Znaleziono 26 wyników

autor: patison
niedziela, 12 sie 2018, 08:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2591
Odsłony: 728088

Re: Śliwowica 2009 - 2018

Witam, dostałem od znajomego 70 kg śliwek, ale twardych a w smaku jeszcze kwaśne i nie wiem czy takie nadają się na nastaw na śliwowicę.
Możecie coś poradzić ?
autor: patison
poniedziałek, 8 sie 2016, 23:49
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak często wymieniać sprężynki?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 23323

Re: Jak często wymieniać sprężynki?

Dzięki za pomoc. Tak myślałem, że sprzedający lekko przesadza ale wolałem się upewnić. Tym bardziej że, nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
autor: patison
poniedziałek, 8 sie 2016, 11:56
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak często wymieniać sprężynki?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 23323

Jak często wymieniać sprężynki?

Witam, Mam pytanie jak często trzeba wymieniać sprężynki miedziane w katalizatorze a jak często stalowe? Czytałem trochę ale nikt nie pisze o wymianie tylko każdy czyści i używa dalej. W instrukcji dołączonej do kupionego destylatora jest napisane, że miedziane sprężynki trzeba wymieniać co kilkanaś...
autor: patison
czwartek, 21 lip 2016, 07:41
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Sposób użycia kolumny do destylacji prostych wg. lesgo58
Odpowiedzi: 204
Odsłony: 145970

Re: Sposób użycia kolumny do destylacji prostych wg. lesgo58

Dzięki za info. Pierwszy nastaw zrobię tak jak mi podpowiedziałeś, a w przyszłości kupię regulator.
autor: patison
środa, 20 lip 2016, 13:16
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Sposób użycia kolumny do destylacji prostych wg. lesgo58
Odpowiedzi: 204
Odsłony: 145970

Re: Sposób użycia kolumny do destylacji prostych wg. lesgo58

Witam, Posiadam kolumnę dzieloną z katalizatorem miedzianym na którym chciałbym zrobić swoją pierwszą w życiu owocówkę. Grzałka w kegu 2 kw i 1,5 kw ale nie mam regulatora mocy. I tu jest problem. Nie wiem na której grzałce prowadzić proces. Czy rozgrzać wsad na dwóch a potem zostawić 1,5 kw albo 2 ...
autor: patison
środa, 27 kwie 2016, 09:48
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 41245

Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

A ja bym zostawił ten termometr, bo on tylko pokazuje nam ile alko zostało w kegu. Druga sprawa jest taka, że zawsze jak wlewam zacier do zbiornika, to trochę wyleję na baniak i termometr ( bo zawszę się spieszę ) i taki elektroniczny, po kilku razach będzie trzeba wymienić, a taki zwykły nie.
autor: patison
wtorek, 5 kwie 2016, 19:55
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ile osadu w beczce.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7692

Re: Ile osadu w beczce.

Dzięki za rady następny nastaw już pracuje i postaram się wszystko dokładnie sprawdzić. Może rzeczywiście trochę wszystko za szybko robię ale to bardziej wynika z braku mojej wiedzy ale dzięki Wam mam nadzieję że będzie tylko lepiej.
autor: patison
poniedziałek, 4 kwie 2016, 21:43
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ile osadu w beczce.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7692

Re: Ile osadu w beczce.

Cukromierz mam taki zwykły z biowinu który pokazuje tylko do zera i zawsze zanurzał się cały ale ile dokładnie to nie wiem czy -2,-3 czy -4 blg ale daje mi to do myślenia bo jeżeli wam zostaje max 5 litrów albo i mniej osadu a mi 15 to coś jest nie tak z samym nastawem.
autor: patison
poniedziałek, 4 kwie 2016, 08:35
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ile osadu w beczce.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7692

Re: Ile osadu w beczce.

Klarowałem Superklarem a dzień przed spuszczaniem postawiłem beczkę na stole dla lepszego ściągania wężykiem. Wiem, że jestem jeszcze niedoświadczony ale poza pierwszym gotowaniem gdzie trochę spanikowałem to pozostałe procesy były w miarę książkowe. Po stabilizacji powolny odbiór przedgonów następn...
autor: patison
niedziela, 3 kwie 2016, 23:36
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ile osadu w beczce.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7692

Re: Ile osadu w beczce.

