Plamy na blacie.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:

Post autor: michal278 »

DeFacto zabawa z fornirem to średnio opłacalna sprawa. Ja chciałem restaurować tak kolumny, odpadłem w przedbiegach. Są owszem prasy rolkowe ale to naprawdę koszty. W okolicach wawy mogę podać namiar na firmę co takie rzeczy ogarnia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Plamy na blacie.

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Doskonale Cię rozumiem. Dlatego nie będę przesadnie inwestował w mebel, którego odrestaurowanie, więcej mnie wyniesie, niż koszt zakupu "okrągłego stołu" z 4 krzesłami. Mniej więcej znam ceny takiej usługi, ale @michal278 możesz przeslać link. Sprawdzimy to :ok:

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Plamy na blacie.

Post autor: wawaldek11 »

Defacto - nie mam doświadczenia w renowacji mebli, ale pomyślałem, że to białe powstało w wyniku działania zmywacza na lakier, czy politurę. Bo na czyste drewno aceton czy podobne nie działają trwale - zmoczą i po wyschnięciu śladu nie ma. Może warto spróbować namoczyć rozpuszczalnikiem (spróbować z różnymi) białą plamkę i zobaczyć czy nie da się tego usunąć, np. ostrą szczoteczką. Jeśli blat nie przyjmuje wody, to można ograniczyć pole operacyjne za pomocą nasączonego wodą wacika z wyciętym otworem na plamkę - rozpuszczalnik nie będzie się swobodnie rozpływał po większej powierzchni.
Szlif raczej nie sprawdzi się bo powierzchnia jest porowata i trzeba by zebrać dość grubą warstwę.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Plamy na blacie.

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Zastanawiam się też nad kredka na rysy do auta. Taka jakby świecowa. Najpierw usunąć warstwę z wierzchu, a potem uzupełnić kredką. Ona tak jakby tłusta jest, w kolor można dobrać. Gorzej wyglądać nie będzie na pewno, a w razie czego ciepła woda z mydłem pomoże.
U Ciebie ewidentnie widać wybielenie barwników. Wątpię, aby proces był odwracalny.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

MalyJack
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 22:22
Krótko o sobie: Nie ma takiej mozliwosci, aby bylo niemozliwe.
Ulubiony Alkohol: Biały
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Środa Śląska
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Re: Plamy na blacie.

Post autor: MalyJack »

Defacto, jestem z wykształcenia stolarzem meblowym, choć już niepraktykujacym. Miałem doczynienia z produkcją mebli okleinowanych, a z dużym prawdopodobieństwem ten blat taki jest. W warunkach domowych bez kawałka odpowiedniego forniru (gatunek, kolor, układ słoi) nie będziesz miał szans na podmianę takiego kawałka. Zresztą takie naprawy powierzchni robiło się przed lakierowaniem, bo łatwiej dobrać. Zwykle w technice intarsji częściowo postrzępionej. Wycinasz kawałek forniru, dopasowujesz kształtem, klej, żelazko, szlifowanie i pod lakier. Odpuść to.
Spróbuj tego:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nap ... 9716551061
Myślę, że w ten sposob dużo łatwiej dobrać kolor powierzchniowo.
https://www.facebook.com/Jack-Parrot-Alchemy-Jacek-Plona-268115644134379/
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Plamy na blacie.

Post autor: radius »

@MalyJack, jeśli już używać wosków, to raczej twardych np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nap ... cbe6b91e8e
a kredki zostawić dzieciom do zabawy ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

MalyJack
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 22:22
Krótko o sobie: Nie ma takiej mozliwosci, aby bylo niemozliwe.
Ulubiony Alkohol: Biały
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Środa Śląska
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Re: Plamy na blacie.

Post autor: MalyJack »

Radius, bardziej chodziło mi o kierunek.
:lol:
To chyba małe plamki, więc powierzchniowe łagodzenie skutków wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ingerencja w układ słoi, to już wyższa szkoła jazdy...
https://www.facebook.com/Jack-Parrot-Alchemy-Jacek-Plona-268115644134379/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”