Znaleziono 9 wyników

autor: piotraspl
wtorek, 15 lis 2011, 19:32
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Pierwsze gotowanie i... pierwsze problemy :/
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2993

Re: Pierwsze gotowanie i... pierwsze problemy :/

>>Zygmunt dzięki za uwagi, zwłaszcza o rozkładaniu frakcji, teraz jaśniejsza jest dla mnie potrzeba wcześniejszej stabilizacji :) co do czasu to tak jak mówiłem, w wakacje gdy jest ciepło to nie ma problemu z poświęceniem dnia i nocy więc się nie poddaję >>drewko starałem się trzymać opisu przy budo...
autor: piotraspl
poniedziałek, 14 lis 2011, 22:50
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Pierwsze gotowanie i... pierwsze problemy :/
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2993

Pierwsze gotowanie i... pierwsze problemy :/

Witajcie! Po długim etapie składania aarbatka w końcu udało się ukończyć projekt, efekt końcowy to: - keg 30l - grzanie 2x1500W – jedna grzałka on/off a druga z płynnym sterowanie - kolumna fi 63mm, wysokość 140cm, wypełnienie zmywaki z LIDLa  - chłodnica 2,5m z rury karbowanej fi 12mm Z dodatków t...
autor: piotraspl
wtorek, 29 mar 2011, 17:04
Forum: Osprzęt
Temat: Zawór bezpieczeństwa na kegu - czy jest sens?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5852

Zawór bezpieczeństwa na kegu - czy jest sens?

Kiedyś w jakimś poście (jakiś projekt aarbatka) natrafiłem na koncepcję instalacji zaworu w kegu ale że szukałem info o czymś innym to nie pamiętam wniosków i jakoś nie mogę tego odszukać. Tak więc pytanie, czy warto pokusić się o wstawienie takiego zaworu? Teoretycznie przy zachowaniu otwartej głow...
autor: piotraspl
wtorek, 29 mar 2011, 16:12
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Re: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

Dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie śmiało zamawiam 2 grzałki + regulator, jeszcze tylko wycieczka do Heco po KO i trzeba szukać spawacza :D
autor: piotraspl
wtorek, 29 mar 2011, 14:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Re: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

OK, to teraz już rozumiem istotę stali nierdzewnej/KO :) Pójdę za twoją radą i wezmę typ 201 żeby nie udziwniać/utrudniać - dzięki za pomoc :) Posty scalone. OK, rura zamówiona i teraz jeszcze rozmyślam nad grzaniem. Zdecydowałem się na grzałkę/grzałki elektryczne ale mam pytanie: Czy lepiej dać jed...
autor: piotraspl
piątek, 25 mar 2011, 12:41
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Re: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

Hmmm.... czytając opis aabratka i rurze karbowanej jest opis: "Najlepszym materiałem jest rurka karbowana z KO o symbolu DN8 lub DN12. Wygina się ją dosłownie w placach." A KO to chyba typ 3xx? nie znam się do końca w nomenklaturze cyfrowej i co oznacza poszczególna cyfra :/ 1 to chyba rod...
autor: piotraspl
czwartek, 24 mar 2011, 15:42
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Re: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

Mam pytanie, skraplacz chcę wykonać z rury karbowanej DN12 i zastanawiam się na łatwym połączeniem z obiegiem wodnym, zastanawiałem się nad taką opcją: Rurkę zakończyć 2 końcówkami: http://www.karbowane.pl/nakretka-rury-p-15.html Wykonane z chromowanego mosiądzu i tutaj małe pytanie, czy to się nada...
autor: piotraspl
czwartek, 3 mar 2011, 14:46
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Re: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

Spawanie TIGiem ale jeszcze nie wiem w jakiej formie, tj. albo znajdę spawacza albo pożyczę z jakiejś wypożyczalni i spróbuję sam - trochę spawałem zwykłą spawarką i nawet mi wychodziło więc może i tu się sprawdzę.
autor: piotraspl
czwartek, 3 mar 2011, 13:54
Forum: Projekty aparatur
Temat: Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5895

Mój pierwszy raz... czyli budowa kolumny przez świeżaka

Witam wszystkich, Jako patriota wędziłem już wędliny, robiłem ogórki kiszone oraz grzyby marynowane i do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze doświadczenia z pędzenia bimberku :) Niedawno wpadła mi w pracy premia więc w końcu postanowiłem urzeczywistnić mój plan, od dłuższego czasu monitorowałem w tym...

Wyszukiwanie zaawansowane