Znaleziono 11 wyników

autor: piotrekrob
niedziela, 27 mar 2016, 01:24
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Spawacz Tig - Warszawa
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3456

Re: Spawacz Tig - Warszawa

Witam.
Mogę podjąć się pospawania kolumny według załączonego rysunku.
autor: piotrekrob
czwartek, 27 lut 2014, 19:10
Forum: Chłodzenie
Temat: chłodnica płaszczowo rurowa
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7949

Re: chłodnica płaszczowo rurowa

Witam.
Miałem kiedyś w zamiarze taką chłodnicę zrobić ale wycofałem się na poczet rurki karbowanej, w związku z tym mam pytanie jak się sprawuje.Rozumiem że woda opływa rurki po zewnętrznej stronie, a pary psoty idą w środku rurki.
Pozdrawiam.
autor: piotrekrob
środa, 26 lut 2014, 16:13
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Komputer destylacyjny - jarek12341
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12122

Re: Komputer destylacyjny - jarek12341

Witam wszystkich Bardzo fajny projekt. Też o takim myślałem około roku temu i przyszedł właśnie czas realizacji. jarek12341 tak pomyślałem sobie czy nie byłoby możliwe zastosować zamiast dwóch chłodnic VM i LM jednej wspólnej i zaworów rozdzielających i wtedy psota z jeziorka by była kierowana do sc...
autor: piotrekrob
wtorek, 18 lut 2014, 23:04
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 22909

Re: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

No to jak chcesz wieszać to mnie od razu zaciągaj za jajca i do góry bo to ja sam robiłem.Z tą bombą to akurat się nie zgodzę bo: po pierwsze to ujście ewentualnego ciśnienia jest poprzez zawór odbioru, po drugie skoro chłodnica chłodzi to nie dopuści do wzrostu ciśnienia, po trzecie to ciśnienie de...
autor: piotrekrob
wtorek, 18 lut 2014, 18:54
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 22909

Re: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

A no nie mam odpowietrzenia, tylko jak je zrobię to czuję że będę mógł nim pobierać pary i ewentualnie skierować je do dodatkowej chłodnicy do skroplenia. A w którym ewentualnie miejscu zrobić te odpowietrzenie w najwyższym punkcie skraplacza przy wejściu i wyjściu wody.
autor: piotrekrob
wtorek, 18 lut 2014, 17:28
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 22909

Re: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

Witam ponownie Wiem że destylat leci gorący i że to jest ok. tylko nie podoba mi się to że dość spore ciśnienie panuje w całej kolumnie bo jak kiedyś za słabo skręciłem głowicę to wyciskało z dużą siłą przez uszczelkę. Jak dokręciłem to nawet moja fuszerka wyszła bo na spawie wybiło małą dziurkę i z...
autor: piotrekrob
poniedziałek, 17 lut 2014, 16:18
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 22909

Re: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

Witam wszystkich Mam do was pytanie odnośnie skraplacza. U siebie w aparaturze mam Zwinięte 250 cm karbowanej KO w rurze fi 60.2 mm (zewnętrzna średnica) o długości ok. 40 cm cały skraplacz pospawany w całość i niestety nie daje rady chłodzić, psota leci gorąca,a w kegu jest nawet małe ciśnienie. Ch...
autor: piotrekrob
niedziela, 2 lut 2014, 14:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Full automat destylacyjny
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8925

Re: Full automat

Słuszna rada, bardzo słuszna tylko jeszcze małe sprostowanie co do S1200 . J est to sterownik , który mogę sobie dowolnie programować . P osiada on kilka do kilkunastu wejść i wyjść analogowych lub cyfrowych a ograniczeń praktycznie przy tego typu urządzeniach nie ma bo i tak podejrzewam , że tylko ...
autor: piotrekrob
niedziela, 2 lut 2014, 13:19
Forum: Projekty aparatur
Temat: Full automat destylacyjny
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8925

Full automat destylacyjny

Witam wszystkich. Urodził się w mojej głowie pomysł aby przerobić posiadaną lub od nowa zbudować kolumnę w pełni automatyczną.Moja wizja przedstawia się następująco: Keg 50 lub więcej ogrzewany elektrycznie grzałkami,chłodzenie w obiegu zamkniętym (brak uzależnienia od wody z sieci) kontrola procesu...
autor: piotrekrob
niedziela, 2 lut 2014, 12:25
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Destylaty owocowe - jaki sprzęt?
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 83284

Re: Destylaty owocowe - jaki sprzęt?

Witam wszystkich. Mam takie pytanko do wszystkich którzy się zapoznali z tym fajnym projektem otóż też jestem w posiadaniu podobnego sprzętu i borykam się z pewnymi problemami a mianowicie: górna chłodnica 2,5m Zwiniętej rurki karbowanej fi 12mm W rurze fi 60,2 mm oczywiście tamka z rurką przelewową...
autor: piotrekrob
niedziela, 11 lis 2012, 10:30
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5583

Re: Sterownik do systemu e-arc (termostat z histerezą)

Witam wszystkich mam na imię Piotr i jestem tutaj nowy na forum ale już od bardzo dawna zbierałem materiały do budowy swojej rafinerii,i też w moich zbiorach znalazł się (termostat z regulowaną histerezą 246-K NOWY ELEKTRONIK) który zakupiłem jakieś dwa lata temu za kwotę ok.70 zł posiada on możliwo...

Wyszukiwanie zaawansowane