Znaleziono 30 wyników

autor: Ozzy
czwartek, 14 cze 2018, 23:02
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1224
Odsłony: 616337

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

A ja przyznam szczerze zakupiłem właśnie ekstrakt z żyta. Myślę, że słodownie są już tak rozwinięte, że ekstraktu nie ma co porównywać do tych sprzed kilku lat. Myślę także , że będzie łatwiej fermentowany od słodu, który trzeba w tradycyjnej metodzie upłynnić. Może się mylę, nie wiem próbuję, o efe...
autor: Ozzy
czwartek, 14 cze 2018, 18:18
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1224
Odsłony: 616337

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

No tak dziękuję za informację , kolega Radius nie zamieścił stanowczej informacji, dla mnie jako początkującego księżycowego wojownika , każda informacja jest na wagę złota :) al;e dziękuję za sprostowanie , zamawiam enzym upłynniający :). Do dzieła :)
autor: Ozzy
sobota, 9 cze 2018, 18:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1224
Odsłony: 616337

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

No dobrze a panowie powiedzcie mi, bo interesuje mnie przepis na Jacka według Radiusa. Przy czym nie ma tam mowy nic o enzymach scukrzających śrutę kukurydzianą. Kupiłem ostatnio enzym scukrzający Cobra na 25 litrów. I teraz pytanie jak to się ma do przepisu, bo według oryginału, słody wsypać do wod...
autor: Ozzy
wtorek, 10 kwie 2018, 22:58
Forum: Pszczelarstwo
Temat: Pszczoły - własna domowa pasieka
Odpowiedzi: 164
Odsłony: 82855

Re: Pszczoły

Panowie, jeśli macie ochotę to zakładajcie ule, tak by zwiększyć populację pszczół miodnych, bo jak one wyginą to i my wyginiemy. Pszczoły są kochane i uwielbiają pracować - i pamiętajcie , nie walcie pestycydów i chemii w ogrodach , sadach. Dajmy pszczołom pracować, w zamian otrzymamy pyszne nie pr...
autor: Ozzy
sobota, 7 kwie 2018, 00:26
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936201

Re: Aktualne ceny cukru

W kwestii cen glukozy , panowie i panie nie dorobiłem się znajomości by móc się pochwalić ale na znanym portalu "alle...duzo_wszystkiego", znalazłem glukoze Peppes po 78zł za 25kg, natomiast u kolegi Jarka w AAbrateku 75 złocistszy za 25kg. Opłaca się Panowie , ja idę na jakość a nie na il...
autor: Ozzy
sobota, 7 kwie 2018, 00:15
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936201

Re: Aktualne ceny cukru

Kolego Ozzy . Jaką jakoś może mieć cukier ... BLG prawdę Ci powie o cukrze ;p . Ja ciągle kupuje z NETTO i różnicy nie widzę z tym za 2 zł... Na glukozie jeszcze nic nie robiłem ale zastanawiam się czy faktycznie jest sens tak przepłacać . Muszę odżałować kiedyś i sprawdzimy jakość . Hejo brahu Pit...
autor: Ozzy
piątek, 6 kwie 2018, 08:31
Forum: Przywitaj Się!
Temat: krolewicz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3226

Re: krolewicz

Siemanko witamy Królewicz, wataha o jednego wilka więcej git ;) .
autor: Ozzy
piątek, 6 kwie 2018, 08:30
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936201

Re: Aktualne ceny cukru

Panowie te ceny, to powiem wam tak, że oki cena ceną ale jakość nieporównywalna . Wolę dać ciupke więcej i mieć cukier lepszej jakości, zresztą jadę ostatnio na glukozie.
autor: Ozzy
sobota, 17 mar 2018, 10:11
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: OLM - montaż w kolumnie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4358

Re: OLM - montaż w kolumnie

O kurna no dzięki.
autor: Ozzy
piątek, 16 mar 2018, 19:48
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: OLM - montaż w kolumnie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4358

