Porady przed zakupem

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
MerkuZzz
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 lis 2017, 13:55

Post autor: MerkuZzz »

Witajcie

Poczytałem to forum odrobinę coś niecoś się dowiedziałem i postanowiłem nabyć własny sprzęcik. Potrzebna teraz pomoc czy to co chcę to dobry kierunek do tego co potrzebuję :)

co chcę uzyskać:
A) Spirytus ---> moje nalewki i wódki aromatyzowane potrzebują taniego surowca
B) w niedalekiej przyszłości: rum/whisky

Kwota to <3tys. max wysokość zestawu 2,4m
Sprzęt A:
AAbratek
ocieplona / keg 50 ze spustem i regulowanymi nózkami/ latarka / bufor/ sms / wlew sms / grzałki 2x2kW

Moje pytanko: czy głowica puszkowowa skróci czas całej operacji (wyczytałem że wprawionym kolegą 10h zajmuje proces 2,5 raza dla 45l zacieru)

Sprzęt B: nie mam pojęcia (wyczytałem, że coś się odpina albo ustawia reflux minimum i daję radę dla mnie magia ;) ) no niby widziałem jakieś z płaszczem olejowym ale jeszcze to dlamnie prawdziwa magia ;)

Pytanie kolejne czy któryś z forumowych kolegów wykona takie cuda w tym budżecie czy to realne bo konstrukcje franzmastera wygladaja ładnie ale są drogie natomiast konstrukcje stalówkasklep ranią mnie ciut wizualnie (oczy wybierają franzmastera). A może ktoś jeszczę wchodzi w grę.

Proszę o pomoc święta nadchodzą ;)
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Porady przed zakupem

Post autor: masterpaw2 »

Kolego, w założonym budżecie będziesz miał bardzo dobry sprzęt(oczywiście nie mówimy przy tej kwocie o automatyce), najlepiej zadzwonić do jednego z forumowych kolegów/konstruktorów i doprecyzować szczegóły :
Herbata666/akas
Franzmaster
Ks2507
Zygmunt - (destylatory miedziane)
Kula
Kolejność przypadkowa.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lis 2017, 11:04 przez masterpaw2, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Porady przed zakupem

Post autor: jaro11043 »

Witaj, w wymienionej kwocie na pewno dostaniesz fajny sprzęt, co do szybkości odbioru to polecałbym bufor i kolumnę 76,1. Sam osobiście korzystam z dzieła franzmastera i jestem zadowolony, ale widziałem też maszyny Akasa i Ks2507 i była to poezja.

mienho
150
Posty: 153
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Porady przed zakupem

Post autor: mienho »

Z tym, że Kula to sklep wymieniony przez MerkuZzz, ale zawsze można pogadać że chciałbyś polerowany zestaw .
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Porady przed zakupem

Post autor: seneka »

Oczami nie kupuj bo z czasem ocieplisz kolumnę i jej uroda przeminie :D . Ja osobiście polecam KS2507.Napisz do niego PW na pewno się dogadacie.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Porady przed zakupem

Post autor: masterpaw2 »

I w tej kwestii się z przedmówcą nie zgodze ;P, ocieplona kolumna (pod warunkiem, że się do tego przyłożymy) też wygląda zacnie :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”