panta_rei

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Post autor: panta_rei »

Dzień dobry...
Mam na imię Sławek, mam 40 lat, przyjechałem do Was z... Internetu ;-)
A tak na poważnie to postanowiłem dołączyć do tego grona. Mówią że człowiek dorasta w różnym wieku, no i chyba dorosłem do destylacji ;-)

Z zamiłowania jestem... oj jak bym miał wszystko wymieniać... OK kulinaria to mój konik, wewnątrz kulinariów jest szereg pomniejszych koników, między nimi nalewki. Od dawna drażniła mnie loteria z zakupem spirytusu, kupuje teoretycznie ten sam, a smak i zapach za każdym razem inny :-/ Dość, czas na nowe wyzwania.

Z racji wykonywanej obecnie profesji mam spore możliwości, dobry warsztacik i jakieś tam umiejętności. Spawam TIGiem i po przestudiowaniu kilku wątków na tym forum podjęłm decyzję budowania sprzętu, tak na poważnie, bez kompromisów, bez zmywaków itp ;-)

Na tym Forum udało mi się dużo dowiedzieć za co serdecznie dziękuję!

Na pierwszy ogień poszła produkcja prasy do owoców, niestety w wyniku wyjazdu nie udało mi się załapać na winogrona, szpaki objadły i winka w tym roku nie będzie ze swoich winogron (robię czasem do celów kuchennych). Jabłuszka dziś się wyciskały, rewelacja- dwie godziny 18l soku, drożdże dodane i pierwszy Fortis cirder zaczął swój żywot.

Kolumna pomału zaczyna sie robić, fotki będę mógł niebawem dołączyć. Ogólnie to bedzie CM z tego tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/cm-lm- ... t2945.html Nie pytajcie czemu akurat taki wybór, tak postanowiłem ;-) Później poeksperymentuję z innymi głowiczmi... a co, kto mi zabroni ;)

Na razie dziękuję za to co tu znalazłem i do zobaczenia niebawem!

Pozdrawiam, panta_rei
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Sławomir
promocja
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: panta_rei

Post autor: Wald »

Witaj między pasjonatami. Konkretny i zdecydowany. Wreszcie ktoś, kto wie czego chce.
Wybrałeś wymagający sprzęt :respect: , ale nie każdy idzie na łatwiznę.
Czytać widać umiesz, dasz sobie rade. Jak coś to pomożemy.
Powodzenia, albo powódzenia jak pisał nasz kolega.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

goracy_kubek
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2012, 16:11
Podziękował: 1 raz
Re: panta_rei

Post autor: goracy_kubek »

Sam zrobiłeś tę prasę? Chapeaux bas!
Awatar użytkownika

Autor tematu
panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: panta_rei

Post autor: panta_rei »

Prasa oczywiście mojej konstrukcji, i mojego pomysłu oczywiście też, nie rozumiem czemu sprzedawane prasy mają dwie "nogi" ;-)

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Sławomir
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”