłużej. Dałem tam wyłacznie wiórki kokosowe, bez dodatków 100g/1L. Część z tych nalewek, to eksperyment,ale muszę przyznać, że nalewka z wiórkami ma piękny zapach już po paru dniach namaczania,a smak... -cóż mam nadzieję że jak najdłużej powstrzymam się od konsumpcji trunku.
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.
Awatar użytkownika

Autor tematu
yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: yoko »

Nastąpiły małe zmiany w mojej kolekcji alkoholu domowego. Z racji, że niektóre z destylatów były nie do przyjęcia smakowo, przepusciłem je przez organki i przez to troszkę się zmieniła kolorystyka moich wódeczek.

Są to moje zbiory w całości już. Póki co, jestem chwilowym abstynentem i niewypiłem z nich do tej pory prawie nic (pomijając cotygodniowe smakowanie)... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.
Awatar użytkownika

mydlo
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: najpierw napisalem o sobie referat, a po przeczytaniu go jeszcze raz stwierdzilem ze szkoda gadac hehe
Ulubiony Alkohol: Własnoręcznie zrobiony
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: mydlo »

No i widzę ze u Ciebie plony były wyśmienite :D . Pozdrawiam
Pijmy pijmy bo sie sciemnia

endriu1985
10
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 9 gru 2010, 00:47
Re: YOKO - zbiory

Post autor: endriu1985 »

Fajny ekwipunek. :D
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: szeyker89 »

fredi007 pisze:Witaj mam pytanko jak smakuje psota z wiórkami kokosowymi ?
Również jestem ciekawy... Trochę czasu minęło już. Próbowałeś ? Jeśli tak to powiedz jakie masz wrażenia...
Pozdrawiam szeyker89
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: klodek4 »

Po pierwsze - plony czy jak tam go zwał imponujące, u mnie jak zawitają znajomki wszystko znika jak by tego tknęła niewidzialna ręka /dziś zauważyłem liczne ubytki po wczorajszej wizycie znajomych/.
Po drugie dołączę się do pytania o te wiórki kokosowe /szafkę mi to obarcza i nie wiem co mam z tym zrobić/.
pozdrawiam :punk: :piwo: :ok:

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Brzydal »

Z wiórek to Malibu
200 gram wiórek kokosowych zalewamy szklanką spirytusu 70% i zamykamy w szczelnym słoiku na 2 tygodnie. Po tym czasie spirytus odlewamy i mieszamy: spirytus odsączony wcześniej i puszkę mleka skondensowanego słodzonego. Jeśli dla kogoś jest za mocne można dodać zwykłego mleka do smaku.
Ważne! Zawsze wlewamy spirytus do mleka po woli, dobrze mieszając, a nie na odwrót, bo może się zważyć.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: wiking »

U mnie alkohol na samych wiórkach wyszedł nie ciekawie, poszło wszystko na rury.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Zygmunt »

Mleko do Malibu? Malibu jest przezroczyste:) To, co zlejemy z wiorek trzeba polaczyc nie z mlekiem skondesnowanym, tylko z mlekiem kokosowym (dostepne w puszkach, to ze zdrewnialych kokosow sie nie nadaje). Dolac troche rumu. Doslodzic w zaleznosci od slodkosci danego mleczka.

Po prawdzie, to wiorki nalezaloby zalac rumem- ale nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: yoko »

Wiórki kokosowe zalane wódką dały świetny zapach trunkowi, ale niestety wdarła się tam nuta drożdżowa zakłucając woń. W smaku było ostre.
Myślę sobie, że jakieś skórki cyryny naprostowały by to, ale niestety nie mogę tego wykonać, bo owa nalewka została skonsumowana. :(
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Zygmunt »

A mnie natchnęło. 100g wiórków, 400ml mleka kokosowego, 75ml rumu Captain Morgan, jakieś 300ml wódki 40-pare procentowej, dwa cukry waniliowe.

Czekam aż się rozwarstwi i zleje klarowne.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Partyzant »

A jak sobie radzicie z tłuszczem kokosowym, który zbiera się na górze? W minione lato zrobiłem na wiórkach kokosowych i smak bardzo dobry, ale wygląd trunku do :dupa:. Próbowałem filtrować, ale nic z tego dalej :dupa:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Zygmunt »

Odessać strzykawką klarowny płyn, tłuszcz i wióry zostają w słoiku.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: YOKO - zbiory

Post autor: wiking »

Przemrozić w zamrażarce wtedy tłuszcz ładnie się zetnie i przefiltrować.
Awatar użytkownika

pitterwalker
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 sty 2012, 20:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) a jeszcze fajniejszym po dużym głębszym ;)
Ulubiony Alkohol: coś domowego nie komercyjneg dla gardła miłego ;)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: YOKO - zbiory

Post autor: pitterwalker »

Ooooooooooo, a mi nie wyszło. Smak dziwny i jakoś takoś nie do picia. :( Ale cóż odfiltrowałem i dodałem czereśni w syropie. Postało trochę -chyba dwa tygodnie. Efekt - nawet żonie smakowało :klaszcze: a to rzadkość.
Co do zbiorów - pokłony z mojej strony :punk: :respect: :klaszcze: :punk: :respect: :klaszcze: :punk: :respect: :klaszcze: !!!
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwie 2012, 21:11 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Hobby które sprawia nie tylko mi przyjemność ;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Zygmunt »

Odgrzebując ten temat odgrzebałem też to moje "nibymalibu"- stało z wiórami 2,5 miesiąca, potem odessałem płyn z między tłuszczu i wiórek, przefiltrowałem przez filtr kawowy:

Obrazek

Z malibu niewiele ma to wspólnego, wyszło trochę za mocne, na początku za bardzo przebijał się cukier wanilinowy- teraz się trochę ułożyło, ale to dalej nie to.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: YOKO - zbiory

Post autor: Zygmunt »

Patrząc na sposoby przerobienia rumu chciałem poczytać trochę o domowym a'la malibu i... znalazłem własną fotkę- a potem poszukałem w/w butelki. I znalazłem.

Obrazek

Jakby ktoś się zastanawiał, czy warto taki wiórkowy rum trzymać ponad dwa lata to... nie, nie warto. Pachnie lepiej, ale w smaku to porażka. Czuć wanilię, trochę surowego kokosa (wrażenie gryzienia świeżych wiórek), na końcu trochę kwaskowate. Dalej szukam więc fajnych przepisów:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkoholowe Zbiory”