Nie z całości. 8 litrów surówki a następnie 6 litrów to wszystko co wyszło z 85 litrów wyklarowanego nastawu no i 15 litrów osadu. Dałem 25 kg cukru i dopełniłem do całkowitej objętości 100 litrów. Nie sprawdzałem co jest w tym osadzie. Zlałem ile się dało a resztę wylałem.
autor: patison
niedziela, 3 kwie 2016, 20:03
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Ile osadu w beczce.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7692

Ile osadu w beczce.

Mam już za sobą kilka destylacji na aabratku i mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów. Czy normalne jest to, że z 100 litrów nastawu aż 15 litrów to jest osad na dnie? A płynu klarownego dobrego do destylacji ok 85 litrów? Do tej pory cukier rozpuszczałem w dość ciepłej wodzie ale nie go...
autor: patison
poniedziałek, 7 mar 2016, 07:54
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Problem z uzyskaniem odpowiedniego zapachu...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7938

Re: Problem z uzyskaniem odpowiedniego zapachu...

Ok dzięki za odpowiedź.Tylko jak ja niby mam wrzucić tą miedź do kolumny i po co? Kupiłem gotowy destylator i on był od razu czymś tam wypełniony nie pamiętam czym... No to chłopie życzę powodzenia w czytaniu forum. Nie masz zielonego pojęcia co kupiłeś i co masz dalej z tym zrobić ale spokojnie ki...
autor: patison
piątek, 4 mar 2016, 18:12
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Temperatura w kegu.
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21175

Re: Temperatura w kegu.

Zgadza się dostałem instrukcje ale trochę wszystko to dziwne. Dostałem w instrukcji taki wzór do wyliczenia ilości przedgonu, pogonu i serca. Z tych wyliczeń wyszło, że z nastawu 45 litrów mam odebrać 900ml podpałki. Przedgon odbierać dwa razy. Pierwsze 300ml zaraz po zalaniu kolumny a pozostałe 600...
autor: patison
czwartek, 25 lut 2016, 13:41
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Temperatura w kegu.
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21175

Re: Temperatura w kegu.

Kolumna od Franzmastera.
- keg 50
- grzałka 2 kw i 1,5 kw
- kolumna 125 cm wypełniona sprężynkami ko (ocieplona)
- katalizator 20 cm sprężynki miedziane
- 2 termometry na 10-tej półce i w głowicy
w przyszłości może obniżony odbiór ale najpierw muszę nauczyć się co i jak.
autor: patison
środa, 24 lut 2016, 09:52
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Temperatura w kegu.
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21175

Re: Temperatura w kegu.

No właśnie nie wiem co mnie podkusiło z tą grzałką. Wpadłem w panikę wiedziałem, że to zły pomysł ale jakoś tak wyszło. Czytałem trochę forum przed zakupem kolumny ( co uratowało mnie przed kupnem kolumny ZP ) i wiedziałem tak teoretycznie co i jak trzeba robić ale stres mną pokierował. Może też zgu...
autor: patison
wtorek, 23 lut 2016, 11:46
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Temperatura w kegu.
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21175

Temperatura w kegu.

Witam. Jestem po pierwszym gotowaniu na Aabratku i mam pytanie. Jaka powinna być temperatura w kegu w momencie pokazania się pierwszych kropel przedgonu w zaworku? U mnie temperatura 91 C i dopiero zaczęło powoli kapać. Zastanawiam nie to bardzo bo niektórzy już przy temperaturze 95-97 C kończą proc...
autor: patison
wtorek, 23 lut 2016, 11:12
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kupno destylatora prośba o radę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26797

Re: Kupno destylatora prośba o radę

Witam. Tak się składa, że właśnie stałem się posiadaczem kolumny od Franzmastera i jestem mega zadowolony. Sprzęt jest wysokiej jakości a kontakt z sprzedającym znakomity. Na wszystkie pytania chętnie odpowie. Naprawdę konkretny gościu. Nie żeruje na niewiedzy początkującego i nie wciska na siłę cze...
autor: patison
wtorek, 16 lut 2016, 13:37
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże Vodka Crystal
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2897

