Pomysły na destylatory - do konsultacji.

użytkownik usunięty
Re: Półki rzeczywiste w kolumnie z wypełnieniem.

Postautor: użytkownik usunięty » sobota, 9 maja 2020, 06:23

lesgo58 pisze:Dziwne... bo ja odczuwam to zupełnie inaczej.

Leszku, to są tylko moje subiektywne odczucia ;) Na obronę Twoich zmysłów powiem, że w 2 rektyfikacji nie użyłem Twej metody 2,5, rozcieńczyłem jedynie do ok. 30% co, jak doskonale wiemy, nie pozwoli na dość dokładne odebranie wszystkich niechcianych związków. Także z Twoimi zmysłami pewnie wszystko :ok:
Mam natomiast również wódeczkę wykonaną z tego samego nastawu, lecz w trochę inny sposób:
- 1 rektyfikacja: bufor, 4 półki, 50cm zasypu oraz OLM 25cm z dużym jeziorkiem,
- 2 rektyfikacja: bufor, 9 półek oraz OLM jak wyżej.
Szczerze mogę napisać, że tak delikatnej i łagodnej (I jednocześnie nijakiej) wódki jeszcze nie uzyskalem :o

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

kondon
150
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Załączniki

Postautor: kondon » sobota, 9 maja 2020, 13:56

lesgo58 pisze:Widzę, że coś w komunikacji miedzy nami nie gra.

Zdecydowanie :( Teraz, to ja nie rozumiem... Piszesz do mnie, czy do autora tematu?
Ja nie chcę żadnej hybrydy. Moje pytanie było czysto teoretyczne.
"- klasyczny zestaw OLM z buforem zasypowym (ja Tobie zasugerowałem zrobienie - jako (w moim odczuciu) lepiej robiącego swoja robotę od bufora zasypowego - bufora z 3 półek fizycznych)"
Dokładnie o to mi chodziło. Sam masz półkową + sprężynki, a piszesz, że lepsze więcej półek. Chciałem, żebyś to doprecyzował.

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: lesgo58 » sobota, 9 maja 2020, 14:36

Faktycznie to moja wina - zgubiłem ciągłość dyskusji. Teraz widzę, że odpowiadałem dwóm różnym osobom.
kondon pisze:Jakie waszym zdaniem jest optymalne rozwiązanie? Kolumna półkowa z maksymalną ilością półek, czy połączenie półek i zasypowej?

Wersja z maksymalną ilością półek. Jeśli same półki fizyczne - to minimum 10. Odbiór na 7-mej.

Wróć do „Projekty aparatur”