Znaleziono 26 wyników

autor: Pawelek5us
środa, 8 paź 2014, 20:12
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 183887

Re: rum

No cóż... jesień nastała... długie, ciemne wieczory nam grożą. Jesieni i zimy bez rumu nie przetrzymam. I choć śliwka jeszcze w zbiornikach bąble puszcza, to czas na rum!!! Polecam wszystkim. Dunder 4 lub 5 stopnia mam z poprzednich produkcji więc.... do boju :) Moja Barbara wysiorbała dziś ostatnie...
autor: Pawelek5us
sobota, 23 lis 2013, 16:01
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15699

Re: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki

Najlepszy winiak wyszedł mi na winie, które już swoje odstało. 2-3 letnim, sklarowanym w sposób zupełnie naturalny. Przegotowałem to, którego miałem po 2 balony. Winiak był tylko "zadębiony" średniopalonym dębem. Stał pół roku. Potem go spróbowałem. Po tygodniu nie było już czego próbować....
autor: Pawelek5us
niedziela, 6 paź 2013, 11:42
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15699

Re: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki

Do takiego zestawu jak napisałem to wcale gorzelnianych nie dawać! Jeśli chcecie mieć jakość i dobry smak a nie szybkość tylko szlachetne winiarskie. Żadnych T3 czy TF tylko jakieś winne wysokoalkoholizujące. No chyba, że zależy na czasie. Zrobiłem nawet dwa identyczne nastawy na rum w tym samym cza...
autor: Pawelek5us
piątek, 20 wrz 2013, 12:28
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15699

Re: cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki

wodeczka.jpg Jest chwila więc opisuję. Nie było to wcale takie trudne na winiarskich :). Do nastawu dałem prawie jak pisałem w 1 poście, tylko rodzynek więcej i bez węgla: - cukier 6,8 kg - woda - drożdże winiarskie Enovini (Biowin bo do 18° - podobno?) 2 torebki - pożywka 1,5 torebki - kwasek cytr...
autor: Pawelek5us
piątek, 14 cze 2013, 22:14
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15699

Re: cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki

To zapodam im 2 kg rodzynek od razu. Jak nie zadziała... pomyśle jeszcze o czymś na czym "posiedzą".
autor: Pawelek5us
piątek, 14 cze 2013, 19:54
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Ryżowe na potstillu - afrodyzjak?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2432

Ryżowe na potstillu - afrodyzjak?

Jako, że sake popełniam już od paru lat, w sensie wino ryżowe do butelek, korciło mnie, żeby tym razem nastawy zrobić 2. Jeden z przeznaczeniem do butelek, a drugi do gotowania na pot-sillu. Produkt planowany na 15-16° powstał tak: - woda - cukier biały - ryż solidnie wypłukany - rodzynki - matka z ...
autor: Pawelek5us
piątek, 14 cze 2013, 19:16
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15699

Cukrówka na drożdżach winiarskich + rodzynki

Witam psotników. Gotuję typowo pot-still'owo sprawy smakowe. Tknęło mnie jednak w celach poznawczych i postanowiłem zrobić nawstaw mądrzejszy niż prosta cukrówka, a idea zacieru planowanego na 16° i ok. 27l jest taka: - cukier 6,8 kg - rodzynki 1 kg - węgiel - woda - drożdże winiarskie Enovini (Biow...
autor: Pawelek5us
czwartek, 13 cze 2013, 20:03
Forum: Wina Owocowe
Temat: Przepis na wino z truskawek
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 9803

Re: Przepis na wino z truskawek

Hej. Robiłem w ub. roku z 35 kg truskawek ok. 40l wina. Było planowane na 15° i slodkie. Z truskawek raczej tylko słodkie i deserowe powinno się robić. Nie zapomnij koniecznie o dodaniu taniny lub mocnego naparu z herbaty i to x2 jak mówi przepis. W tym roku też będę robił ale lekko je zmodyfikuję, ...
autor: Pawelek5us
czwartek, 6 cze 2013, 23:34
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7054

Re: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki

Swojskie wsady zabutelkowane i zaetykietowane starzeją się na 3 regałach w sensie wino. Nie zamierzam ich odkorkowywac i zlewać do psocenia, bo wina szlachetne są. O tej porze roku moge się bawić w ryżowca do ewentualnego psocenia i cydr bo jabłka tanie. Jak nastawy na wino idą to część jest oczywiś...
autor: Pawelek5us
czwartek, 6 cze 2013, 20:50
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7054

