Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
09031984
20
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Załączniki
Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Postautor: 09031984 » sobota, 10 mar 2018, 01:03

Witam.
Jestem nowy, ale zdarzyłem się przedstawić.
Jak w temacie: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO.
Chce dokonać odrazu zakupu przemyślanego, odpowiedniego i konkretnego.
Chce robić: spirytus na nalewki, whisky, wódeczkę tzn bimber, oraz smakowe w przyszłości.
Przeznaczona $ ??? Sam nie wiem. Najpierw miało być 1500, potem 2500 itd Aktualnie gotów jestem dać nawet 7.000 oby był to dobry sprzęt i żebym nie żałował. Produkcja na początek nie duża, ale w z czasem przypuszczam, że będzie większa.
Proszę o rady i linki do konkretnych zestawów.
Ja myślałem o dwóch:
1.
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolumny-rektyfikacyjne/144-thor76.html?#/atrybut_dodatkowy_wl-4_cale_zaslepka_grat/atrybut_grzalka-cztery_grzalki_2kw_z/atrybut_spust_cieczy-spust_2/atrybut_zbiornik-100l/akc-skn/chlm-chlmp/wysokosc_kolumny-170

2.
https://www.aabratek.pl/produkty/789/OVM_AUTOMAT_120L.html

Czytam, czytam i coraz większy mentlik w głowie mam. Myślę, iż doświadczeni użytkownicy są w stanie mi podpowiedzieć co wybrać :-) za co z góry dziękuję.
Dodam, iż na początku będę psocił w biurze, gdzie mam oddzielne pomieszczenie około 12m2 ogrzewane i przewietrzane.
Czy z nastawu 100L nie będzie zbyt mocno czuć w budynku, pomieszczeniach obok i w pobliżu budynku? Myślałem żeby z czasem przy większej produkcji wstawić 4-5 beczek 120L żeby mieć ciągłość produkcji :-)
Dziękuję z za poświęcony czas i pomoc

promocja
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

zzibii
200
Załączniki
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Postautor: zzibii » sobota, 10 mar 2018, 09:54

Zależy gdzie mieszkasz. Jak prywatny dom to nie bedzie czuć na zewnątrz. Sąsiadów przez pierwsze 2 dni nie zapraszać w okolicę gdzie trzymasz beczki. Ja fermentuje w piwnicy 25 litrów i żona nie czuje... Zależy dużo od nastawu. Jak dasz turbo drożdże 24 to pewnie zapach bedzie intensywny. Przy dużych nastawach 120 lepiej dać mniej drożdży lub dedykowne do dużych nastawów.

Awatar użytkownika

Pretender
2500
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Postautor: Pretender » sobota, 10 mar 2018, 09:58

Jeśli chodzi o podane przez Ciebie linki to lepszym wyborem wydaje się być ten drugi, gdyż posiada czujnik zalania. W pierwszym jest wziernik z trójnika, nie ma możliwości założenia takiego czujnika. A tobie chodzi o
automat.

Ps
Jeśli chcesz kolumnę z wziernikiem z trójnika to mogę zaoferować swoją kolumnę 76 olm w dobrej cenie. Mając zakładany budżet dokupisz resztę i na cukier zostanie. Jak coś to pisz.

Autor tematu
09031984
20
Załączniki

Postautor: 09031984 » sobota, 10 mar 2018, 13:00

zzibii Myślę o pomieszczeniu gdzie wynajmuję biuro. Mam tam wynajęte dwa pomieszczenia obok siebie (oddzielone drzwiami) zwykłymi drewnianymi), ale sąsiadów którzy wynajmują obok też mam... :(
Myślałem żeby dawać drożdże Coobra Mega Pack 100L lub Puriferm XXL Turbo na 100L to chyba rozsądne rozwiązanie z tego co się naczytałem i na oglądałem ???
A gdybym tak robił nastaw 100L w piątek o godz 16 jak wszyscy kończą prace i czy w pon rano od 8 było by czuć?? Zakładam wietrzenie i doglądanie oczywiście.

Pretender nie mam konkretnych zamiarów, nastawień i wymagań na konkretną kolumnę. Główne założenie to DOBRY zestaw, na którym zrobię wszystko i bardzo dobrej jakości.

Ps. Nie chcę wywołać burzy czy KO czy tez Cu lepsze. Wygląd nie ma znaczenia, za to JAKOŚĆ już tak!
Proszę na pv jakieś konkretne informacje co kupić i czym się sugerować, żebyście mi tu zaraz nie wojowali jeden przez drugiego ;)
Wybór pada na automat lub pół automat kto co woli, bo wygodniejszy będzie w moim użytkowaniu.

