Znaleziono 4 wyniki

autor: Pawełek_Okrutny
czwartek, 10 wrz 2015, 15:51
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wina z Wiśni i ostrężyn
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3482

Re: Wina z Wiśni i ostrężyn

Próbowałem wina dziś i smak znacząco się poprawił, faktycznie trochę za dużo wody wino jest mocne i słodkie natomiast wydaje mi się, że posmak wiśni powinien być bardziej wyrazisty. Pozostaje tylko czekać i zlać może 2 razy z nad osadu. Tak jak wspomniałeś przeleje je do mniejszego balona i będzie o...
autor: Pawełek_Okrutny
wtorek, 8 wrz 2015, 13:21
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wina z Wiśni i ostrężyn
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3482

Re: Wina z Wiśni i ostrężyn

A więc wino robiłem na 9 Lipca balon 15L zapełniłem wydrylowanymi owocami ok 1/2 - 2/3 balonu do tego dodałem 3,5L wody i 3,5Kg cukru wino zlałem dopiero raz ok 3 tyg temu z 0 Blg zauważyłem też, że w rurce woda zostaje zasysana do wewnątrz balona, nie bulka ale ciśnienie bym powiedział ujemne jeśli...
autor: Pawełek_Okrutny
poniedziałek, 7 wrz 2015, 12:52
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wina z Wiśni i ostrężyn
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3482

Wina z Wiśni i ostrężyn

Witam, mam kilka pytań odnośnie moich win, jestem początkujący dlatego nie wszystko jest jeszcze dla mnie jasne. Pierwsze pytanie dotyczy zlewania i próbowania. Czy w ten sposób nie zepsujemy swojego nastawu, oczywiście po zbyt częstym otwieraniu gąsiora? Drugie pytanie dotyczy dojrzewania wina, otó...
autor: Pawełek_Okrutny
wtorek, 4 sie 2015, 17:54
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam z Śląska
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 855

Witam z Śląska

Witam, Mam na imię Paweł mieszkam nie daleko Żor i jak wszyscy tutaj interesuje się winiarstwem itp. Mam pare pytań ponieważ jestem jeszcze świeży, dlatego zalogowałem sie właśnie tutaj, mam nadzieje, że mi pomożecie. :D

Wyszukiwanie zaawansowane