Re: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki

Heh :) rozumiem podejście kolegi doskonale. Ale w tym przypadku bardziej chodziło o zalety towarzyskie spotkania połączonego ze wspólnym psoceniem. Usiąść, cieszyć się spotkaniem i rozmową w oryginalnym klimacie kropelek kapiących z dzioba papugi. Cena wsadu nie miała żadnego znaczenia dla nas. To b...
autor: Pawelek5us
czwartek, 6 cze 2013, 20:05
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7054

Re: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki

Nie chodzi o to ile kosztowało, bo to akurat nie miało dla nich żadnego znaczenia :) Ważne było, żeby materiał był dobry, a efekt końcowy jeszcze lepszy. Choć wydaje mi się, że nie wydam i balona nim minie roczek. Klodek4 - ja również tylko potstillowo to robię. Jaka jest Twoim zdaniem różnica w pso...
autor: Pawelek5us
czwartek, 6 cze 2013, 00:38
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Destylat z 5 letniego "zepsutego" octówkami wina białego
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 6786

Destylat z 5 letniego "zepsutego" octówkami wina białego

Witam psotników. Czy ma ktoś doświadczenia z psoceniem wina, które się zepsuło? Ja mam 2 takie. Obydwa pozytywne. 1. Nastawiłem wino malinowe. Ok. 30 litrów z 20 kg malin więc "na bogato". Podczas urlopu zaglądnęła do niego maja mamcia pilnując domu. No albo bratanek. Nikt się nie przyznaj...
autor: Pawelek5us
czwartek, 6 cze 2013, 00:11
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7054

Winiak z portuglaskiego wina z Biedronki

Witam psotników. Moi koledzy drukarze, wspierając poznawczość mojej natury, zwłaszcza w dziedzinie hobby destylarskiego, wymyślili, że mam im popełnić szlachetny winiak z wina biedronkowego. Za moimi wskazówkami zakupili 33 flaszki portugalskiego, czerwonego wytrawnego 14°, co dało ok 25 litrów. Zaj...
autor: Pawelek5us
wtorek, 4 cze 2013, 22:01
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny
Odpowiedzi: 264
Odsłony: 153511

Re: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny

Witam Psotników. Pokombinowałem trochę i wymodziłem prosty aparacik do kręcenia sprężynek pryzmatycznych z miedzi. Kręciłem je z miedzianego drutu 0,4 wyplecionego z drutu telefonicznego i obranego z izolacji. Potem próby i regulacje maszyny robiłem na miedzianym 0,4 nawojowym, który do naszych spra...
autor: Pawelek5us
wtorek, 4 cze 2013, 19:43
Forum: Osprzęt
Temat: Port termometru
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4851

Prosty port termometru w rurze miedzianej

Witam kolegów. Błąkając się po Castoramie na dziale spawalniczym natrafiłem na taniutkie miedziane uchwyty do elektrody. Zaświtało mi, że może z nich powstać prosty w zrobieniu i praktyczny port na sondę termometru w rurze miedzianej. Większość sond ma fi3. Średnica wewn. otworu jest ok. 2,5 czy 2,8...
autor: Pawelek5us
wtorek, 4 cze 2013, 19:27
Forum: Osprzęt
Temat: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu
Odpowiedzi: 312
Odsłony: 167553

Re: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu

Ja też się pochwalę swoim ptakiem. Jeden wieczór lutowania i jest.
Teraz po kilkunastu gotowaniach pot-stillowych uważam, że jest niezastąpiona.
Wygoda, precyzja... bardzo użyteczny gadżet. Źle napisałem, nie gadżet,
a sprzęt podstawowy.Polecam wszystkim, którzy bawią się w destylaty smakowe. :P
autor: Pawelek5us
wtorek, 4 cze 2013, 18:23
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 276454

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

Jak odróżnić drewno dębu szypułkowego, na którym nam zależy, od bezszypułkowego, również w naszym kraju popularnego? Otóż mam dębinę wysezonowaną ładnie, ale który to z tych dwóch... nie mam pojęcia. Robiąc psotę sam, wolę również upiec sam do niej dębu, żeby wszystko dosłownie było "by myself&...
autor: Pawelek5us
piątek, 31 maja 2013, 16:03
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 183887

Re: rum

No z dzioba papudze kapie. Obniżenie do ok 50°. Lekkie schłodzenie z wygonieniem ducha i degustacja szybka tak jakby.

