Znaleziono 8 wyników

autor: piotr_tobiasz
niedziela, 7 cze 2020, 13:35
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Gdzie popełniłem błąd?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Re: Gdzie popełniłem błąd?

rozrywek pisze:Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.
Bardzo pomogłeś. Dziękuję. :)
autor: piotr_tobiasz
piątek, 22 maja 2020, 11:47
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Gdzie popełniłem błąd?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Re: Gdzie popełniłem błąd?

Na początku, jak destylator się nagrzał, puściłem lekko wodę i wszystko było ok. Ładnie kapało przy około 79-80 stopniach. Nakapało tak ponad 1 litr. Później temperatura zaczęła się zmieniać i przestawało kapać, więc zacząłem regulować przepływ wody - raz więcej, raz mniej, bo szukałem tego punktu, ...
autor: piotr_tobiasz
czwartek, 21 maja 2020, 23:06
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Gdzie popełniłem błąd?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Re: Gdzie popełniłem błąd?

Brak zdjęcia żeby coś doradzić :scratch: Z tego co piszesz to chyba pot-stilla pożyczyłeś :scratch: Przy destylacji prostej temperatura zawsze rośnie to nie kolumna ;) Co do spalenizny to sprawdziłeś gar do gotowania zanim wlałeś nastaw? Dużo :czytaj: przed Tobą jeszcze :) Załączyłem zdjęcie. Keg 3...
autor: piotr_tobiasz
czwartek, 21 maja 2020, 19:24
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Gdzie popełniłem błąd?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3444

Gdzie popełniłem błąd?

Cześć wszystkim, Postaram się opisać w skrócie moje dzisiejsze doświadczenia (problemy) z pierwszą destylacją. 1. Przygotowałem swój pierwszy nastaw (6,5 kg cukru, drożdże Turbo Grom i 25 l wody). Wszystko poszło ok. Poziom cukru około -4, klarowanie ok, zapach też przyjemny. 2. Wypożyczyłem destyla...
autor: piotr_tobiasz
czwartek, 16 kwie 2020, 09:02
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr_tobiasz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2991

Re: piotr_tobiasz

Dzięki. Czekam zatem. Zamieszać to jakoś czy nie ruszać?
autor: piotr_tobiasz
środa, 15 kwie 2020, 20:24
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr_tobiasz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2991

Re: piotr_tobiasz

Sprawdziłem cukromierzem. Jest około 10-11 (poniżej zera na cukromierzu). Czekać jeszcze? Fermentacja przez pierwsze dni przebiegała bardzo intensywnie. Teraz przestało bulgotać. Czy to cicha fermentacja, czy coś poszło nie tak?
autor: piotr_tobiasz
wtorek, 14 kwie 2020, 16:58
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr_tobiasz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2991

Re: piotr_tobiasz

Dzięki. :-) Wszystkie drogi prowadzą do aabratka. :-) Mój nastaw to 6,5 kg cukru, drożdże Turbo Grom (https://browin.pl/sklep/produkt/403210/drozdze-gorzelnicze-turbo-grom-5-7-dni) i woda uzupełniona po wszystkim finalnie do 25 litrów. Ale dziwna sprawa. Przez pierwsze dni mało pojemnika nie rozsadz...
autor: piotr_tobiasz
niedziela, 12 kwie 2020, 21:37
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr_tobiasz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2991

piotr_tobiasz

Witam Zacne Grono! Przede wszystkim Wesołych Świąt, dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości, w tym trudnym dla wszystkich czasie. Ja, z powodu ogólnej sytuacji, postanowiłem wynieść się z miasta i zamieszkać na wsi. Siedzę tu już miesiąc i z powodu permanentnych nudów, zacząłem interesować się &quo...

Wyszukiwanie zaawansowane