Znaleziono 5 wyników

autor: Piotlek
piątek, 8 sty 2016, 10:02
Forum: Przepisy smakowe
Temat: wódki smakowe z maceracji - co warto zalać cukrówką a potem destylować
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 11349

Re: wódki smakowe z maceracji - co warto zalać cukrówką a potem destylować

Dzięki za uwagi i inspiracje. Czasami trzeba dużo przeczytać aby znaleść odpowiedżi na nurtujące kwestie.....a czasu mało i chce się go wykorzystać efektywnie na psocenie. Trzeba znaleść złoty środek w teoretycznym przygotowaniu i praktycznym działaniu. Każdy tutaj ma swoją "scieżkę rozwoju&quo...
autor: Piotlek
czwartek, 7 sty 2016, 20:50
Forum: Przepisy smakowe
Temat: wódki smakowe z maceracji - co warto zalać cukrówką a potem destylować
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 11349

wódki smakowe z maceracji - co warto zalać cukrówką a potem destylować

Witam, Starałem się znaleźć podobny wątek i mam pewien niedosyt. Mam dobre wyniki jeśli chodzi o cukrówkę (95% po pierwszym gonieniu) i nie gorsze jeśli chodzi o nalewki (zalewanie owoców i ziółek uzyskanym alkoholem) - teraz chciałbym uzyskać wódki smakowe w wyniku prostej destylacji gdzie wsadem b...
autor: Piotlek
czwartek, 6 lis 2014, 13:31
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Recycling - odzysk alkoholu z owoców po nalewkach
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 47075

Owoce po nalewkach

Przeczytałem o recyclingu owoców i zastanawiam sie czy umieszczenie ich w szybkowarze i zagotowanie to dobry sposób na odzyskanie cennego surowca i dodanie go do samej nalewki. Wyciskanie owoców powoduje że odzyskany towar jest dosyć mętny i trzeba go mocno klarować. Ogólnie zauważyłem, że pozbycie ...
autor: Piotlek
środa, 11 cze 2014, 18:21
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: Kiedy stosować katalizator miedziany?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12572

Re: Kiedy stosować katalizator miedziany?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Własnego sprzętu jeszcze nie mam i właśnie zastanawiam się nad konfiguracją: bez czy z katalizatorem miedzianym, wychodzi na to, że lepiej mieć. Oczywiście czytam, czytam i nie zawsze udaje się znaleźć wszystkie odpowiedzi na nurtujące problemy, zwłaszcza na początku ...
autor: Piotlek
środa, 11 cze 2014, 01:25
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: Kiedy stosować katalizator miedziany?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12572

Kiedy stosować katalizator miedziany?

Witam, O ile mi wiadomo katalizator miedziany (lepszy bądź gorszy) ma za zadanie wyłapywać związki siarki. Rozumiem, że pojawiają się one z różną intensywnością w zależności od rodzaju nastawu. Pytanie: czy przy cukrówce warto stosować wypełnienie miedziane czy stalowe wystarczy? Chciałbym uniknąć p...

Wyszukiwanie zaawansowane