Znaleziono 14 wyników

autor: pandrzej
sobota, 20 lip 2019, 09:37
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

Dobra to jeszcze raz nawiąże do tematu. Sprawdziłem grzałki: 2kw = 1,6kw 1,4kW 1,2kW No i teraz tak jeśli robię na tych dwóch grzałkach mam stabilną temperaturę przez większość procesu potem zaczyna mi się zwiększać na 10 półce nawet do 90paru stopni. Nie idzie już tego ustabilizować. Jeśli robię na...
autor: pandrzej
niedziela, 9 cze 2019, 21:36
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

To teraz zrobiłem wszystko tak jak na początku robiłem wcześniej tylko: Refluks ciepły w granicy 65*C oraz nie zmniejszyłem mocy roboczej na 2KW tylko zostawiłem na 3,4kW. Wszystko fajnie. Szybko zalało. Spuściłem przedgon ustabilizowałem ładnie temperaturę na 76* na 10 półce. Grzanie stabilizacja o...
autor: pandrzej
piątek, 7 cze 2019, 18:15
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

A ten bardzo gorący refluks to jaki jest ?
Czy mierzysz temperatura zaraz u wylotu z chłodnicy czy na końcu rurki do odprowadzenia ciepłej wody?
autor: pandrzej
piątek, 7 cze 2019, 12:19
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

Hej.
Wracając do teamu czy myślicie, że zbyt zimny refluks może być powodem długiej desytalacji?
autor: pandrzej
poniedziałek, 27 maja 2019, 09:07
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

Wyszli 2.2 ł czystego i 1.5l przedgonow i pogonow.
Temperatura była 94* wiem że ciągnie się trochę dłużej ale już łóżko mnie mocno wolalo. Dlatego nie przejmuje się ta ilością i tym co się stracilo tylko samym tempem odbioru i czasem całych stabilizacji itp.
autor: pandrzej
niedziela, 26 maja 2019, 12:54
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

No i prawię wszystko się udało. Destylat po drugim przerobieniu ma przyjemny zapach. Spełnia moje oczekiwania i porównując z innym towarem jest bardziej aromatyczny. Tu wszystko się udało jak trzeba moim zdaniem. Tylko po raz kolejny pojawia się problem z tempem odbioru. Proces zacząłem o 21. 21:40 ...
autor: pandrzej
poniedziałek, 20 maja 2019, 22:13
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

Tak około 20cm miedzianego wypełnienia. Reszta zmywaki chyba z lildla bo ostatnio dokupowałem to takie same:) Przedgon z tempem około 25ml/min? Jak uznam, że smordek zleciał to otwieram zaworek na maksa zrzucam około 50-60ml i zamykam. Stabilizacja 15-20minut i tutaj dla mnie ten najtrudniejszy mome...
autor: pandrzej
poniedziałek, 20 maja 2019, 17:34
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

W sumie ta ,,Moja" stabilizacja trwała prawie 1,5h. Sitka brak. Na dole jest tylko jeden drucik cienki. Moc zmniejszam do 2KW. Teraz pytanie bo ja tego zalewania nie słyszę. Czy jest zbyt niska moc aby zalać taką kolumnę? Co zrobić z tym co wyszło? Rozcieńczyć do jakiś 40-50% i pogonić jeszcze ...
autor: pandrzej
poniedziałek, 20 maja 2019, 11:02
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

No i mamy kolejne niepowodzenie. Zmieniłem wypelnienie na 32 zmywaki. Ocieplilem cała kolumnę. Proces rozpoczęty od 9:20 grzanie pełna para tj. 3.4kW. Kolumna po około 40 minutach zaczęła przyjmować coraz wyższa temperaturę. Cyk włączamy chłodzenie. Temperatura około 80 stopni. Czekałem na pierwszą ...
autor: pandrzej
piątek, 17 maja 2019, 22:07
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

A jeszcze jedno pytanie bo nie mogę namierzyć odpowiedzi. Czy zmywaki w kolumnie powinny być wypchane do samej góry. Tak że jak skręca z głowicą to będzie mniej miejsca. Ciężko to wytłumaczyć ale chodzi mi o to czy kolumna powinna mieć zmywaki od samego początku do samiutkiego końca? Zmywaki już kup...
autor: pandrzej
czwartek, 16 maja 2019, 12:57
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Re: Pierwsze destylacje na Aabratku

Z tego co dobrze liczę to przy 270g/ł do kolumny średnicy 58 potrzeba będzie około 34 zmywakow. Czy to obliczenie jest poprawne ? Rozumiem że je czochrac i ładować tak żeby się zmieściły.
Ile mniej więcej powinna mieć temp na wylocie wody oraz mniej więcej z jaki tempem nastawiac przepływ owej wody?
autor: pandrzej
środa, 15 maja 2019, 12:45
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze destylacje na Aabratku
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14929

Pierwsze destylacje na Aabratku

Hej. Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem destylator typu Aabratek. Zestaw Keg 50l dwie grzałki 2kw i 1.4kw Kolumna podzielona na dwie szczęście. 30cm wypelnienie druciak nierdzewny x2 oraz około 20cm sprężynek pryzmatycznych. Potem mamy kolumnę wypełnioną druciakami nierdzewnymi 20 s...
autor: pandrzej
środa, 15 maja 2019, 11:51
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Pandrzej
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1437

Pandrzej

Heja AlkoFani. Nazywam się Andrzej i zaczynam swoją przygodę z produkcją. Na ta chwilę po długich dniach czasami nocach zdecydowałem się na zakup sprzętu typu Aabratek. Jestem po pierwszej próbie no i trzeba będzie się z czasem poradzić fachowych głów. Chciałbym tworzyć spiryt pod nalewki oraz jakie...
autor: pandrzej
poniedziałek, 8 kwie 2019, 16:12
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pandrzej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1878

pandrzej

Hejka Forumowicze:).
Jestem Andrzej i powoli napalam się na psocenie.
Od dłuższego czasu już dumam nad sprzętem i stwierdziłem, że 8.04.2019 to jest dobry dzień dołączyć do Waszej rodziny!
Na pewno będę potrzebował waszej pomocy także do usłyszenia do przeczytania!!!!!!!!!.
:0

Wyszukiwanie zaawansowane