Pomoc w budowie Pot Stila

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy

Post autor: Góral bagienny »

:klaszcze: Dobra robota :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
koncentraty wina

przemar
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2021, 12:39
Podziękował: 1 raz
Re: Pomoc w budowie Pot Stila

Post autor: przemar »

Ładnie wyszło :).
Kolego @kewins sorki, że w Twoim wątku, ale ładnie to opisałeś i udokumentowałeś, a mój zamysł był podobny. Z tą jedynie różnicą, że rura fi54 o długości 1/2m, potem 30cm skraplacza i kolano i odejście do chłodnicy, łączenia do kolanka na t-c do późniejszej rozbudowy. Ale dumam i dumam, czy biorąc po uwagę właśnie późniejsze rozbudowy nie dało by się jako skraplacza tak wykonać np. chłodnicy puszkowej, aby miała od góry odejście na t-c 1,5'' do połączenia z kolankiem, lub zaślepienia gdy była by wykorzystywana jako chłodnica? Ma to sens?
Dziś przeglądając natknąłem się na coś takiego
https://pl.aliexpress.com/item/10050017 ... 3724.0&scm
450zł i te półeczki zamiast rury fi54 - czy to dało by lepszy efekt do smakówek niż rurka ? .

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w budowie Pot Stila

Post autor: rastro »

450 zł + VAT + ew. opłaty za obsługę celno-skarbową (to zależy już od konkretnego przewoźnika). Ja bym tych sit od skośnego nie zaryzykował, jeżeli już to jakiś wariant z kołpakami - ale to już zapewne nieco drożej wyjdzie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Pomoc w budowie Pot Stila

Post autor: kondon »

Do tego same sita są dziwne... Mało otworów i duże. Lepiej działają odwrotnie zaprojektowane. Przelew zajmuje sporą część półki - po co?
W Polsce takie szkła myślę, że ze 40 zł / sztuka. Może i taniej, bo są dość małe. Sito koło 30 zł, jeśli sam dasz do wypalenia. Do tego przelewy. TC zależnie od rozmiaru, ale te może się opłacać tam zamówić - musisz porównać.
Jeśli masz znajomego spawacza, to spokojnie sam złożysz.
Popytaj o spawacza, przemyśl i załóż swój temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”