Porada co do zakupu aparatury

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
jackalko
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 17 gru 2022, 00:17

Post autor: jackalko »

Witam, Postanawiam zacząć przygodę z własnymi wyrobami.
Czy na początek będzie to dobry wybór i czy wyrób będzie dobrej jakości ?
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 8556809571
Ostatnio zmieniony sobota, 17 gru 2022, 13:02 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: jakis1234 »

Nie, nie będzie.
Szukaj u tych producentów:https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
jackalko
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 17 gru 2022, 00:17
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: jackalko »

Jednak zmieniłem zdanie, budżet 2500zl z tych producentów co podałeś co byś wziął na twoim miejscu ?

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: HeniekStarr »

Wszedłbym na ich strony, zobaczyłbym, co mają.
Poczytałbym na forum, czego potrzeba, co można dokupić później, bez czego można się obyć.
Napisał/zadzwoniłbym do producentów - ile mam kasy i czego chcę.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: jakis1234 »

jackalko pisze:Jednak zmieniłem zdanie, budżet 2500zl z tych producentów co podałeś co byś wziął na twoim miejscu ?
Wiesz, to jest pytanie typu: "Mam tyle i tyle i chcę kupić samochód. Co polecacie?"
Dopóki nie określisz przede wszystkim, co chcesz robić, jakie masz możliwości (prąd, wysokość pomieszczenia itp.), jak często itp., itd., to nikt Ci nic mądrego nie poradzi. Poczytaj forum, tutaj jest mnóstwo informacji o sprzęcie i jego elementach, zdecyduj co byś chciał mieć i tak jak radzi HeniekStar, przejrzyj oferty polecanych producentów i skontaktuj się z nimi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 gru 2022, 12:36 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
jackalko
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 17 gru 2022, 00:17
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: jackalko »

Przejrzałem wszystkie oferty.
Potrzebne mi do robienia czyściochy z cukrówki, wysokość pomieszczenia 3m
Destylacja odbywać będzie sie w domu więc z prądem nie ma problemu.
Planuje 2 razy w tygodniu destylować 45 litrów nastawu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 gru 2022, 14:31 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: kiwitom23 »

Jak radzą koledzy, po prostu wybierz sobie z listy jakiegoś polecanego producenta i powiedz mu to, co tutaj napisałeś. Zobaczysz co Ci doradzi i jaką uzyskasz cenę. Będziesz niezadowolony, lub wyjdzie za drogo, to dzwoń do następnego. Oni naprawdę lepiej Ci doradzą niż my tutaj, a od razu też uzyskasz propozycję cenową. Jak tylko do cukrówek, to kocioł 60 litrowy (osobny duży wlew i duży spust), rura z dobrym wypełnieniem (nie zmywaki, a sprężynki), OLM i głowica aabratek, no i bufor jak starczy kasy, ale to można dokupić później. Choć od razu Ci powiem, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i zaręczam Ci, że po jakimś czasie będziesz chciał spróbować coś bardziej zaawansowanego (prawie każdy tak ma). Wtedy brałbym kocioł z płaszczem i kolumnę podzielił SMS-em, wtedy będziesz mógł dowolnie rozbudować system w przyszłości na bazie posiadanych komponentów. Przeważnie drogo = tanio i odwrotnie, ale to zawsze wychodzi po czasie.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

użytkownik usunięty
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: użytkownik usunięty »

@jackalko
W tym zakresie cenowym do twoich celów, kupisz co trzeba :ok:
Ładna kolumna z olm na 50l kotle stanąć może...
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: rozrywek »

jackalko pisze:wysokość pomieszczenia 3m
Szczęściarz. Niewielu ma takie możliwości. Ta wysokość ma potencjał, ale o tym potem.
jackalko pisze: Planuje 2 razy w tygodniu destylować 45 litrów nastawu.
Dosyć sporo chcesz gotować, a co za tym idzie, musisz mieć PORZĄDNY sprzęt. :ok:

Zacznijmy od dołu.
Kocioł. Czym większy tym lepszy.
Przy takich planowanych mocach przerobowych, inwestowałbym od razu w kocioł 100L. A przynajmniej 65L. Pogadaj z ak-spaw, albo z Stalówka. Czy z resztą producentów.
Może coś ukręcisz, bez bufora.
Sam kocioł to 2/3 kosztów.
O kotle z płaszczem nie wspominam, ponieważ to budżet twój razy 2 brać musisz.
Dalej kolumna, wszystko w chwili obecnej jest rozbudowywalne modułowo, jak klocki lego.
Dokupujesz moduł OLM, bufor, latarkę. Cokolwiek chcesz, przykręcasz i z głowy. Czy przedłużenie kolumny nawet.

Budżet, cóż, nie jest ogromny, ale tragedii nie ma.
Za 2,5 tyś spokojnie kupisz poprawnie wykonaną kolumnę, w podstawowej konfiguracji. Z dobrym wypełnieniem, regulatorem i konkretnymi termometrami.
Na Olm, bufor, sterownik, inne dodatki przyjdzie czas.
Tymczasem konkretny Lm i jedziesz panie.

Kiedyś i tak się dorobisz półkowej, jak większość tutaj zresztą. Ale to kiedyś.

Ps: 2 gotowania w tygodniu po ok 45L?
Sporo tego spirytusu tygodniowo jak na domowe hobby. ;)
Chyba że masz 6 sióstr, a co za tym idzie 6-ciu szwagrów. :D

Ps2: oczywiście instalację elektryczną masz przystosowaną do większych poborów mocy? Przy rozgrzewaniu dużo kw potrzebujesz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
jackalko
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 17 gru 2022, 00:17
Re: Porada co do zakupu aparatury

Post autor: jackalko »

Musze zadzwonić do elektryka co mi ostatnio przegląd robił.
Dzięki za poświęcony czas mordeczki, teraz juz wiem mniej więcej co mam robić.
Wesołych świąt i nie pijcie za dużo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”