Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

kiwitom23 pisze:... tymczasem widzę że 80% forumowiczów uważa, że najlepszy sprzęt to ten zrobiony przez pana Józka w przeciekającej szopie za domem, który składa się z 30 letniego powgniatanego i poobijanego kega nabytego na złomowisku i rury wyciętej u sąsiada nocą z ogrodzenia....
Dlaczego nas tak traktujesz i w dodatku obrażasz?
Bo nie sprostaliśmy Twoim oczekiwaniom?
Napisz jakiej odpowiedzi się spodziewasz - to jest duże prawdopodobieństwo że ją na pewno dostaniesz. I w końcu będziesz zadowolony.
Widziałeś kiedyś taki sprzęt?
https://alkohole-domowe.com/forum/post1 ... ml#p161923
albo taki...
https://alkohole-domowe.com/forum/post1 ... ml#p173475
Był robiony przez "Pana Józka" w szopie za domem z częsci metalowych zwiniętych u sąsiada...
A mimo to jest bardzo przejrzysty i prosty w swojej budowie i funkcjonalności.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
alembiki

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: rastro »

Problem w tym że ten sprzęt to tylko tak fajnie na fotkach wygląda... cały ten "bufor" to jakiś ulep że pewnie nawet konstruktor nie bardzo wie jak to ma działać... wypełnienie z druciakowe - uważane za przeżytek... udziwniona konstrukcja półki, która na dokładniejszych obrazkach nie wygląda jakoś szczególnie elegancko... ten kołpak też tak trochę dziwny jest (ale może działa).

Na końcu okaże się że ktoś na to wyda 3,5 tysiaka a potem pięćset na wypełnienie i drugie tyle na jako takie sterowanie. Jedyna zaleta tego to modułowa budowa... ale myślę że taką modułowość może zapewnić również pan Józek z cieknącej szopy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: PETER29 »

@kiwitom23 swoim cytatem obraziłeś forumowych konstruktorów. Wejdź na strony chłopaków i zobacz co potrafią zrobić. Zdziwił byś się ale nie robią tego w szopach czy stodołach ale mają firmy legalnie działającej. Chcemy ci pomóc i nakierować na właściwe tory. Jeśli chcesz chiński badziew proszę bardzo kupuj i ciesz się z urobku.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: kiwitom23 »

Przepraszam wszystkich, że ich uraziłem. Nie było to moim celem, jeszcze raz przepraszam. Koledze @rasto dziękuję za merytoryczne uwagi.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: jpiwek »

Destylowanie owoców w tej szklano- chińskiej bańce to droga do wybuchu.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: Kòpôcz »

kiwitom23 pisze:
Kòpôcz pisze:Zagrodowe, czyli jakie?
Zagrodowe to pojęcie okrzepłe w piwowarstwie. Oznacza trunki niewyszukane, przeznaczone na codzienny stół chłopski, a nie dworski obiad, czy konkurs. Robione z surowców, które łatwo zdobyć, a nie ze specjalnie wyselekcjonowanych, wyszukiwanych, sprowadzanych.
Vitalson gna na różnych modułowych chińczykach, głównie smakówki, a jeśli spiryt, to nie ciśnieniuje się na min. 120 zasypu+bufor+min. 30 olm. Pokazuje jednak, że TAKIE chińskie sprzęty potrafią działać, a skraplacz w zmodyfikowanej głowicy NS może być shotgunem, który raz jest skraplaczem kolumny, raz chłodnicą pot stilla.
Więc... Jeśli nie chcesz trunków wyśmienitych, spirytusu klasy lux, a jedynie chcesz przedłużać tradycje samowystarczalności człowieka, to sporo na tym sprzęcie ukręcisz, ale o luksusy i o przyjemność obsługi może być trudno.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: kiwitom23 »

Dziękuję, to wyjaśnia sprawę i wyczerpuje temat.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: rastro »

Bo generalnie taki modułowy sprzęt od chińczyka będzie działał - nawet da się zestawić LM/OLM o sensownej długości można. Majfriendy sprzedają rury z clampami, kolana wszelkie jakieś moduły mogące służyć za półki LM/OLM - shotguny itp. Dzięki TC można to dość łatwo przezbroić i mieć kolumnę sługą, krótką potstill. Problem że egzemplarz z obrazków ma dziwaczny niby bufor dziwaczne półki niby z możliwością użycia jako koszyk aromatyzujący. Do tego te dziwaczne nazwy elementów ;).

