Znaleziono 31 wyników

autor: pawelolek
sobota, 28 wrz 2013, 10:36
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Re: Kanka od dojarki

Sprzęt powoli się rozwija, brakuje jeszcze uszczelki pod dekiel kanki i wężyków silikonowych. Chłodnica będzie w całości z KO. Kilka zdjęć z postępów w pracy. http://img163.imageshack.us/img163/9531/3aen.jpg http://img854.imageshack.us/img854/3285/9von.jpg http://img209.imageshack.us/img209/9255/a2z...
autor: pawelolek
piątek, 13 wrz 2013, 22:11
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Re: Kanka od dojarki

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Planuje zrobić sobie chłodnicę i zastanawiam się czy rurka którą będzie się skraplał alkohol może być miedziana? Przyznam się, że boje się szklanej chłodnicy żeby nie pękła.
Obrazek
autor: pawelolek
wtorek, 10 wrz 2013, 17:19
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Re: Kanka od dojarki

Dzisiaj zakupiłem rurę o długości 150 cm i zastanawiam się czy nie będzie za długa, reszta projektu zostaje bez zmian. Trochę wolno to idzie ale mi się nie spieszy.
autor: pawelolek
niedziela, 21 lip 2013, 11:10
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Re: Kanka od dojarki

Panowie dziękuje za rady. Postanowiłem budować aparaturę według mojego projektu na pierwszym zdjęciu. Jak na razie znalazłem spawacza który mi to wszystko ładnie zespawa tigiem za około 30zl. Piomat64 dobry pomysł z tym zamknięciem, nie wpadłem na to. Zostaje sprawa termometru i to jak go zainstalow...
autor: pawelolek
niedziela, 14 lip 2013, 22:30
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Re: Kanka od dojarki

Dokładnie tak jak mówisz, już szukam.
autor: pawelolek
niedziela, 14 lip 2013, 21:58
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kanka od dojarki
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7391

Kanka od dojarki

Witam kupiłem od kolegi kankę od dojarki za całe 50 zł i zastanawiam się co można z nią zrobić. Oglądałem kilka projektów i możliwe że według któregoś zbuduje moją pierwszą aparaturę. Stworzyłem swój projekt i zastanawiam się czy będzie to działało. Proszę o opinie, poprawki i sugestie. http://img68...
autor: pawelolek
piątek, 28 gru 2012, 22:59
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Mam jeszcze pare kilogramów żyta i chyba nastawie winko jeszcze raz, bo przy pierwszym trochę się ze wszystkim pospieszyłem i wino nie spełniało moich oczekiwań. Teraz zrobię to dokładnie i bez pospiechu jeżeli macie jakieś rady to chętnie skorzystam.
autor: pawelolek
wtorek, 23 paź 2012, 10:19
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Fermentacja burzliwa - wino bardzo mocno kipi
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 50679

Re: Fermentacja burzliwa - wino bardzo mocno kipi

Witam podepnę się pod temat bo mam ten sam problem. Z tą różnicą ze ja wpakowałem rozgnieciony winogron do balona, dolałem trochę syropu cukrowego, zbadałem cukromierzem i wszystko ok 22Blg wiec mowie będzie spoko. Dziś o 4 rano budzi mnie zona i mówi ze wino ucieka z balona. Więc ja na równe nogi i...
autor: pawelolek
piątek, 21 wrz 2012, 11:55
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Re: Wino z jabłek

Winko już zlane, niech sobie po cichutku pracuje. Dzięki Wald za jasną odpowiedź. Napisałem ze przeczytałem temat a nie wykułem go na blachę. To jest moje pierwsze wino z owoców po kilku ryżowych i innych eksperymentach. Chcialem się po prostu upewnić czy robię dobrze, żeby nie popsuć całej pracy i ...
autor: pawelolek
piątek, 21 wrz 2012, 00:00
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Re: Wino z jabłek

Witam kolegów, winko ma moc jak trzeba wiec więcej cukru już nie dodam. Fermentacja bardzo zwolniła i tu jedni piszą żeby nie trzymać za długo z osadem i zaraz zlewać a inni mówią żeby czekać aż całkowicie stanie. Kolego manowar :respect: oczywiście, to nie jest trudne. Przeczytałem cały temat o pod...
autor: pawelolek
środa, 19 wrz 2012, 12:25
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Re: Wino z jabłek

