Znaleziono 123 wyniki

autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 7 wrz 2010, 23:26
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Piotrek
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1724

Re: Piotrek

Witam po przerwie! Wprawdzie ograniczyłem nieznacznie wizyty na Forum AD, ale nie ustałem w tworzeniu trunków. Zmieniłem pracę, więc obowiązków też przybyło a ilość czasu niestety się zmniejszyła. I niestety o zgrozo!!!!! zmniejszyła się ilość spożywanych trunków z racji tego, że więcej jeżdżę samoc...
autor: PiotrekRodzyn
środa, 16 cze 2010, 16:53
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Kolego @Dines!!
PADŁEM
autor: PiotrekRodzyn
środa, 2 cze 2010, 20:40
Forum: Fun Forum
Temat: powód dla którego warto psocić
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3469

Re: powód dla którego warto psocić

Witam!!

Nie dobre a ŚWIETNE :!:

Tylko, że takową rozmowę w treści zbliżonej do powyższej można zaobserwować już po trzech latach wspólnego bycia z ukochaną bez mieszkania razem i bez formalizowania związku... ;/

heh...

Muszę się napić...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 6 kwie 2010, 20:04
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Gdzie znajdę dobre szklane butelki na alkohol???
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 38939

Re: Gdzie znajdę dobre szklane butelki na alkohol???

Witam Kolegów! W zasadzie odpowiedź na pytanie już padła, ale moim sposobem na pozyskanie butelek jest - jazda rowerem... Nadeszła wiosna, wsiadamy na jednoślad, na plecy plecak i odwiedzamy okoliczne lasy, zagajniki itp Można znaleźć ciekawe okazy, czasem nawet ,,grzybiarkę'' spotkać... Przypominam...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 21 lut 2010, 00:36
Forum: Po Godzinach
Temat: Twoj post moze zniknac!!!
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7225

Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Witam! Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Odrobinę staranności trzeba włożyć zarówno w pisanie jak i formułowanie ustnych wypowiedzi. To jakim językiem mówimy i jak się wyrażamy świadczy tylko i wyłącznie o nas i o naszej kulturze osobistej (i nie tylko). Oczywiście, każdy popełnia cz...
autor: PiotrekRodzyn
czwartek, 11 lut 2010, 09:21
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Kobieta słyszy dzwonek do drzwi. Po chwili otwiera je i widzi kolegę męża, który pracuje z nim w browarze. - Mam dla pani złą wiadomość. W browarze był wypadek i pani mąż zginął. - O Boże! Jak to się stało? - Wpadł do kadzi z piwem i się utopił. Kobieta pyta przez łzy: - Ale czy przynajmniej miał sz...
autor: PiotrekRodzyn
środa, 27 sty 2010, 23:08
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Życie czasem zaskakuje. . . Z więzienia ucieka więzień, który siedział tam przez 15 lat. Włamuje się do domu, szuka pieniędzy i broni, ale tylko znajduje młodą parę w łóżku. Rozkazuje facetowi wyjść z łóżka i przywiązuje go do krzesła. Podczas przywiązywania dziewczyny do łóżka, całuje ją w szyję, ...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 24 sty 2010, 13:54
Forum: Po Godzinach
Temat: Coś słodkiego...
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4586

Re: Coś słodkiego...

Witam! Ja też mam słabość do czekolady i o innych słodyczach nie wspomnę Wcale się tego nie wstydzę, ba przyznam się nawet, że sam w razie potrzeby potrafię stworzyć dowolne ciasto/placek... ...o gotowaniu nie wspomnę. :D A wracając do tematu czekoladowych wyrobów i czekolady to pamiętajmy, że zawie...
autor: PiotrekRodzyn
sobota, 23 sty 2010, 15:52
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej" - zamknięte.
Odpowiedzi: 187
Odsłony: 51118

Re: Zagadka.

Hehe! :D

Czyli z moim prawie-piwem trafiłem.