Re: OLM - montaż w kolumnie

Super dzięki serdeczne, wiedziałem, że mogę na was liczyć. Kocham to forum :) Zrobię i dam znać co mi wyszło :). Tym czasem dzisiaj zamontuje do mojej "Elżbiety" bufor stabilizująco wzmacniający.
autor: Ozzy
czwartek, 15 mar 2018, 22:04
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: OLM - montaż w kolumnie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4358

OLM - montaż w kolumnie

Cześć słuchajcie mogę prosić o przewinięcie tematu lub info z kim mogę porozmawiać o szczegółach związanych z montażem systemu OLM w moim magicznym sprzęcie ? Chciałbym go zamontować u siebie lecz brakuje mi wiedzy w przygotowaniu się do tego . Nie wiem jakieś schematy , a może któryś z kolegów robi...
autor: Ozzy
czwartek, 15 mar 2018, 14:40
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Destylacja według producenta !!!
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5927

Re: Destylacja według producenta !!!

No i teraz wszystko jasne , dziękować :) za fachową wiedzę.
autor: Ozzy
środa, 14 mar 2018, 08:23
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Destylacja według producenta !!!
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5927

Re: Destylacja według producenta !!!

A nie lepiej po prostu zwykły eletro termometr włożyć do końca rurki z odpływem i sczytywać temperaturę ? Ja wężyk odpływowy po prostu wkładam do zlewu i tyle. Odległość od chłodnicy do zlewu wynosi niecałe 1,5 metra więc różnicy żadnej w kwestii strat i prawidłowości odczytu.
autor: Ozzy
wtorek, 13 mar 2018, 15:11
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Destylacja według producenta !!!
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5927

Re: Destylacja według producenta !!!

Hi hi chłopaki u Państwa Jakubowskich! Znacie takową?

Scalone

Tu jest mój sprzęcik na filmiku - tak to wygląda.
Są inne też więc oglądnijcie i oceńcie. :)
autor: Ozzy
wtorek, 13 mar 2018, 10:06
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Destylacja według producenta !!!
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5927

Destylacja według producenta !!!

Słuchajcie, chciałem przedstawić lub też podzielić się i zarazem spytać o kwestię opisów destylacji. A mianowicie kwestia różnych opisów do destylacji, podczas zakupu. Podam przykład opis po zakupie mojego Aabrateka, (kg 50l , elektryczny, latarka, 160cm kolumna, odbiór LM, programator Pamela PRDU+)...
autor: Ozzy
poniedziałek, 12 mar 2018, 16:02
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Pierwszy Irish Stout z Brewkita
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4656

Re: Pierwszy Irish Stout z Brewkita

Ogólnie rzecz ujmując kolego z tzw. Brewkitu, nie spodziewaj się zbytniego szału. Piwa te nie mają takiego "ciała", i całej otoczki co piwa ze słodów. Wówczas armat, barwa, smak dają kwintesencję tego co powinno być owiane tą nazwą. Późniejsze leżakowanie, sama refermentacja, nie wspominaj...
autor: Ozzy
poniedziałek, 12 mar 2018, 09:18
Forum: Osprzęt
Temat: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu
Odpowiedzi: 312
Odsłony: 168917

Re: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu

A no widzicie to już pewnego rodzaju wskazówka informacja. Mam miedzianą papugę, nie jest ona w żaden sposób połączona z urządzeniem nie mniej jednak, będę musiał wykorzystać ją dzisiaj i zobaczę co i w temacie. Myślę, że miedź szybciej schłodzi także (odda), trochę ciepła destylatu więc będę testow...
autor: Ozzy
niedziela, 11 mar 2018, 19:29
Forum: Osprzęt
Temat: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu
Odpowiedzi: 312
Odsłony: 168917

Re: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu

Wszystko pięknie ładnie powiem Wam szczerze, ale i tak papuga zakłamuje pomiary i wskazania, z uwagi na fakt, iż mieszają się no napływające frakcje ze starymi. Część odpływa, część się miesza, kurcze myślę po zakupie, ze to tylko bajer na chwilę, bo przecież nikt nie siedzi 4-5h cały czas i nie kon...
autor: Ozzy
wtorek, 6 mar 2018, 16:49
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)
Odpowiedzi: 188
Odsłony: 73127