Ja typowo pot-stillowo na gazie. Kocioł zawsze czysty. Delikatny ogien na 1l/h. Do kotła laska wanilii do gotowania.
autor: Pawelek5us
czwartek, 30 maja 2013, 19:20
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 183887

Re: rum

tiaaaa :) moja papuga jak i inne ptaszyska siedzi "na drucie" więc chodziło o próbkowanie z jej właśnie dzióbka :smiech:
autor: Pawelek5us
czwartek, 30 maja 2013, 14:39
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 183887

Re: rum

Nastaw na melasie i cukrze trzcinowym nigdy nie zszedł mi poniżej +3. W nastawach mieszanych z dodatkiem bialego cukru kończyło się właśnie w okolicach +2 i ni huhu.
autor: Pawelek5us
środa, 29 maja 2013, 13:05
Forum: Nastaw na Rum
Temat: rum
Odpowiedzi: 545
Odsłony: 183887

Re: rum

Rum jako mój ulubiony trunek popełniłem już bodajże 9-10 razy. Zostawiałem biały do mojito, dębiłem, przyprawiałem różnistymi dodatkami, przyprawiałem i dębiłem i wiem już, które klimaty i dodatki smakują mi najbardziej. Biały z serca 80-70° jest najbardziej aromatyczny i łagodny. Kolega wręcz się ś...
autor: Pawelek5us
środa, 19 gru 2012, 14:13
Forum: Osprzęt
Temat: WZIERNIK - najprostszy z prostych
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6503

WZIERNIK - najprostszy z prostych

Ślędząc forum nie udało mi się znaleźć jeszcze prostszej konstrukcji. No chyba, że nie wszystko ogarnąłem :) Przy okazji osadzania gwintu, na miedzianej rurze fi42 mojego deflegmatora, poprosiłem kolegę o wyfrezowanie otworu 10×70 mm pod szczytem rury. Szybkę wyciąłem z.... butelki firmy Canpol do k...
autor: Pawelek5us
środa, 19 gru 2012, 11:28
Forum: Nastaw na Rum
Temat: pierwszy Rum... prośba o poradę
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5816

Re: pierwszy Rum... prośba o poradę

Ok. Ale uspokój mnie i powiedz, że nie "wyjałowię" przy drugim podejściu tego co najbardziej rumowe, prawda?
autor: Pawelek5us
środa, 19 gru 2012, 09:43
Forum: Nastaw na Rum
Temat: pierwszy Rum... prośba o poradę
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5816

Re: Rum... pierwsza psota - czy warto spsocić ją ponownie celem poprawienia walo

Ponawiam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli nakapana psota w zakresie 78-70% jest znacznie lepsza smakowo i zapachowo od tej poniżej 69%, to czy warto to puścić na rurki jeszcze raz i walory się poprawią zbliżając do tej mocniejszej? Czy tylko to gorsze rozrobić i psocić jeszcze raz c...
autor: Pawelek5us
wtorek, 18 gru 2012, 10:14
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Pawełek5us -- zacznę od rumu!
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 769

Pawełek5us -- zacznę od rumu!

witam psotniczą brać, Mam na imię Paweł. Od jakiegoś czasu robię różne wina i czasem coś nie spełnia moich oczekiwań. Dlatego bardzo zaprzyjaźniłem się z tym forum jako niebywałą skarbnicą wiedzy. Zadebiutowałem jednak rumem. Czy udanie? Hmmm... nie wiem, czas pokaże :) Opisałem przygodę z jego psoc...
autor: Pawelek5us
wtorek, 18 gru 2012, 00:44
Forum: Nastaw na Rum
Temat: pierwszy Rum... prośba o poradę
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5816

pierwszy Rum... prośba o poradę

Witam Psotników, Jesienna pora, zmiana czasu i zimowe chłody powodują u mnie pogorszenie samopoczucia. W ub. roku rum był doskonałym lekarstwem na mój przypadek. Nastał zatem czas by go popełnić. Jako zielony w zagadnieniach psocenia ale wprawiony w bojach winiarskich, bo wina robię różnorakie i duż...

Wyszukiwanie zaawansowane