Pozdrawiam

Piotrek
autor: PiotrekRodzyn
sobota, 23 sty 2010, 12:04
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej" - zamknięte.
Odpowiedzi: 187
Odsłony: 51118

Re: Zagadka.

BRZĘCZKA PIWNA W KEGU

Pozdr. pepe
autor: PiotrekRodzyn
środa, 20 sty 2010, 11:42
Forum: Po Godzinach
Temat: Coś dla Kucyka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4831

Re: Śliwowica

Witam! Ja z kolei udałem się ostatnio na targ w Cieplicach koło Jeleniej Góry. ;) O Jeleniej będzie mowa na końcu ;) Jako, że jeszcze (wstyd mi, ale się przyznaję), nie jechałem PKP/Koleją/Pociągiem :( Co obiecuję solennie zmienić przy najbliższej okazji :!: Ale miło by było gdyby w podróży towarzys...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 19 sty 2010, 16:58
Forum: Po Godzinach
Temat: Nick - czemu taki?
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 10804

Re: Nick - czemu taki?

Witam!

PiotrekRodzyn dlatego, że Piotrek to moje imię - wiadomo :D A Rodzyn bo tak ,,wołali'' na mnie jeszcze w liceum i dla przyjaciół, koleżanek, kolegów już tak zostałem Rodzynem. :evil:

Pozdrawiam

Piotrek
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 17 sty 2010, 16:49
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej" - zamknięte.
Odpowiedzi: 187
Odsłony: 51118

Re: Zagadka.

Witam! Biorąc pod uwagę pewne rozmywanie się obrazu im bardziej ku górze i piękny złoto-słomkowy kolor. Obstawiam, że jest to zdjęcie zrobione po przystawieniu aparatu do galonika 5L, oczywiście ze śliwowicą postarzoną średnio pieczonym dębem. Czas starzenia trwał od 2 do 4 tygodni. Jak widać dąb po...
autor: PiotrekRodzyn
sobota, 16 sty 2010, 01:04
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Witam!

Rozmawia dwoch ateistow:
- Co tam u ciebie?
- Bylem w kosciele!
- I co,jak tam bylo?
- Jedno wielkie oszustwo! Wszyscy spiewaja, robia zrzutke, a pije tylko jeden! ]
autor: PiotrekRodzyn
czwartek, 14 sty 2010, 13:49
Forum: Eureka!
Temat: zbiornik na odbiór + pływak
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9629

Re: zbiornik na odbiór + pływak

Witam! Żaden ze mnie reflukser, bo dopiero się edukuję i czytam z zacięciem co Koledzy piszą bo noszę się z zamiarem skonstruowania kolumny - ale wpierw teoria :ok: Wracając do tematu: Co gdyby nad owym ,,wystającym'' pływakiem zamontować szczelną probówkę szklaną żeby pary z powrotu nie uciekały ??...
autor: PiotrekRodzyn
środa, 13 sty 2010, 22:01
Forum: Przechowywanie i dojrzewanie wina
Temat: Długoletnie przechowywanie wina
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10806

Re: Długoletnie przechowywanie wina

Kolego proponuję :google: Wpiszesz odpowiednie słowo i wyskakuje tyle wyników, że ho ho. . . Ja polecam na początek: http://www.winnica.golesz.pl/index.html Jak Popatrzysz to z pewnością Złapiesz bakcyla. . . Pozdr Pepe P.s. A tak w ogóle to i aj muszę się dokształcić i poczytać trochę. Gdy przyjdzi...
autor: PiotrekRodzyn
środa, 13 sty 2010, 09:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: prztymocl
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1069

Re: prztymocl

Witam Cię Wiktorze na Forum w imieniu Wszystkich użytkowników i własnym! Moje winko ryżowe pracuje właśnie i też jest to ,,mój pierwszy raz'', przynajmniej z winem z ryżu bo psoty już trochę ,,odebrałem'' - ale są o nieba (nie niebo) lepsi ode mnie. Mam na imię Wiktor i... ... i jestem uzależniony. ...
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:11
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ponowne wykorzystanie płynu pozostałego po destylacji.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 22830