Drupi
450
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » sobota, 10 mar 2018, 17:36

Kolego jeśli zależy ci na jakości to automat chyba nie będzie dobrym rozwiązaniem. Połowa jakości zależy od rozwagi i mądrości operatora. Lepiej kup wypasioną kolumnę. A i tak żadnego sprzętu nie powinno się zostawiać bez nadzoru, bo grozi to przykrymi wypadkami, nawet pożarem od kabli. Poza tym zachowanie każdej kolumny może być co dzień inne, i nie ma tu miejsca na sztywny schemat. Np zmienne ciśnienie atmosferyczne zmienia zachowanie termometrów, itd. Działanie elektrozaworu lepiej jak jest poprzedzone ręcznym zmniejszeniem odbioru zanim on zadziała itd.

Awatar użytkownika

seneka
550
Załączniki

Postautor: seneka » sobota, 10 mar 2018, 18:33

ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Awatar użytkownika

inblue
300
Załączniki

Postautor: inblue » sobota, 10 mar 2018, 19:13

Na początek kup taki wynalazek:
http://allegro.pl/destylator-szybkowar-12l-chlodnica-2m-bimber-tanio-i6070734846.html

jak nauczysz się poprawnie odcinać przed- i pogony, oraz "wysiedzisz" przy papudze swoje - sam będziesz wiedział jaki jest Ci sprzęt i do czego potrzebny.

Ja po 4 latach upadków i wzlotów na PS przeszedłem na kolumnę (*celowo nie napiszę jaką i od kogo) i:
- mam taką jaką chcę,
- robi to co chcę,
- parę osób się pewnie na mnie wku... że ich nie posłuchałem - czyli mam jakieś -2 do lansu ;)
- jestem z mojego wyboru baaardzo zadowolony.

I wiesz co - napewno ktoś będzie Ci doradzał kup to i tamto - zobaczysz jak łatwo i prosto uzyskasz zajefajny spirytusik... z buforem to już wogóle bajka, a jeszcze na drożdże i cukier Ci zostanie. Imho to tacy "tatusie", którzy chcą kupić dziecku to czego sami nie mieli.
Ale kto bogatemu zabroni - jesteś dorosły, Twoja kasa, więc możesz z nią robić co chcesz. Ja czułbym się bardzo niezręcznie gdybym miał doradzić co w tej kwocie kupić, ale jedno mogę - chcesz zrobić dobrze - olej automaty i zrób to sam !
Czy zauważyłeś, że im droższy trunek tym więcej w nim ręcznej roboty?

PS - *celowo... - No, celowo - dla superdociekliwych napiszę, że mam koCura; a Radius nieświadomie został jego ojcem chrzestnym ;)
Prawdziwi twardziele piją naftę.

Awatar użytkownika

zzibii
200
Załączniki

Postautor: zzibii » sobota, 10 mar 2018, 21:56

@09031984 nie mam doświadczenia w takich nastawach 100 litrów. Są do tego dedykowane drożdże. Miałem tylko okazję testować Alcotec mega pack 100l i są to bardzo dobre drożdże. Przy takiej ilości trzeba uważać by nie przegrzać nastawu. Drożdże lubią temp 20-30 stopni. Im wyższa z tego przedziału tym szybciej pracują. U mnie pracowały do końca przy temp w piwnicy + 14 'C. W Twoim przypadku proponuję zastosować dodatkowy zapach w pomieszczeniu.

wawaldek11
1850
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: wawaldek11 » sobota, 10 mar 2018, 22:21

@09031984 - jeśli masz warunki, to możesz ze szczelnie zamkniętej beczki odprowadzać wyziewy do wentylacji lub poza pomieszczenie. Gdybyś chciał tak zrobić, to miałbym kilka rad ;)
Pozdrawiam,
Waldek

genas.1970
20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), jak mogę pomogę,,,
Ulubiony Alkohol: własny
Załączniki

Postautor: genas.1970 » sobota, 10 mar 2018, 22:26

Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.

Awatar użytkownika

masterpaw2
1250
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » niedziela, 11 mar 2018, 02:51

Kol. genas.1970, zważ na to, że 30 pierwszych postów wszystkich nowych użytkowników przechodzi przez tzw cenzurę (akceptację moda), czasami nawet i później, gdy "podpadniesz" dostajesz "kuratora" ;). Z tego co widzę na twym liczniku brakuje jeszcze 10 szt. do swobodnego pisania, ot i cała zagadka.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Awatar użytkownika

Mafiej
200
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: Mafiej » niedziela, 11 mar 2018, 04:22

Zapytaj o cenę i konfigurację sprzętu forumowych konstruktorów. Ja zakupiłem swoja aparaturę od kol. herbata666, bardzo fachowo podszedł do tematu. Gdy odebrałem sprzet, byłem pod wrażeniem jakości wykonania. Przy okazji pozdrawiam konstruktora. Nie spiesz się z zakupem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

psotamt
350
Krótko o sobie: Lubię poeksperymentować, bo wszystko co nowe ciekawsze i przyjemniejsze
Ulubiony Alkohol: Teraz już własny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: psotamt » niedziela, 11 mar 2018, 06:22

Mafiej pisze:Ja zakupiłem swoja aparaturę od kol. herbata666
Też o tym producencie wyjątkowego sprzętu pomyślałem. Kolega 09031984 może nie miał jeszcze okazji przejrzeć tematu, więc proponuję na początek obejrzeć kilka obrazków a potem przejrzeć całą dyskusję:
Domowe spawanko
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell

