Pielęgnacja destylatorów

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3837
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy

Post autor: Doody »

Zahir92 pisze:A czy moglbys podac proporcje. Ile wody na ile sody? Masz na mysli chlorek sodu, sode oczyszczona czy inny zwiazek sodu?
Raczej potrzebny będzie wodorotlenek sodu NaOH.
Pozdrawiam
Darek
alembiki
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Pielęgnacja destylatorów

Post autor: Lord Pagon »

Jeszcze nic nie wypsociłem ale myślę o czyszczeniu kolumny po procesie i przed jak by była taka potrzeba. Niby każdy tylko płucze wodą i o odstawia do wyschnięcia .
Taki pomysł mi wpadł aby zastosować jakąś pompę obiegową , wlać do kega około 10l ciepłej wody dodać kwasek cytrynowy , ewentualnie coś mocniejszego i puścić obieg od kega do portu VM i niech czyści :) Można by sobie pominąć wyciąganie wypełnienia w ten sposób . Co myślicie o tym ?

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pielęgnacja destylatorów

Post autor: irek89 »

Jeśli chodzi o Twój pomysł to najlepiej podpiąć pompę do spustu zbiornika w najniższym punkcie. Wejście do kolumny umieścić przez odpowietrzenie bo wtedy wymyje wszystko od samego skraplacza.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Pielęgnacja destylatorów

Post autor: Lord Pagon »

Spust mam w najniższym punkcie pod kegiem czyli tu ok , na szczycie mam póki co tylko płaską miedzianą blaszkę z wyjściami do podłączenia wody, która sobie leży i nie do końca szczelnie zamyka kolumnę. Zastanawiam się jaka, niedroga pompa dała by tu sobie radę . Przepływ nie może być zbyt mocny, żeby woda spokojnie przeleciała przez wypełnienie.
Jakieś pomysły na pompę obiegową?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”