Pierwszy destylator

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
skootii
50
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 23 gru 2018, 09:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: skootii »

Siemanko,

Trafiłem na forum bo szukam porady przy zakupie aparatury. Nie chcę kupić jakiegoś badziewia technologicznie (zimne palce itp) więc założyłem konto. Najpierw chciałem szybkowar, potem pot-still od Zygmunta i też na szybkowarze ale czytałem, że nie nadaję się do cukrówek...
Finalnie znalazłem takiego Aabratka, warto ? Dodam tylko że miałem początkowo ok 500zł więc muszę dodać do budżetu te 300zł :|

Kod: Zaznacz cały

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aabratek-bimber-elektr-30-l-130-cm-50-8-mm-CID628-IDuVNGb.html
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, chce robić dobry bimberek ale i smakówki w lato :D
promocja

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy destylator

Post autor: arTii »

Co MI się nie podoba w tym sprzęcie:
- cienka kolumna przy tej średnicy 1,5kW grzania mocą roboczą, przy dobrych sprężynkach może skończyć się zalewaniem kolumny
- zaworek przy głowicy nie wygląda na precyzyjny
- termometr jest w głowicy (jego jakość????) ale brak na 10 półce
- nie wiadomo jaka jest wężownica w skraplaczu
- nie widać czy skraplacz można wyjąć z głowicy do umycia
- zawór 1/2" do spustu - moim zdaniem 3/4" to minimum żeby się nie przytykał jak coś gęstszego wpakujesz
- termometr na szycie KEGa - czy sięga do płynu? Powinien mierzyć temperaturę cieczy a nie oparów
Ogólnie w tej cenie będziesz miał raczej dość duży problem żeby coś fajnego kupić.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: .Gacek »

Szukaj na forumowym targowisku bądź załóż nowy temat, że masz taki a taki budżet i chciałbyś kupić. Być może komuś zalega w piwnicy stary sprzęt. Te sprzęty się nie psują, może być używany.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
skootii
50
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 23 gru 2018, 09:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: RE: Re: Pierwszy destylator

Post autor: skootii »

arTii pisze: Ogólnie w tej cenie będziesz miał raczej dość duży problem żeby coś fajnego kupić.
Wiem, że będę miał problem ale może się uda. Mogę kupić golasa a potem go rozbudować...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

P_iter
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 27 lis 2018, 16:31
Krótko o sobie: Cały czas się uczę.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pierwszy destylator

Post autor: P_iter »

Zadzwoń do tego sprzedawcy. Może Ci wszystko skonfigurować wg Twojego życzenia. Dodatkowe termometry, wypełnienie, złącza, itd.
Pozdrawiam
P_iter
Awatar użytkownika

Major07
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2018, 08:22
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 4 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Major07 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”