Re: Nastaw na oddestylowanym winie z Biedronki

Yeah... Szykuje się u mnie nowy dzihad.. :evil: Dziś zakupiłem jedno takowe winko 5l. A jutro dobieram jeszcze 7 lub 8 (jeśli Biedronkowe magazyny tyle mają w swoich czeluściach). :evil: Puste galoniki pójdą z marszu na dojrzewanie mojego własnego winka z moszczu winogronowego, które własnie kończy ...
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:43
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ponowne wykorzystanie płynu pozostałego po destylacji.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 22830

Nastaw na oddestylowanym winie z Biedronki

Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów! Ostatnio zaczynam cierpieć na (pojawiający się z reszta cyklicznie) BRAK NACZYŃ, BUTELEK, GĄSIORÓW itp. A przechodząc w ,,Stonce'' obok półki z alkoholami zauważyłem butle 5l wina (10,5% alk) za 37zł. W związku z tym narodziło się w mojej głowie coś następująceg...
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 11 sty 2010, 12:39
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Korki, kapturki, lakowanie... - wszystko o zatykaniu butek
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 23225

Re: Lakowanie

Witam! Pozwólcie Koledzy, że wtrącę jeszcze swoje przysłowiowe trzy grosze. . . Zakupiłem korkownicę za 20zł z Euro-winu i jestem zadowolony. Jestem zdania, że na domowo - hobbystyczne potrzeby jest to sprzęt idealny (chyba, że ktoś zamierza zwiększyć produkcję wina do kilkuset litrów to już trzeba ...
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:06
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Korki, kapturki, lakowanie... - wszystko o zatykaniu butek
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 23225

Re: Lakowanie

Kolego A-N-D! Jako odpowiedź na Twoje pytanie zacytuję Ci fragment instrukcji, jaką dołącza firma Euro-win ( http://www.euro-win.pl/sklep/index.php?cPath=26 ) do sprzedawanych przez siebie korków do wina: Cytuję: ,,Istnieje kilka rodzajów korków naturalnych: lite, aglomerowane, warstwowe. Wszystkie ...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 10 sty 2010, 21:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Korki, kapturki, lakowanie... - wszystko o zatykaniu butek
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 23225

Re: Lakowanie

Witam! Kolego @A-N-D! Lakowanie sprawia, że ciecz przez nie zabezpieczona nie ma żadnego kontaktu z otoczeniem. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku mocnych alkoholi np. Śliwowicy (mam tu na myśli szczególnie łącką). Natomiast wino korkuje się po to, aby przez korek mogła zachodzić powolna wymian...
autor: PiotrekRodzyn
piątek, 8 sty 2010, 18:53
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Jako, że z sentymentem wspominam czasy studenckie teraz będzie o studentach: :lol: Ranek w akademiku. Student pierwszego roku mówi: - Chodźmy na zajęcia, bo się spóźnimy! Student drugiego roku na to: - E, pośpijmy jeszcze... Student trzeciego roku: - Może skoczmy na piwo? Student czwartego roku: - M...
autor: PiotrekRodzyn
piątek, 8 sty 2010, 09:29
Forum: Bimbrownia
Temat: Prawne aspekty bimbrowania.
Odpowiedzi: 77
Odsłony: 52181

Re: Prawne aspekty bimbrowania.

Coś mi tu śmierdzi... Jak widzę zdjęcia aparatury w artykule z poniższego linku to nie wydaje mi się, że tylko takie ilości towaresu tam zostały ,,zabezpieczone''' ;) Na takim sprzęcie, można duuużo więcej przerabiać, ale nikt nie powiedział, że wszystko musiało zostać potraktowane jako dowód. :evi...
autor: PiotrekRodzyn
środa, 6 sty 2010, 12:24
Forum: Bimbrownia
Temat: Inne, wybitne osiągnięcia "pędnicze"
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2827

Re: Przestroga 2

Witam! U Kolegi @Winiarka5: Oj, efekt pędzenia był praktycznie natychmiastowy; A z kolei u mnie efekt był opóźniony o co najmniej kilka godzin... a działanie? Działanie trwało kilka tygodni i już nie należy do najprzyjemniejszych. Zapytacie co to było za pędzenie? Już odpowiadam: Pędziłem sobie tak ...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 5 sty 2010, 20:56
Forum: Przechowywanie i dojrzewanie wina
Temat: Szybkie starzenie wina...
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8925

Re: Szybkie starzenie wina...

