Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy

Post autor: toff10 »

Witam Ponownie :)

A więc sprzęt wyglądał dokładnie tak : http://allegro.pl/destylator-automatycz ... 92704.html

Jako że mieszkam za granicą i kupiłem sprzęt bez możliwości zwrotu zrobiłem tak :

- wyciąłem odstojnik i bezpośrednio złączyłem kolumnę z chłodnicą
-60 centymetrową pierwszą część kolumny wypełniłem 2 miedzianymi podporowymi zmywakami :
http://allegro.pl/zmywak-miedziany-40g- ... MWU1NjU%3D

- następnie wsypałem 0.5 litra sprężynek miedzianych :
http://allegro.pl/sprezynki-miedziane-w ... JhYWQ%3Dem

- potem kolejne 2 miedziane zmywaki.. (wszystko dobrze ubite :))

Porady wyczytałem na naszym super forum z pomocą kolegów w tym temacie i jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Grzanie odbędzie się równo za 7 dni czyli 22 czerwca :D

Teraz Panowie jeszcze pytanie:

- Czytałem wiele postów na temat iż z odstojnik zamiast wycinać można z niego zrobić dodatkowy deflagmator czyli co ? Jak blondynce wytłumaczyć... zawsze połączyć z powrotem go mogę ale nawet gdyby to mam go wypełnić miedzią ? jaki ma to efekt ? bo nie bardzo rozumiem o co w ogóle chodzi ?

Przepraszam za banały ale doedukowac kiedyś się trzeba Pozdrawiam :respect:
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: radius »

toff10 pisze:Grzanie odbędzie się równo za 7 dni czyli 22 czerwca
Więc jeszcze nic straconego, żeby zrobić poprawki :scratch:
Przede wszystkim wysyp wypełnienie i ponownie nasyp - BEZ UBIJANIA. Ubijając miedziane sprężynki, na 100% będziesz miał zalewaną kolumnę i jej nie opanujesz :( Czy te zmywaki są również w 100% miedziane?
Idziemy dalej. Wypełnienia miedzianego wystarczy ok. 20 cm, resztę miejsca poświęć dla sprężynek nierdzewnych, lub przynajmniej nierdzewnych zmywaków. Za granicą na pewno też takie sprzedają ;) I wypełnij kolumnę aż po same zimne palce. Zmywaki możesz lekko docisnąć, bez ubijania :D
Jeżeli masz możliwość, to wspawaj sobie dodatkowy port termometru ok. 40 cm dołu i wg termometru tam umieszczonego, prowadź proces.
No i na koniec ten nieszczęsny "sterownik". Prawdopodobnie działa jak termostat, utrzymując zadaną temperaturę a to nie o to chodzi. Bardziej przydatny byłby w tym wypadku zwykły regulator mocy.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

Dobra zrobie jak zalecasz :)
1. Sprężyny nasypie swobodnie
2. Tak zmywaki to 100% miedzi bynajmniej tak twierdzi producent.
3.zmywaki nierdzewne to nie problem zamontuje ile wlezie pod same paluchy.
4.czy jeśli będzie więcej sprężynek bo mam około 40cm to zaszkodzi? Czy porostu jest to bezcelowe bo 20cm zrobi tą samą robotę co 40 ?
5.O termometrze już myślałem ale nie mam jeszcze możliwości go przestawić zrobię to przy najbliższej okazji. JEŚLI chodzi o sterownik faktycznie działa jak termostat utrzymuje temp 78 stopni na kolumnie i dogrzewa kega. Wiem że ciągle spadki temperatury są niewskazane ale muszę najpierw znaleźć jakiś regulator poki co niewiem za bardzo skąd .. będę wtedy prowadził proces jak na poprzedniej indukcji ciepłem stałym :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”