Pierwsza destylacja do oceny

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
kris1972
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 sty 2020, 15:09
Podziękował: 1 raz

Post autor: kris1972 »

Witam Kolegów prosił bym o ocenę tego jak mi poszło na pierwszy raz bo myślałem, że urobku będzie trochę więcej. Opiszę w skrócie.
Zrobiłem 2 nastawy po 93 litry w jednym 20 kg cukru a w drugim 22 kg na moskva style po 4 dniach wychodziły się do -3blg sklarowałem i jazda. W sumie z tych nastawów uzyskałem 17.5 litra surówki z czego 10 puściłem na destylację 2,5 otrzymałem 8 litrów urobku pozostałe 7,5 litra puściłem normalnie i odebrałem coś ponad 6 litrów. Przedgony i pogony dodawałem na bieżąco do następnego gotowania. Rozpałki zostało mi ok 1.20 litra i prawie 3 litry przedgonów. Pierwsze gotowanie robiłem według instrukcji, ale za dużo szło w przedgony i potem robiłem czytając forum . Kolumny mi nie zalewało, czekałem 15 min wyłącznie grzałek na 2 min. stabilizacja ok 45 min, odbiór rozpałki od 150 do 250ml ok 10 minut, odbiór kropelkowy szybki przegonów przez lm później 1 kropla na 3 sekundy i odbiór serca przez olm po spuszczeniu ok 100ml.
Uff to chyba tyle przepraszam że trochę chaotycznie
Mam wrażenie że urobku mało, ale za to jak smakuje zwłaszcza ten z metody 2,5 mądrze to kolega wymyślił
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lut 2020, 23:37 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
promocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”