Znaleziono 22 wyniki

autor: Piotr-krak
wtorek, 20 paź 2015, 19:06
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Farmaceutów na pigwowcu. Czy ktoś robił?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2846

Farmaceutów na pigwowcu. Czy ktoś robił?

Witam!
Czy ktoś z Was robił nalewkę farmaceutów na pigwowcu? Robiłem na cytrynach i limonkach. Pigwowiec też jest kwaśny, więc może warto się pokusić?
autor: Piotr-krak
sobota, 27 cze 2015, 08:48
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z kwiatów czarnego bzu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 11652

Nalewka z kwiatów czarnego bzu

Witam! Po 5 dniach sok z kwiatów czarnego bzu zaczął fermentować. Smak jest przedni, jeno z butli wyłazi. Czy nadaje się jeszcze do sporządzenia nalewki, czy ma iść na zmarnowanie? W przepisach znalazłem, że trzeba trzymać w słoju 7-10 dni. To niemożliwe przy 0,5 kg cukru na 1 l wody. A nie chciałem...
autor: Piotr-krak
sobota, 25 paź 2014, 18:42
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z pigwowca
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5423

Re: Nalewka z pigwowca

Soplica 40%, bimber ok 50% i mix spiryt z bimbrem ponad 70%. Coś mi się zdaje, że ta sklepowa to nie był dobry pomysł
autor: Piotr-krak
środa, 22 paź 2014, 21:00
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z pigwowca
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5423

Re: Nalewka z pigwowca

To nie nalewka, tylko owoce zalane straciły kolor. Nalewka jest blado rubinowa. Pozdrawiam
autor: Piotr-krak
środa, 22 paź 2014, 19:59
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z pigwowca
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5423

Nalewka z pigwowca

Witam Wszystkich! Ostatnio nastawiłem 3 słoje z pigwowcem: 1. kupiona w sklepie Soplica, 2. Bimberek, 3. Spiryt z bimberkiem pół na pół. W pierwszym słoju zaszło coś co mnie przeraziło. otóż pigwowiec stracił zółty kolor, taj jakby go ta "sklepówa" wyciągnęła. Jest zielony, jakby był niedo...
autor: Piotr-krak
niedziela, 23 lut 2014, 19:20
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4870

Re: nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!

A jakie mleko masz na myśli? Takie z rynku od "baby"? Tzn od krowy, ale sprzedawane przez babę? Gdzieś wyczytałem, że jest ono zbyt tłuste. Jeżeli robiłeś na wiejskim mleku i wyszło ok. to i ja spróbuję, co mi tam, od przybytku głowa nie boli ( od tego naprawdę nie boli!)
Pozdrawiam
autor: Piotr-krak
czwartek, 20 lut 2014, 16:41
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4870

Re: nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!

Dzięki! Trochę mnie poniosła panika. Przecedziłem najpierw przez gęste płótno, później przez filtry i jest cudownie klarowne. A jaki smak! Rzeczywiście, wiem teraz na czym polega jego aksamitność. Czegoś podobnego nigdy nie piłem. PYSZOTA!!!!!!!!!
autor: Piotr-krak
poniedziałek, 17 lut 2014, 21:55
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4870

nalewka farmaceutów jak filtrować? POMOCY!!!!

Witam! Zrobiłem nalewkę farmaceutów wg ogólnego przepisu i... coś poszło nie tak, mianowicie mleko się nie ścięło na twaróg. Owszem, wytrąciła się przecudnej urody ciecz, ale po zlaniu wybełtało się wszystko. Płakać mi się chce, ale wierzę, że nie wszystko stracone. Mleko było 3,2 % z worka, nie UHT...
autor: Piotr-krak
poniedziałek, 30 gru 2013, 19:05
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka (likier) mandarynkowy - pytania
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7488

Re: Nalewka (likier) mandarynkowy - pytania

A ja bym się nie bawił z obieraniem owoców, tylko wycisnął sok i połączył z wódką. Kolega Groooby ma całkowitą rację. Jak dasz proporcje te z początku, to wyjdzie Ci takie ... "coś", a nie likier, czy nalewka. Z obieranymi owocami próbowałem z grejpfrutami i wyszło całkiem nie to, czego si...
autor: Piotr-krak
poniedziałek, 23 gru 2013, 19:07
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Filtrowanie imbirówki
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3741

Re: Filtrowanie imbirówki

Na 2 litry dałem 30dag obranego już imbiru, pokrojonego w półcentymetrowe plasterki. Do tego sok z trzech cytryn i skórka z dwóch. Laska wanilii( ale to daję obligatoryjnie). Trzy- cztery miesiące i zlałem. W smaku ok.
autor: Piotr-krak
poniedziałek, 23 gru 2013, 07:29
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Filtrowanie imbirówki
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3741

Re: Filtrowanie imbirówki

Trochę szkoda, ale trudno, poświęcę trochę nektaru. Tylko dlaczego pierwszy litr wyszedł idealny? Aha! Może ktoś mi podpowie, czy nalewka bożonarodzeniowa ( ta z bakalii) powinna być lekko mętna, bo nie chce się sklarować, a szkoda.
autor: Piotr-krak
niedziela, 22 gru 2013, 18:04
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Filtrowanie imbirówki
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3741

Filtrowanie imbirówki

Powtórzę problem ( d o moderatora/administratora: Nie wiem czemu odrzuciłeś mój post, zarzucając mi brak czystości języka ojczystego?! Zrzucam to na twój słabszy dzień). Do rzeczy: Zrobiłem 2 litry imbirówki, filtrując ją kilkakrotnie. Robiona była na miodzie. Pierwszy litr wyszedł ładny ( n ie pisz...
autor: Piotr-krak
czwartek, 19 gru 2013, 17:22
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Po co mleko w nalewce farmaceutów?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 11026

Re: Po co mleko w nalewce farmaceutów?

