Pierwsze próby destylacji - pochwal się swoimi osiągnięciami

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.
Awatar użytkownika

kevin2585@o2.pl
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 5 lip 2019, 20:26
Podziękował: 1 raz

Post autor: kevin2585@o2.pl »

Witam :D już po pierwszym psoceniu (nastaw cukrowy), 2 garnki w sumie 15l, bo 10 l nastawu zostało, garnek miał być 15l, ale ma dużo mniej, wychodzi po 7,5 l na gar, choć według wiaderka z miarką wychodziło po 10l. Z pierwszego gara za prędko odbierałem także do wrzucenia na drugi raz, koło 3-3,5 l
Drugi garnek i tu się postarałem, przedgon 250ml i trzy słoiki po 500ml każdy wyszedł mocny ponad 90+ (dobry w smaku, nawet tak nie czuć) i 0.5l pogonów, poniżej 40%
Blg początek :22
Blg koniec poniżej : 0
Cukier: 8kg
Drożdże: alcotec classic turbo
Nastaw: 25l
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 sie 2019, 10:12 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Promil88
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 25 sie 2019, 11:59
Re: Pierwsze próby destylacji - pochwal się swoimi osiągnięciami

Post autor: Promil88 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Opiszę swoje pierwsze cztery destylację i liczę na rady na przyszłość. Pot Sttila dostałem w prezencie. Keg 50 l grzałka 3.5kw ,termoregulator. Kolumna dwuczęściowa jedną to rurka 70 cm na dole 25 cm zwiniętej miedzi reszta zmywaki z Lidla. Góra to pod Sttila dwa odstojniki 50 cm średnica wewn 37 mm.trzy zimne palce. Jeden termometr na szczycie kolumny. Prezent od kuzyna 10 lat gotuje na tym i robiłem po jego.
Pierwszy nastaw 10kg cukier,35l woda 200g drożdże piekarskie cztery stare kompoty porzeczka, malina , i wiśnia,beczka 58l plastik. Fermentacja zakonczona nastaw i cm przezroczysty. Kiedy zlewalem zostałem kilka litrów na dnie. Efekt 5.2l 71% i śmierdzący. Smaku nie znam.
Drugi nastaw 6kg porzeczka/wiśnia 10kg cukier, 35l woda 200g drożdże piekarnicze plus 2l wyklarowanego pierwszego. Zapach przyjemniejszy. Produktu nie próbowałem. 5l 81% i 3l 61%
Trzecia destylacją to 6kg porzeczka/agrest 10 kg cukier 35 l woda i 200g drożdże piekarnicze plus 2 l pierwszego Klary. Efekt jak w gotowaniu wcześniejszym
Czwarte dotowanie wszystko do mega plus 5 l wody z
Marketu. Efekt 15 l 89% i 2l pogoni 60%. Produkt nawet przyjemnie pachnie, po rozcieńczeniu i degustacji smaczny. Piłem tylko ciepłe po tygodniu od gotowania. Kuzyn mówi że pyszny. Zjazdu niemam jak po kupnej wodzie. Dla mnie pijany. 45% bez popijania i zagrychy zapach przyjemny smak lekko ostry. Odbierałem serce do 78%. Reszta to Pogoń. Zawsze setka pierwsza odlana. Temp na kolumnie 78stopni. Kiedy rosła zmniejszalem moc grzałki i mocniej odkrecalem wodę. Kuzyn mówi, że tak się nie robi. Co mogę poprawić zmienić drodzy koledzy? Planuję kupić sprzężynki pryzmatyczne. Czy wystarcza w rurce pierwszej czy dać je aż do wysokości zimnych palców w górnej części kolumny? No i ogólnie proszę o rady. Dziękuję z góry.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Pierwsze próby destylacji - pochwal się swoimi osiągnięciami

Post autor: arTii »

- Po pierwsze primo - drożdże piekarnicze jak nazwa wskazuje służą do wypieków (czyli różnego rodzaju ciastek, bułek itp.) Do naszych celów używamy drożdży gorzelniczych. Uwierz mi - jest różnica
- Po drugie primo - dostałeś w prezencie sprzęt - jednak bardzo przestarzały technologicznie. Odstojniki wprowadzają dużo złego do urobku - przez cały czas to co powinno się w nich gromadzić i zostawać jest "podrywane" i leci razem z destylatem
- A po trzecie primo - najpierw poczytaj sobie kolumna-a-rektyfikacja-kompendium-wiedz ... ktyfikacja, a dopiero później bierz się za robotę.
To że ktoś Ci pokazał jak on robi, nie oznacza że on wie wszystko najlepiej. On robi to tak jak umie na swoim sprzęcie, ale jest spora szansa że został daaaaleko w tyle w rozwoju.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”