Panowie dziś sprawdzałem poziom cukru w nastawie i okazało się ze jest 0Blg, a winko słabo ale dalej pracuje. Co robić ściągać czy dać mu dokończyć aż całkiem stanie.
autor: pawelolek
niedziela, 16 wrz 2012, 22:00
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Re: Wino z jabłek

Ekspertem nie jestem bo wciąż się uczę robić wina, ale gdzieś wyczytałem że najlepsze jabłka to te lekko kwaskowe. Najlepiej jest mieszać dwa gatunki jabłek, kwaśne ze słodkimi. O innych dodatkach nic nie powiem bo sam robię właśnie moje pierwsze wino z jabłek i jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale ...
autor: pawelolek
czwartek, 13 wrz 2012, 17:05
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Re: Wino z jabłek

No cóż co się stało, to się nie odstanie. Przesadziłem z wodą, ale następne które zrobię na pewno będzie lepsze :) To tez się nie zmarnuje.
autor: pawelolek
środa, 12 wrz 2012, 17:47
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 21627

Wino z jabłek

Witam wszystkich )) 05.09 Nastawiłem wino z jabłek. Zebrałem 40kg owoców umyłem je, pokroiłem na ćwiartki i wpakowałem do sokowirówki, uzyskałem 25L soku. Zmierzyłem sok cukromierzem i wskazało 11 Blg. Wlałem sok do balona o pojemności 40L, zagotowałem 10L wody i rozpuściłem w niej 5 kg cukru. Zmier...
autor: pawelolek
piątek, 7 wrz 2012, 09:48
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Żyto zlane i powoli sobie dochodzi a jego miejsce w balonie zajęło winko z jabłek. Ale to już inny temat. Może go gdzieś opisze.
autor: pawelolek
piątek, 7 wrz 2012, 09:42
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z ziołami
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3977

Re: Wino z ziołami

Winko smakuje wyśmienicie. Tak jak napisałeś procentów nie przybyło wcale, ale za to sam smak gorzałki już trochę zmiel wino. Moja żona już chce żebym nastawił więcej, ale będę musiał kopić jeszcze jeden balon bo się nie wyrobie. :ok:
autor: pawelolek
wtorek, 21 sie 2012, 09:31
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Rzeczywiście pośpieszyłem się z tym klarowinem i to bardzo, ale to przez brak doświadczenia. Napisałem że ma leżakować około roku bo tak było w jakimś przepisie. Spróbowałem wina z ciekawości i na razie jest tak jak opisałem, ale teraz wiem co mam robić i będę się tego trzymał. Dziękuję za podpowiedź.
autor: pawelolek
wtorek, 21 sie 2012, 00:34
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Po zebraniu informacji i przeczytaniu licznych postów i tematów na temat psocenia stwierdziłem ze wstrzymam się jeszcze z budową aparatury. Porozmawiamy na ten temat może w przyszłym roku. Teraz do tematu. Wino z żyta jest już zlane i oddzielone od ziarna, właśnie się klaruje z dodatkiem klarowinu, ...
autor: pawelolek
wtorek, 21 sie 2012, 00:16
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z ziołami
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3977

Re: Wino z ziołami

Dodałem gorzałki 200ml na 12L wina. Nie chciałem żeby było mocniejsze, ale żeby smak ziół nie był tak intensywny i udało się. Teraz smak ziół jest łagodniejszy, a procentów chyba mu nie przybyło, bo nie czuje wielkiej zmiany.
autor: pawelolek
czwartek, 16 sie 2012, 11:32
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Dziękuje za podpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie czy po zrobieniu kolumny mogę ja posadzić na kanie na mleko czy szukać raczej czegoś innego.
autor: pawelolek
czwartek, 16 sie 2012, 07:21
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Dziękuję panowie z wsparcie :poklon; a przy okazji znalazłem fajnie opisane (po francusku ale da się przetłumaczyć) i pokazane jak zrobić kolumnę typu bokabob. Potrzebuje tylko jeszcze pojemnika na którym będę mógł to postawić, ale to już szczegół. Zastanawiam się tez czy elementy maja być spawane g...
autor: pawelolek
czwartek, 16 sie 2012, 00:08
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Aparaturkę zrobiłbym jak bym wiedział o co tam chodzi jaka rurka z czym ma się łączyć itd. nie mam o tym pojęcia. Przeglądałem forum i oglądałem aparatury do destylacji użytkowników i powiem szczerze ze każda jest inna i z innych materiałów, do tego dochodzą jakieś wypełnienia różnice w długości rur...
autor: pawelolek
środa, 15 sie 2012, 14:39
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Re: Wino z żyta