PETER29
600
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Załączniki

Postautor: PETER29 » niedziela, 11 mar 2018, 10:53

Sprzęt z drugiego linku jest jak najbardziej ok. Jeśli masz zamiar dobrze wydać pieniądze kup raz a porządnie. Nie kupuj żadnych szybkowarów czy odstojników bo tylko stracisz kasę a nikt później od Ciebie tego nie odkupi. Sprzęt od franza jest na najwyższym poziomie jeśli chodzi o wykonanie. A co leci z zaworka to juz musisz sam posmakować. Mogę tylko powiedzieć że będziesz miło zaskoczony.

Autor tematu
09031984
20
Załączniki

Postautor: 09031984 » niedziela, 11 mar 2018, 23:51

genas.1970 pisze:Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.

Kolega regulaminu nie przeczytał ....

wawaldek11
1850
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Załączniki

Postautor: wawaldek11 » poniedziałek, 12 mar 2018, 11:40

genas.1970 pisze:Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.

Jakbym słyszał rozmowę w piaskownicy ;)
Moderatorzy nie poprawiają wszystkich błędów w akceptowanych postach, czego dobrym przykładem są Twoje z wieloma literówkami. Są akceptowane mimo drobnych niedociągnięć.
Kiedy zniknie akceptacja, to już koledzy wyjaśnili. Ale jak będziesz pisał z błędami, to posty mogą być kasowane lub nałożona powtórnie akceptacja.
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika

Doody
1350
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: Doody » poniedziałek, 12 mar 2018, 20:09

"Sprzęt na wieki" to taki trochę banał. 10 lat temu polecono by Ci zimne palce z dwoma odstojnikami ;) . Za 10 lat może będziemy się śmiać z OLM-u :D
Pozdrawiam
Darek

BimbrownikNI
50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Załączniki

Postautor: BimbrownikNI » poniedziałek, 12 mar 2018, 23:00

Dodam cos od siebie. Jak chcesz do wszystkiego to Herbata w swoim temacie mial ostanio kombajn zasypowo polkowy..zapewne w 7000zl sie nie zmiecisz ale jak szalec to szalec. Ja mam automat od Plipka. Jestem super zadowolony mam tez polkowa od Herbaty. Do niej bede dokladac skn v3 teraz. Nie jako automat ale zeby procesu pilnowal. Jedno ni poradze to nie pachaj sie w Cu z wiadomej firmy...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Autor tematu
09031984
20
Załączniki

Postautor: 09031984 » wtorek, 13 mar 2018, 23:08

wawaldek11 pisze:@09031984 - jeśli masz warunki, to możesz ze szczelnie zamkniętej beczki odprowadzać wyziewy do wentylacji lub poza pomieszczenie. Gdybyś chciał tak zrobić, to miałbym kilka rad ;)

Jak już kupię destylator to się odezwę. Jakoś muszę zacząć, a za jakiś czas zmiana miejsca i będzie spokój.

Witam.
Wszystko uważnie i dociekliwie czytam co piszecie i odrazu dziękuję za sugestie (DLA KAŻDEGO).
Większość z was doradza mi odstąpienie od automatu, ale bywa tak, że muszę wyskoczyć z biura na 30-40 minutek albo i dłużej i co wówczas? Czy to naprawdę, aż tak niebezpieczna zabawa, że muszę siedzieć i pilnować non stop? Może automat by mi pomagał?

Proszę forumowych konstruktorów o propozycję i wyceny. Wiedzę posiadacie, więc pewnie możecie pomóc.

Nie ukrywam, iż opcja V.S.O.P zaciekawiła mnie możliwością bezpłatnej wymiany na wyższej klasy sprzęt wymianą przez dwa lata. Zastanawiam się tylko czy nie wliczyli tego już do każdej ceny destylatora?

Autor tematu
09031984
20
Załączniki

Postautor: 09031984 » wtorek, 13 mar 2018, 23:33

BimbrownikNI pisze:Dodam cos od siebie. Jak chcesz do wszystkiego to Herbata w swoim temacie mial ostanio kombajn zasypowo polkowy..zapewne w 7000zl sie nie zmiecisz ale jak szalec to szalec. Ja mam automat od Plipka. Jestem super zadowolony mam tez polkowa od Herbaty. Do niej bede dokladac skn v3 teraz. Nie jako automat ale zeby procesu pilnowal. Jedno ni poradze to nie pachaj sie w Cu z wiadomej firmy...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Herbaty zasypowo-połkowy robi robotę? Ile może kosztować?

A dlaczego dodajesz automat? mi go odradza większość, a wydawało mi się, iż jest pomocny w codziennym użytkowaniu. Zwłaszcza kiedy wychodzę i zostawał by bez opieki.
Zreszto tak szczerze nie chce mi się wierzyć że siedzicie po 6,5h póki wam nakapie spirytusu z kega 50L??

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”