Płatki Dębowe - ostry smak po czterech dniach moczenia

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Jan_Ovc
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 12 wrz 2018, 13:01
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Jan_Ovc »

jęczmień! jaki chmiel?! pomroczność jasna mnie dopaść musiała jak pisałem poprzedniego posta.

Mod.: Stosuj, proszę zasady pisowni.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 gru 2018, 11:03 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.
alembiki

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Płatki Dębowe - ostry smak po czterech dniach moczenia

Post autor: Robert09 »

Panowie.
Czytam w różnych miejscach -fora, książki.... itp. o dębieniu. Piszą, że wina i destylaty najbardziej szlachetne to te które leżakują kilka , kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat w beczkach dębowych. Są najszlachetniejsze i co nie dziwi - najdroższe.
W innym miejscu pisze się , że po kilku dniach stosowania płatków alkoholu nie daje się wypić bo smak i coś tam... Albo, że po kilku dniach, czy po okresie fermentacji należy płatki usunąć , czy to z destylatu , czy z wina.
Jak to rozumieć? Zabij, nie wiem.... :D
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Płatki Dębowe - ostry smak po czterech dniach moczenia

Post autor: Pablito »

Ważny jest stosunek powierzchni styku drewna z alkoholem do objętości dębionego trunku. Płatki mają nieregularny kształt (duża powierzchnia) i stosowane są do kilku/kilkunastu litrów.
Producenci leją w duże beczki przez co stosunek powierzchni do objętości jest mniejszy. Poza tym beczki do długotrwałego przechowywania są przygotowywane (np. wcześniejsze zalanie innym typem trunku)
Ostatnio zmieniony piątek, 22 lis 2019, 08:06 przez Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”