Znaleziono 9 wyników

autor: pogi567
środa, 27 mar 2019, 07:17
Forum: Wina Gronowe
Temat: Jakie winogrona posadzić
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6265

Re: Jakie winogrona posadzić

To jakie gatunki winogron polecasz na wino? :scratch:
autor: pogi567
wtorek, 26 mar 2019, 16:25
Forum: Wina Gronowe
Temat: Jakie winogrona posadzić
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6265

Jakie winogrona posadzić

Witam, chciałbym w tym roku posadzić na podwórku krzewy winogron z głównym przeznaczeniem na wino. Dziś kupiłem dwa krzaczki winogron o nazwie Vitis New York Muscat oraz jeden krzak o nazwie Vitis Kodrianka. Czy to dobry wybór winogron czy nie opłaca się ich w ogóle sądzić?
autor: pogi567
środa, 9 sty 2019, 12:30
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Klarowanie wina
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4014

Klarowanie wina

Witam. Posiadam dwa balony wina z winogron które mają 4-5 miesięcy. Pierwsze balon jest na dzikusach a drugi na drożdżach szlachetnych. Odlewalem wino już dwa razy i dzisiaj patrząc zobaczyłem że wino w jednym balonie (tym robionym na dzikusach) jest takie matowe (przy ostatnim odlewaniu jakiś miesi...
autor: pogi567
sobota, 20 paź 2018, 09:04
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - druga porcja cukru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2799

Re: Wino z winogron - druga porcja cukru

Taka mała ilość cukru wystarczy? Ja myślałem że będę musiał dodać przynajmniej 1kg cukru...
autor: pogi567
piątek, 19 paź 2018, 20:19
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - druga porcja cukru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2799

Re: Wino z winogron - druga porcja cukru

Nie wiem jaka to dokładnie odmiana winogron, ale zerwana normalnie, własnoręcznie z krzaków...
Chciałbym otrzymać wino półsłodkie.
autor: pogi567
piątek, 19 paź 2018, 17:45
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - druga porcja cukru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2799

Re: Wino z winogron - druga porcja cukru

Tak, dokładnie wymieszałem i cukromierz też dobrze działa, w zwyklej wodzie pokazuje 0, pomiaru dokonałem od razu po nastawieniu wina...
autor: pogi567
czwartek, 18 paź 2018, 21:27
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - druga porcja cukru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2799

Wino z winogron - druga porcja cukru

Witam. Tydzień temu nastawiłem swoje pierwsze wino i jestem przed oddzieleniem wina od miazgi oraz dodaniem drugiej porcji wody z cukrem, lecz nie wiem ile dokładnie powinienem dodać. Miałem 10kg samych winigron, do tego dodałem droższe aktywne 10g Cobra plus pożywka oraz 3kg cukru w 3 litrach wody....
autor: pogi567
piątek, 12 paź 2018, 14:33
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - drożdże dzikie vs aktywne
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2149

Re: Wino z winogron - drożdże dzikie vs aktywne

Cukromierz posiadam ale jest to moje pierwsze w życiu wino i zanim trafiłem tutaj to już zdarzyłem nastawić pierwszy balon na dzikusach. W balonie na dzikusach miałem jakieś 15kg winogron i do tego dodałem 4kg cukru i jakieś 7 litrów wody. Ile teraz mogę dodać gram drożdży szlachetnych aby poprawić ...
autor: pogi567
czwartek, 11 paź 2018, 20:53
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron - drożdże dzikie vs aktywne
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2149

Wino z winogron - drożdże dzikie vs aktywne

Witam 8-) Nastawiłem dwa balony na wino z ciemnych winogron z tym że jedno na dzikich drożdżach a drugie na drożdżach szlachetnych. Oba fermentują "chodzą" z tym że wino na drożdżach szlachetnych 4 razy bardziej od tego na dzikusach I teraz pytanie czy tak ma być i czy dodatkowo mogę do te...

Wyszukiwanie zaawansowane