Znaleziono 6 wyników

autor: pantygrys
wtorek, 9 sie 2011, 14:47
Forum: Przetwory Domowe
Temat: Buraczki z papryką
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 4081

Buraczki z papryką

• 3 kg buraków, 6 dużych cebul, 4 czerwone papryki • Zalewa: 1 szkl. octu, 1 szkl. wody, 1 szkl. cukru, 1 łyżka soli Etapy przygotowania 1. Buraki ugotować, zetrzeć na tarce o grubych oczkach; papryki cebule pokroić w kostkę. 2. Składniki zalewy wymieszać i zagotować. 3. Buraki wymieszać z zalewą, n...
autor: pantygrys
piątek, 22 lip 2011, 00:35
Forum: Wina Różne
Temat: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9190

Re: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił

Wino z sokiem pomidorowym ? No to musi być moc ! :klaszcze: Pozdrawiam Jan Okowita Właśnie na tym forum dowiedziałem się o zastosowaniu soku lub przecieru pomidorowego jako pożywki dla drożdży. A poza tym dla jasnych nastawów takich jak nastaw z ryżu dodaje ładnego bladoróżowego koloru co wpływa na...
autor: pantygrys
czwartek, 21 lip 2011, 18:08
Forum: Wina Różne
Temat: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9190

Re: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił

Dzięki za odpowiedź. Po niedzieli spróbuję tego nastawu bo muszę dorodne listki zebrać a to dopiero na weekend. Ja natomiast zamiast pożywki dodam 0,5 litra soku pomidorowego. Zawsze tak robię jak puszczam eksperymentalny nastaw. Później podzielę się wynikami. Pozdrawiam
autor: pantygrys
czwartek, 21 lip 2011, 02:01
Forum: Wina Różne
Temat: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9190

Re: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił

Gotowałeś całe owoce czy tylko same skórki? Trochę szkoda nie wrzucić całych cytrusów, a przynajmniej skoku z nich.
autor: pantygrys
poniedziałek, 9 maja 2011, 10:26
Forum: Chłodzenie
Temat: Kąt instalowania chłodnicy - pot still
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11778

Re: Kąt instalowania chłodnicy - pot still

Dzięki za sugestię ale ty posiadasz 2 metrową rurę, u mnie w kuchni to nie wejdzie, więc czy starczy 70 cm rury fi 28, a w środku fi 15 długości około metra żeby schłodzić psotę do odpowiedniej temperatury.
autor: pantygrys
sobota, 7 maja 2011, 15:20
Forum: Chłodzenie
Temat: Kąt instalowania chłodnicy - pot still
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11778

Re: Kąt instalowania chłodnicy - pot still

Witam! Chodzi mi pod jakim katem zamontować chłodnicę płaszczową prostą tzn. "rura w rurę" materiał oczywiście miedź. Bo nie wiem czy dawać pionowo czy moze pod jakimś kątem. Prosze o sugestię.

Wyszukiwanie zaawansowane