Dobra! Robię, tylko długo trzeba czekać, trudno, poczekam! A czy Koledzy/Koleżanki próbowali/ -ły zamiast cytryn stosować limonki? Trochę mam obawy, bo limonki są gorzkie, czy warto ryzykować, bo spirytu żal. Cytryny greckie już mam i nie wiem, czy lać od razu 2 litry, czy rozdzielić na 2 ( wersja z...
autor: Piotr-krak
środa, 18 gru 2013, 22:08
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Po co mleko w nalewce farmaceutów?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 11026

Po co mleko w nalewce farmaceutów?

Witam!
Chcę zrobić nalewkę farmaceutów, tylko gnębi mnie pytanie, jakie zadanie spełnia w niej mleko?
autor: Piotr-krak
środa, 13 lis 2013, 21:05
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Owoce, pestki i nalewki
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 6046

Re: Owoce, pestki i nalewki

Owszem! Pestki np. jabłek i pigwowca zawierają w sobie kwas pruski. Pestki wiśni też. O ile w wiśniówce wskazane jest dodanie ok. 10% pestek, o tyle pigwowe i jabłkowe należy wyrzucać. Co do drugiego pytania, zależy jakie owoce. Miękkie ( dereń, daktyle, cytrusy) rozbebłają Ci się. Twardsze ( jarzęb...
autor: Piotr-krak
środa, 13 lis 2013, 20:58
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Gorycz paprykówki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2923

Re: Gorycz paprykówki

I stało się! Eureka! Uzyskałem palący czar paprykówki. Dzięki podpowiedzi kol. Gr000by-ego (dzięki!), dodałem do mdłej paprykówki (nie wiem, jak ten syf może komuś smakować) pestki, które większość odrzuca i... EUREKA! To je ono! Regularny smak starej ruskiej pertsovki (jeszcze z Pewex-u), jeno, że ...
autor: Piotr-krak
środa, 13 lis 2013, 20:11
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka pomarańczowa
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 10100

Re: Nalewka pomarańczowa

Dziś jeszcze popełnię ten boski napój wg Twego recepta. Jeno 4-5 kg , zacna ilość zbyt wielką wydawa się. Zmniejszę proporcje, bo moja kobita mnie wywali z domu, jako, że już 11 nalewek stoi na pólkach w słojach (dobrze, że w garażu, bo tam nie łazi, ale podejrzliwa wielce). Aha! Czy pomarańcze całk...
autor: Piotr-krak
środa, 13 lis 2013, 19:35
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka pomarańczowa
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 10100

Nalewka pomarańczowa

Witam Wszystkich! Czy możecie mi podać przepis na nalewke pomarańczową, która będzie miała przecudny kolor ( broń Boże przeźroczysta!). Czy lepsza z wyciśniętego soku, czy z miąższu? Aha! Czy psotą przepalaną, ale delikatnie, mogę potraktować pomarańcze bez szkody dla tej ambrozji? Nie mam czystej a...
autor: Piotr-krak
sobota, 9 lis 2013, 18:06
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Gorycz paprykówki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2923

Re: Gorycz paprykówki

Dzięki, doleję cytryny i miody i dorzucę pestek (może tylko pestek, bez nowej papryki, żeby zmniejszyć ryzyko).
autor: Piotr-krak
sobota, 9 lis 2013, 17:47
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Gorycz paprykówki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2923

Gorycz paprykówki

Może ktoś pomoże znaleźć błąd, który popełniłem. Wrzuciłem do wódki dwie papryki peperoni, uprzednio je pozbawiając pestek i krojąc w paski, co by łatwiej przelazły przez szyjkę butelki. Po dwóch tygodniach dokonałem wstępnej analizy i co? Gorycz wielka! Nie, to, że napitek ostry, bo nie... (dla mni...
autor: Piotr-krak
czwartek, 7 lis 2013, 22:29
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Grejpfrutówka z soku, czy z miąższu?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3966

Re: Grejpfrutówka z soku, czy z miąższu?

A czy dodawałeś skórki z grejpfruta do nalewki?
autor: Piotr-krak
czwartek, 7 lis 2013, 21:26
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Grejpfrutówka z soku, czy z miąższu?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3966

Grejpfrutówka z soku, czy z miąższu?

Witam Kolegów i Koleżanki! Jestem nowy i jestem z tego dumny, że mogę być z Wami! :) Jeśli łaska, byłbym wdzięczny za pomoc w temacie grejpfrutówki. Mianowicie, wszystkie przepisy mówią o wyciskaniu soku z tych owoców, a ja posiliłem się na obranie grejpfrutów do czystego miąższu, wrzuciłem do słoja...

Wyszukiwanie zaawansowane