Drożdże Vodka Crystal

Witam Czy ktoś używał kiedyś tych drożdży: https://alkohole-domowe.pl/product-pl-937-ad-aktywne-drozdze-vodka-crystal.html Generalnie chodzi mi o czas fermentacji. Jak długo pracują te drożdże? Chciał bym zrobić nastaw 100 litrów z 4 paczek tych drożdży i 24 kg cukru. Producent zapewnia że nadają si...
autor: patison
poniedziałek, 15 lut 2016, 14:59
Forum: Problemy i pytania
Temat: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8775

Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Za 1500 złotych można mieć dużo lepszy sprzęt. Na forum jest kilku osób które zrobią Ci sprzęt
dużo lepszy niż ten z aukcji. A znajomemu doradź żeby oddał to coś i kupił normalną kolumnę aabratek. Na pewno będzie lepsza i tańsza.
autor: patison
piątek, 29 sty 2016, 14:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Kompoty z czerwonej porzeczki
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2460

Kompoty z czerwonej porzeczki

Witam wszystkich. Mam pytanie. Dzisiaj dostałem 11 słoików po 1 l kompotów z czerwonej porzeczki i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chciał bym zrobić coś mocniejszego ale mam parę wątpliwości. Te kompoty są zeszłoroczne ale mają niewielką ilość pleśni na wierzchu. I tu pytanie czy da się coś ...
autor: patison
czwartek, 31 gru 2015, 09:29
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Ocena kolumny?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4535

Re: Ocena kolumny?

Witam ponownie.
Pisałem do producenta e-mail z zapytaniem tą o kolumnę.
Cena niestety bez żadnego wypełnienia, keg do wyboru 50 lub 30 litrów. Za wizjer chce 200 zł. a szeroki wlew złącze sms 104 mm - 170 zł. Wysyłka gratis.
autor: patison
środa, 30 gru 2015, 20:49
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Ocena kolumny?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4535

Ocena kolumny?

Witam.
Znalazłem takiego producenta.
http://www.inoxtrade.pl/home/destylator ... -vm-detail
Pytanie do was czy warto?
Może ktoś z kolegów posiada kolumnę od tego producenta?
autor: patison
niedziela, 25 paź 2015, 20:04
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy kupić keg z szerokim wlewem?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9417

Re: Czy kupić keg z szerokim wlewem?

Tak właśnie myślałem o kegu 50 litrowym. Kolega arbaletnik zwrócił mi uwagę na to, że keg z szerokim wlewem przyda się też przy produkcji domowego piwka. Tylko zastanawiam się czy keg miałby być elektryczny czy na taboret gazowy. Wiem, że elektryczna wersja jest bezpieczniejsza i tańsza ale czy do p...
autor: patison
sobota, 24 paź 2015, 16:46
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy kupić keg z szerokim wlewem?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9417

Re: Czy kupić keg z szerokim wlewem?

Witam.
Serdecznie dziękuje za zainteresowanie moim postem. Ostatecznie jeszcze nie podjąłem decyzji ale dziękuje za udzielenie przydatnych informacji.
autor: patison
czwartek, 22 paź 2015, 16:52
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy kupić keg z szerokim wlewem?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9417

Czy kupić keg z szerokim wlewem?

Witam wszystkich. Zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości kolumnę wraz z kegiem i szerokim wlewem ale mam dylemat. Czy jest sens robić szeroki wlew? Głównie boje się, że przypale nastaw i będę miał problem z wyczyszczeniem kega od środka. Większość kolegów z forum nie ma szerokiego wlewu i jakoś n...
autor: patison
poniedziałek, 19 paź 2015, 21:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: patison
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 672

patison

Mam na imię Patryk i mieszkam w woj.Dolnośląskim. Zalogowałem się na forum dwa miesiące temu ponieważ nosze się z zamiarem kupienia kolumny. Dużo już wyczytałem z forum ale jeszcze trochę mi zostało. No ale jeszcze drugie dwa miesiące i myślę że już będę wszystko wiedział to co mnie interesuje a jak...

Wyszukiwanie zaawansowane