Na razie tak to wygląda ale nie będzie tak źle, posmakowałem winka ostatnio i myślę ze dosłodzę trochę i będzie dobrze miałem tak przy moim pierwszym winie z ryżu i cukier pomógł a jak winko poleżało troszeczkę w piwniczce to doszło i smak się zaostrzył i kwasku nie było już czuć wcale. Chętnie bym ...
autor: pawelolek
środa, 15 sie 2012, 00:52
Forum: Wina Różne
Temat: Wino herbaciane - roiboos
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7891

Re: Wino herbaciane - roiboos

Witam odsmażę trochę kotleta )) Ja też nastawiłem winko z herbaty tylko z dodatkiem rodzynek. Winko po pierwszym obciagu jest słodkie ale już nie pracowało zlałem do klarowania. Wleje je w dame 5L i zostawie na jakiś czas (będę próbował) napisze co z tego wyszło i postaram sie wstawić jakieś zdjęcia...
autor: pawelolek
środa, 15 sie 2012, 00:33
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z żyta
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8208

Wino z żyta

Witam, około 3 tygodnie temu nastawilem z dziadkiem wino z żyta według przepisu dziadka, który ma go od swojego ojca, czyli z okolo 1945/47 r. tyle udalo mi sie uzgodnic z dziadkiem )) 1. 6 kilogramów żyta należy wyplukać i zostawić namoczone w wodzie z dodatkiem soku z 3 cytryn na około dobę 2. bal...
autor: pawelolek
wtorek, 14 sie 2012, 21:26
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z ziołami
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3977

Re: Wino z ziołami

Winko przestało pracować, teraz odlałem ryż i odstawiłem do klarowania. Oczywiście musiałem spróbować jak smakuje, czuje silnie zioła oczywiście alkohol też, ale zioła przeważają. Co mam zrobić, czy mogę dolać troszeczkę gorzałki, żeby winko było mocniejsze i trochę zabiło smak ziół?
autor: pawelolek
wtorek, 14 sie 2012, 12:00
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 97689

Re: Najlepsze na kaca jest...

Na kaca dobry sposób to wypić sok z dwóch może trzech świeżo wyciśniętych cytryn rozcieńczając go woda niegazowana. Witamina C szybko neutralizuje alkohol i łagodzi kaca, można zabieg powtórzyć dwa lub trzy razy w ciągu dnia jeżeli nie pomogła pierwsza dawka. Wszystko zależy tez od tego ile i co wyp...
autor: pawelolek
środa, 1 sie 2012, 20:48
Forum: Degustatornia
Temat: Jaką nadziwnieszą piliście wódkę?
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 19492

Re: Jaką nadziwnieszą piliście wódkę?

antyklina pisze: smak i zapach brudnych wymion

Mało z krzesła nie spadłem jak to przeczytałem :hahaha:
autor: pawelolek
wtorek, 31 lip 2012, 16:25
Forum: Degustatornia
Temat: Jaką nadziwnieszą piliście wódkę?
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 19492

Re: Jaką nadziwnieszą piliście wódkę?

Ja piłem wódeczkę o nazwie Zivania to tradycyjny cypryjski trunek moc około 45% w smaku dziwny trzeba się przyzwyczaić.
autor: pawelolek
piątek, 27 lip 2012, 00:09
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z ziołami
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3977

Wino z ziołami

Witam wszystkich, dziś nastawiłem wino ryżowe z ziołami. Postanowiłem wypróbować przepis z jednej ze stron internetowych i dodałem do wina Tymianek, Ziele angielskie, Cynamon, odrobinę mięty, Gałke muszkatułową. Czy ktoś już robił takie winko, może podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami. Dziękuje
autor: pawelolek
niedziela, 15 lip 2012, 14:23
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pawelolek
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1009

pawelolek

Witam. Jestem z Płocka i dopiero zaczynam robić winka. Mam na razie na koncie winko z ryżu i rodzynek, które wyszło bardzo dobre i mam ochotę na więcej. Myślę, ze znajdę tutaj potrzebne mi informacje i będę mógł się podzielić własnymi doświadczeniami. A wiec zaczynajmy.

Wyszukiwanie zaawansowane