Znaleziono 5 wyników

autor: Piotrek glizda
czwartek, 9 gru 2021, 08:02
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Soki po fermentacji wstępnej?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9508

Re: Soki po fermentacji wstępnej?

z uwagi na sporo wiadomości pw dodam kilka informacji. Soki są jabłko i jabłko + coś niestety nie podpisane wiec tylko kolor nas ratuje. o pakowania są różne i nieposegregowane więc trzeba brać co jest . p referuje raczej odbiór osobisty wysyłka raczej nie będzie opłacalna . Soki oczywiście oddaje ...
autor: Piotrek glizda
środa, 8 gru 2021, 10:08
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Soki po fermentacji wstępnej?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9508

Re: Soki po fermentacji wstępnej?

Pozwolę sobie trochę odświeżyć temat może znajdzie się jeszcze jakiś zainteresowany...? A może koledzy którzy mnie już odwiedzili podzielą się z nami swoimi doświadczeniami co wzbogaci wątek o wiedze praktyczną. Dodam tylko że na tą chwilę posiadam soki nie sfermentowane ale po dacie przydatności do...
autor: Piotrek glizda
piątek, 31 sty 2020, 11:36
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Soki po fermentacji wstępnej?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9508

Re: Soki po fermentacji wstępnej?

Musiałem się przygotować przed odpowiedzią na pytania.... Kolego Zbyszku teoretycznie masz rację, z puchnięciem worków tylko że soki zaczęły fermentować pewnie dlatego, że opakowanie nie było do końca szczelne co skutkowało ucieczką ciśnienia przy fermentacji.... Z uwagi na to iż w REFRAKTOMETRZE (m...
autor: Piotrek glizda
czwartek, 30 sty 2020, 14:27
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Soki po fermentacji wstępnej?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9508

Re: Soki po fermentacji wstępnej?

Pprawdzenia blg byłem świadomy jest zerowe +/- Bardziej chodzi mi o to że sok jabłkowy ma +/- 15blg wstępnie (chyba że źle zapamiętałem) co daje nam około 8% alko (jeśli coś źle pisze to poprawiajcie) jaka jest opłacalność gotowania tego towaru? Wolałbym znaleźć Kolegę z dobrym sprzętem i pojęciem k...
autor: Piotrek glizda
czwartek, 30 sty 2020, 12:27
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Soki po fermentacji wstępnej?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9508

Soki po fermentacji wstępnej?

Witam Serdecznie... Mam dostęp do soków tłoczonych które pomimo pasteryzacji nie nadają się do normalnego spożycia. Soki przechowywane są w opakowaniach próżniowych wydaje mi się że sfermentowały na naturalnych drożdżach. Teraz pytanie czy opłaca się to wrzucić na gary czy lepsza będzie Refermentacj...

Wyszukiwanie zaawansowane