Płatki dębowe do wina- jak długo trzymać?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Rafal12336
50
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 12:52

Post autor: Rafal12336 »

Witam, powiedzcie mi proszę, jak długo trzymać płatki dębowe w winie jabłkowym. Planuję je dodać po zlaniu znad osadu po burzliwej fermentacji. Mam do dyspozycji średnio palone dębowe oraz surowe kawałki dębu po kilka centymetrów. Czytałem że po kilkunastu dniach wszystkie "właściwości" zostają już wypłukane, więc nie wiem czy jest sens trzymać je dłużej, czy zostawić i niech sobie leżą do następnego zlania. Tylko boję się też żeby nie przedobrzyć. Czy może po kolejnym zlaniu znowu dać nową porcję płatków..? :scratch: Poradzcie coś proszę bo nigdy tego nie robiłem, a nie chcę popełnić jakiegoś "szkolnego" błędu :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 sty 2018, 22:45 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Konieczne były poprawki.
koncentraty wina

Riddick
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 8 sie 2016, 22:53
Krótko o sobie: Jestem NIE fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Płatki dębowe do wina- jak długo trzymać?

Post autor: Riddick »

Ja obecnie testuję starzenie wina. Mój eksperyment to maderyzacja wina jabłkowego. Obecnie leżakuje obok grzejnika ok. 3 miesięcy, dałem 10 g drewna na 5 l. 3 dni temu pobrałem próbke i łał niestety nie ma - zobaczę za kolejne 3 miesiące.
Ostatnio zmieniony środa, 17 sty 2018, 13:48 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Konieczne były poprawki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”