Witam! Sposób zaciekawił mnie niezmiernie z racji zamiłowania do (nie tylko) wina ;) Też czekam na odzew z racji posiadania w piwnicy gąsiora z kilkudziesięcioma litrami wina z moszczu winogron, w którym zdążyłem już ,,dobić'' drożdże piro i zaamplikować środek klarujący. Choć jeśli mam być szczery,...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 5 sty 2010, 20:32
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 277486

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

Witam! Śliwowica to nie moja pierwsza, ;) choć pierwsza z racji tego, że taka dwa razy destylowana bo w jej skład weszły tzw. razówki czyli destylaty jednokrotnie pędzone nie licząc oczywiście tych które testowałem i spiłem z przyjaciółmi 8-) a będzie tego kilka litrów :shock: A na tych dwóch ,,czwó...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 5 sty 2010, 20:12
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 729065

Re: Śliwowica 2009

Witam! Kolego @Mario_ Też degustowałem moje śliweczki podczas procesu - tak do północy bo rano w autko i do pracy musiałem. Rzeczywiście musiałbym nieźle podspamować Forum, żeby wszelkie słowa zachwytu wypowiedzieć - jakie się śliwowicy należą. Hmmm.... :evil: Przepis od teściowej.... ( Nie obrażają...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 5 sty 2010, 17:38
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 277486

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

Witam! Tyle się tego oczytałem, że już świruję dosłownie i nie wiem co zrobić. . . :cry: :bezradny: Nie wiem a mam dopiero co poprzedniej nocy skroplone 2 x po 4l śliwowicy 70% (super-gon). Chciałbym to zaprawić dębiną, jedno mocniej a drugie słabiej. Mam silną wolę i wiem, że nie tknę tego przez co...
autor: PiotrekRodzyn
wtorek, 5 sty 2010, 10:27
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 729065

Re: Śliwowica 2009

Witam serdecznie! Mam śliwowicę!!! Po niedzielnym załadowaniu kega 40 litrami rozcieńczonej do 30% razówki ze śliw, wczoraj przystąpiłem do ostatecznego rozrachunku z niepożądanymi aromatami, fuzlami i innym potocznie zwanym ,,ciaciałajstwem''. Żeby nie było tak całkiem różowo zapodam więcej szczegó...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 3 sty 2010, 20:09
Forum: Bimbrownia
Temat: Prawne aspekty bimbrowania.
Odpowiedzi: 77
Odsłony: 52181

Re: Prawne aspekty bimbrowania.

Witam! Hmmm. . . To jako potencjalny, w przyszłości (mam nadzieję i podejmuję działania w tym kierunku), strażak PSP (też muszą być niekarani, nieskazani itp) - po prostu muszę uważać ;) ALE JAK TO PANOWIE Z KMN , W PEWNYM SKECZU ROZMAWIAJĄ: Bożydar> strach trochę... Maks> jest ryzyko jest przyjemno...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 3 sty 2010, 18:41
Forum: Kotły
Temat: Kana od dojarki jako kocioł.
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 27376

Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Witam! Kana ewidentnie pochodzi od Dojarki do dojenia krów, (choć są udokumentowane - niekoniecznie historycznie - tylko w PAMIĘCI ludzkiej i przekazach, inne sposoby wykorzystania owego urządzenia przez kilku panów. Oczywiście skończyły się dla nich straszliwie boleśnie, wręcz tragicznie. głupota l...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 3 sty 2010, 02:05
Forum: Bimbrownia
Temat: Do czego ta moc?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 14294

Re: Do czego ta moc?

