Piersiówka ze stali chromowanej - przechowywanie 3 dni?

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
mali72
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 02:13

Post autor: mali72 »

Cześć

Nie wiem czy to dobre miejsce aby zadać takie pytanie ale może znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Ostatnio zakupiłem piersiówkę ze stali chromowanej i do niej była zamieszczona ulotka informująca że nie można w niej przechowywać np. soków a alkoholu dłużej niż 3 dni. Zastanawiam się dlaczego tak jest być może jest jakaś słaba jakość stali z której wykonana? Czy spożywanie alkoholu z takiej piersiówki może być w jakiś sposób szkodliwe ? Słyszałem że niektóre metale mogą reagować z alkoholem. Może warto zainwestować w coś lepszego ?

pozdrawiam i dziękuje za pomoc z góry
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Piersiówka

Post autor: wawaldek11 »

Tutaj może chodzić o możliwośc fermentacji soku lub słabego alkoholu w zakręconej piersiówce i BUM! :shock:
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Piersiówka

Post autor: Zygmunt »

Ewentualnie kwaśny sok może "zjeść" chiński środek. Co do alkoholu- ostatnio znalazłem zapomnianą pełna piersiówkę 80% Stroha, która przeleżała w narciarskiej kurtce rok i stwierdzam, że smaku nie zmienił:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
mali72
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 02:13
Re: Piersiówka

Post autor: mali72 »

Z tym sokiem to dokładnie chodzi o kwas w nim zawarty więc trochę podejrzana sprawa. A możecie polecić jakąś firmę lub chociaż z jakiego materiału powinna być wykonana piersiówka?

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Piersiówka

Post autor: major »

Polecam firmę "najtańsza" spośród kategorii "podoba mi się". :D

Ja mam piersiówkę "reklamówkę" od jakiejś wódki i nie narzekam. Znalezienie po paru miesiącach piersiówki z niewypitą niespodzianką to bardzo fajna sprawa. Odpowiedni materiał to stal nierdzewna/stainless steel.
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Piersiówka

Post autor: Partyzant »

Porządna piersiówka waży i kosztuje , dużo lat temu miałem taką. Znając życie komuś się spodobała i tak zostałem na "lodzie".
Teraz jest pełno badziewia, imitacji i podróbek dobrego różnego sprzętu... Może kiedyś znajdę taką jaką miałem. :cry:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”