Piana w winie

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
DragonPL
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2019, 22:50

Post autor: DragonPL »

Hejka, mam do was pytanko, bo dwie godziny temu zlałem wino z nad osadu i tak z ciekawości zszedłem zobaczyć winko no i widać to co na zdjęciu. Tak pod światłem to jest jakby piana/ skupisko bąbelek takich małych, raczej nie pleść bo inaczej trochę ona wygląda :) tak sobie też pomyślałem czy to nie jest skupisko cukru? Przez zlaniem też takie coś się pojawiło i z czasem nie powiększało się, tylko po prostu sobie było. Pytanie do was czy to jest normalny widok i czym może być spowodowany?
Zdjęcia: https://imgur.com/a/VLlazeJ?fbclid=IwAR ... liKzysuG40
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Piana w winie

Post autor: radius »

Wygląda to na resztkową/końcową fermentację. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować, tylko odstawić wino na cichą.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
DragonPL
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2019, 22:50
Re: Piana w winie

Post autor: DragonPL »

Ruszyłem trochę Tym winem i powiem Ci że teraz już jest powierzchnia czysta żadnej piany i nic w tym rodzaju.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Piana w winie

Post autor: masterpaw2 »

Ruszyłem? Czyli zamieszałem, odgazowałem?
Jeśli po "ruszeniu" niepokojące objawy zniknęły, to tak jak napisał przedmówca nie ma się czym przejmować. :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
DragonPL
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2019, 22:50
Re: Piana w winie

Post autor: DragonPL »

A jeszcze takie zapytanie, jak mi wino stoi jakiś czas bez ruchu to na brzegach balonu w środku na wysokości cieczy zrobił się taki okrąg. Wino jak lekko przechylenia to ten taki osad spływa powoli do wina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”