Witam!!

A ja dyplomatycznie popieram w całej rozciągłości powyższy post Julka :poklon;
Pozdrawiam
Piotrek
autor: PiotrekRodzyn
piątek, 1 sty 2010, 20:58
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

Pewna mama wchodzi do pokoju swojej córki. Jednak jedyne, co tam zastaje to list leżący na łóżku. Przewidując najgorsze, otwiera go i czyta: "Droga mamo, bardzo mi przykro że muszę ci powiedzieć, że uciekłam z domu z moim nowym chłopakiem. Wreszcie znalazłam swoją prawdziwą miłość, a ty powinna...
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 28 gru 2009, 09:05
Forum: Po Godzinach
Temat: O mądrości płci pięknej.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2696

Re: O mądrości płci pięknej.

Heh. . . Jaki ja był bym szczęśliwy gdyby Pani mojego serca Podzielała moją pasję bimbrowniczą i motocyklową... Ale nie ma tego złego, wszak Pan Staszewski sugeruje: ,,[...] toć tyle jeszcze jest gęsi..'' http://www.youtube.com/watch?v=OPtueROrVcw Pozdrawiam Wszystkich - szczególnie Panie z zacnego ...
autor: PiotrekRodzyn
sobota, 26 gru 2009, 20:50
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?
Odpowiedzi: 109
Odsłony: 82359

Re: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?

Zgadzam się z przedmówcą...
Cukier z Częstocic był/jest świetny a wiem, bo miałem wujka, który tam pracował kiedyś...
Dostałem 10kg w prezencie - jejku, jak te grzyby szalały.... :shock:

A teraz został ze Stonki, ale też dobrze daje :D
autor: PiotrekRodzyn
sobota, 26 gru 2009, 14:35
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 213642

Re: Kawały

- Gdybyśmy przed baranem postawili wiadra: z wodą i z alkoholem, to czego się napije baran? - pyta prelegent usiłujacy różnymi przykładami przekonać słuchaczy, że picie alkoholu jest szkodliwe. - Wody! - odkrzykują słuchacze. - Tak! A dlaczego?! - Bo baran!
:piwo:
autor: PiotrekRodzyn
poniedziałek, 21 gru 2009, 15:26
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej" - zamknięte.
Odpowiedzi: 187
Odsłony: 51118

Re: Zagadka.

hmmm... Nurtuje mnie ta fotka... To mi przypomina też skapującą do odbierającego naczynia psotę, wtedy, gdy odbieramy dosłownie resztę alkoholu z gotowanego zacieru do naczynia w którym jest więcej % niż w aktualnie ,,skapującym'' towarze... :roll: No a gdyby to jeszcze podświetlić odpowiednim świat...
autor: PiotrekRodzyn
niedziela, 20 gru 2009, 21:57
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej" - zamknięte.
Odpowiedzi: 187
Odsłony: 51118

Re: Zagadka.

Witam!

Mam dwie opcje, ale na razie zaproponuję jedną.

W związku z falą mrozów jaka ostatnio nawiedziła Nasz Kraj, myślę, że mogą to być doświadczenia Kolegi Janusza z tzw. ,,wymrażaniem alkoholu''.

Hmmm... Ciekawe...
autor: PiotrekRodzyn
czwartek, 17 gru 2009, 17:55
Forum: Bimbrownia
Temat: PROMOCJE w marketach spozywczych.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9499

Re: PROMOCJE w marketach spozywczych.

Witam! Bimbru nie zabraknie :) W pobliskiej ,, Stonce '' jest po bodajże 2,29zł / kg i nie ma żadnych limitów. A jeśli Komuś z Kolegów zabraknie to mogę odstąpić flaszeczkę, ale tylko po podaniu hasła: ,,Alkohole Domowe lepsze niż sklepowe'' No i oczywiście znajdzie się nakrycie (kieliszek) przy sto...

Wyszukiwanie zaawansowane