Tylko sprężynki kupił bym lokalnie... te chińskie ani tańsze ani lepsze... zresztą te rury też nie mają jakichś atrakcyjnych cen... a do tego duże prawdopodobieństwo że taka paczka będzie szła kurierem a to praktycznie pewność na VAT i w przypadku niektórych firm logistycznych dodatkowe koszta naliczane za obsługę celną.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 10:30 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: kleryk88 »

Ja np budowałem swoją kolumnę samemu czas jaki poświęciłem na tym jak i na białym forum w czytanie był ogromny chyba rok zanim zacząłem budowę, przewijało się pełno takich tematów jak twój często były to reklamy dlatego napisałem swój komentarz ale ok doszliśmy że chcesz naprawdę kupić coś dobrego. To szczerze nie warto, nerwy jakie stracisz przy takim niesprawdzonym sprzęcie będą ogromne. Idź w sprawdzone rozwiązania i sprawdzonych konstruktorów masz pewność że destylator jaki otrzymasz będzie dobrze zrobiony (np jakość spawów bo ostatnio ktoś kupował na allegro i była tragedia) jak i pełne wsparcie czy np późniejsze rozbudowa aparatu, idź w modułowość ja np preferuje złącza tri clamp.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: kiwitom23 »

kleryk88 pisze:Ja np budowałem swoją kolumnę samemu
Zazdroszczę Ci, niestety spawanie i inne tego typu zajęcia są mi całkiem obce. Właśnie dlatego zwróciłem uwagę na to, przez tą modułowość właśnie. W takim razie powrócę chyba do Kerstela 2 w 1, może kiedyś uda się do tego dorobić normalną kolumnę do rektyfikacji. Pozdrawiam
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: drgranatt »

kiwitom23 pisze:Witam, czy ktoś z kolegów miał może do czynienia z poniższym zestawem?...
...Będę niezmiernie wdzięczny za każdą opinie. Przeszukałem wszystkie tematy, ale o tym zestawie nikt nie pisał wcześniej.
Z góry serdecznie dziękuję
Będąc na Twoim miejscu odpuściłbym ten sprzęt. Taka jest moja opinia bez rozpisywania się.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: Wojtek5 »

Wtrącając swoje trzy grosze, nie napiszę o samej budowie, bo na tym się nie znam, ale skupię się na samej aukcji:
Fajnie wygląda, dużo opisu, nic konkretnego. To jakby oglądać ogłoszenie sprzedaży samochodu z całą masą fotek jak wygląda z zewnątrz i w środku, jaki to funkcjonalny tylko bez danych technicznych, roku produkcji, pojemności etz.- ale za to fajnie wygląda. Takie mam odczucia ja i być może nie tylko.
Porównując inne aukcje, czy nawet opisy sprzętu ze stron np. z kolumnami miedzianymi to opisują z czego jest to wykonane, z jakiego materiału np. szkło i jakiej grubości i wiele innych - tu nie ma nic
Sprzedawca jest od 10 m-cy na Allegro i podejrzewam, że większość aukcji co miał, to miał na tych tanich dodatkach co oferuje. Podpiera się patentem, nie ma problemu, skanu pewnie nie wyśle, ale NR już tak - nie jest to coś co się ukrywa, a wręcz przeciwnie. Jeśli chwali się już na początku patentem, to znaczy że jest to coś co ma wyróżnić produkt, więc jeśli takim dysponuje, a dysponować powinien sprzedając towar opatentowany i upubliczniając tą informację w swojej ofercie, to powinien na prośbę osoby zainteresowanej udostępnić choćby sam NR.
Co do patentów to jest regionizacja więc patent może ograniczać się do jednego kraju w którym został wystawiony, regionu np. Europy, lub całego świata (być może kombinacji jest więcej, ale sam patent nie będzie obowiązywał w pozostałych częściach globu, których nie dotyczy).

Wg. mnie ta aukcja jest po prostu mało wiarygodna (chodzi o jakość towaru) nawet jak na początkującego sprzedawcę wchodzącego z nowym sprzętem.

Na sam koniec dodam, że musi być mocno modułowy bo mieści się do paczkomatu
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 18:29 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

wilkołek
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 16 cze 2016, 09:35
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: wilkołek »

Z tego zestawu kociołek prezentuje się całkiem ciekawie, nawet byłem zainteresowany, bo łatwy do umycia w środku. Ale jak cena w ciągu tygodnia skoczyła z 800 na 1500 to odpuściłem.
"Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie"
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Post autor: rozrywek »

Nemeto. Żałuję że nie mogę zacytować twojego posta w całości.
Mogę ale...nieładnie jest łamać zasady.
Góral teź wyraził się dosyć jasno. Tyź popieram.
PANIE KWITOM.
.nie ruskie nie chińskie. Ale z krainy Chujwieskad.
Chińczycy zasłużyli sobie na miano ....chińsczyzny.
Taniego gówienka. Które albo zadziała albo nie.
Całe te alli to sobie mozna w dupe wsadzic.
Najpierw kupujecie badziew a potem płacz że kiepskie..nie doszło...nie działa.

Alembik modułowy.. wymyśliłem ja. Mnóstwo lat temu. Alembik dlatego że konstrukcja i materiały nawiązują do rudej...którą lubię i cenię. A modułowość ponieważ patrzę w przyszłość podając rękę tradycji i czerpiąc garściami z doświadczeń.
Ale...jak można było tak zjebać zamysł konfiguracyjny całości.
Skończyĺo się na tym że jakiś cioĺek zwyczajnie podzieliĺ kolumnę na 3 i ot.. .modułowość powstała.
Zero pomyślunku i zwyczajne skopiowanie chujowego projektu.

A panie Kiwitom....Góral na swoim pesie wyciągnie ci takie cudo że ty w tym modułułowym czymśtam razem z gumiakami się schowasz.

Z zamiaru modułowości powstanie mołudowość. Jest mi przykro tymczasem.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”