Pleśń na nastawie z jabłek

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy

Post autor: kwik44 »

Sorki, że zapytam, ty tak na serio? Poczytaj jak robi się rum, burbon, whiskey. Mykotoksyny owszem są. Ostatnio nawet bardzo popularne. Ale moim zdaniem więcej jemy plastiku, antybiotyków, środków ochrony roślin, preparatów grzybo i owadobójczych czy innego świństwa dodawanego do jedzenia. Ja nikogo nie chcę do moich racji przekonywać. Natomiast 2-3 lata temu temat mykotoksyn nie istniał i dopiero ostatnio stały się modne. I jak słusznie zauważyłeś nikt nie ogląda każdego owocu…. Nie dajmy się zwariować. Polecam poszukać sobie w internecie zdjęć z hasła „dunder pit”. A jak się boisz to są kity do badania mykotoksyn. Zawsze można kupić i ilościowo sprawdzić.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 kwie 2022, 12:48 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Pleśń na nastawie z jabłek

Post autor: kwik44 »

Dla wszystkich panikarzy https://academic.oup.com/bbb/article/76 ... ogin=false

Abstrakt jest krótki, jak ktoś nie zna języka to google translate pomoże. Sci hub pewnie ma pełny artykuł.

Mycotoxins are frequent contaminants of grains and critical risk substances for brewers. Fermented barley mash contaminated artificially with 13 representative mycotoxins was distilled with small-scale apparatuses to elucidate the possibility of mycotoxin transfer from mash to distillates. None of these were detected in the distillates. The distillation process can effectively reduce the contamination risk posed by mycotoxins in distilled alcoholic beverages.

Mikotoksyny są częstymi zanieczyszczeniami zbóż i substancjami krytycznymi dla browarów. Sfermentowany zacier jęczmienny zanieczyszczony sztucznie 13 reprezentatywnymi mikotoksynami poddano destylacji za pomocą małych aparatów destylacyjnych w celu wyjaśnienia możliwości przeniesienia mikotoksyn z zacieru do destylatów. Żaden z nich nie został wykryty w destylatach. Proces destylacji może skutecznie zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia, jakie stwarzają mykotoksyny w destylowanych napojach alkoholowych.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 kwie 2022, 09:19 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pleśń na nastawie z jabłek

Post autor: rastro »

Z winami jest gorzej.... są takie co to robi się zapleśniałych winogron ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Pleśń na nastawie z jabłek

Post autor: kwik44 »

No wiesz, ale to jest ślachetna pleśń, a nie takie byle co jak każdy z nas ma wokół siebie.

A wracając do tematu postu - szkoda zmarnowanego nastawu, z którego mogło być kilka litrów dobrego destylatu…
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pleśń na nastawie z jabłek

Post autor: Doody »

Pleśń nie jest problemem samym w sobie, i jeżeli oprócz niej wszystko wygląda normalnie, nie ma się czym przejmować. Czasem jednak pleśń jest sygnałem, że również inne rzeczy poszły nie tak jak oczekiwaliśmy. Zwykle jak wszystko fermentuje prawidłowo, pleśń się nie pojawia bo najpierw cukier, a potem alkohol konserwują nastaw/zacier. Mnie pojawiała się pleśń czasami na ortodoksach śliwkowych, wtedy kiedy śliwki miały zbyt mało cukru. Zwykle pleśni towarzyszył zapach acetonu i nastaw był do wylania.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Autor tematu
maniek2939
150
Posty: 168
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Pleśń na nastawie z jabłek

Post autor: maniek2939 »

dobrym patentem który sobie zakodowałem, a usłyszałem od starego winiarza, to spryskanie góry nastawu i boków beczki jeśli jest w miazdze, roztworem piro :) lub obsypanie czapy dobra warstwą cukru

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”