Re: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)

No właśnie mam Peppesa więc zobaczymy. A na czym prowadzę rektyfikację? na mojej Elżbiecie czyli AAbrateku (patrz opis):).Niebawem dołączę jeszcze bufor stabilizujący, bo zamówiłem tydzień temu i czekam z utęsknieniem :).
autor: Ozzy
poniedziałek, 5 mar 2018, 21:08
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)
Odpowiedzi: 188
Odsłony: 73127

Re: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)

Ozzy, jak dysponujesz odpowiednio dużym fermentatorem, to radziłbym Ci dopełnić do jakichś 95l, dodajac resztę gluko, blg będziesz miał wtedy w granicach nieco później 24(czyli optymalnie) i nastawu na dwa wsady do kotla. Edit. No problem w tym , że mam tylko 2 x 50 litrów ale no trudno , w dniu dz...
autor: Ozzy
sobota, 3 mar 2018, 09:37
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)
Odpowiedzi: 188
Odsłony: 73127

Re: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)

No słuchaj wlałem na wstępie do beki 50 litrowej około 20 litrów zimnej wody (ala schładzającej, nastaw), następnie zagotowałem 20 litrów wody w garze i dosypałem miarką dwulitrową 1/3 worka 25kg glukozy, pamiętając o mieszaniu oraz całkowitym rozpuszczeniu . 60 Litrów by się nawet nie zmieściło bo ...
autor: Ozzy
piątek, 2 mar 2018, 18:52
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)
Odpowiedzi: 188
Odsłony: 73127

Re: Cała prawda o glukozie ( dekstrozie)

No i na mnie przyszedł czas, aby się rozkoszować lepszym smakiem. Stworzyłem nastaw 50 litrowy z około 20 kg glukozy krystalicznej. Kupiłem glukozę przez internet za 88 zł - 25kg. Skorzystałem ze sprawdzonych drożdży Cobra 6 w ilości 2 saszetki - woda temp. około 25. Za parę godzin pojawią się pewni...
autor: Ozzy
wtorek, 27 lut 2018, 10:12
Forum: Przywitaj Się!
Temat: OZZY
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3229

Re: OZZY

a no to widzisz kurcze co chwile ktoś coś innego .. no coż kupie jeszcze jedną nie impregnowaną niczym i bedę się doktoryzować w tej kwestii.. dziękuję za porady Radius :)

..
autor: Ozzy
poniedziałek, 26 lut 2018, 20:14
Forum: Przywitaj Się!
Temat: OZZY
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3229

Re: OZZY

W środku jest naturalne drewno, opalone, surowe... więc nie widzę problemu w tym by wlać tam po 20 litrów whysky. Masz inne zdanie? Dopytywałem się u producenta i jest ok, wiec czas pokaże. Dla porównania kupie jeszcze jedną i zobaczymy co i jak .
autor: Ozzy
poniedziałek, 26 lut 2018, 20:08
Forum: Przywitaj Się!
Temat: OZZY
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3229

Re: OZZY

Radius, mowa o impregnacji zewnętrznej, beczki są zrobione z grubych desek, więc impregnat siedzi w 1 warstwie, tak by zawartość nie odparowywała zbyt szybko w procesie leżakowania. A zamierzam leżakować je (jedną przez 6 lat dla syna na 18 tkę a drugą dla córki 15 lat. Zobaczymy co z tego wyjdzie :...
autor: Ozzy
poniedziałek, 26 lut 2018, 08:17
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Automatyczne kotły zacierne
Odpowiedzi: 66
Odsłony: 50797

Kotły zacierne

Witajcie, słuchajcie moim zdaniem jest to dobra opcja dla kogoś, kto nie ma zbyt czasu na stanie przy garnku, mieszanie. Bawię się prócz destylatów piwami i stwierdzić muszę, że to pracochłonne zajęcie - ale ten smak na końcu :). Wracając do tematu polecam Speidel Braumaister. Cena nieco wyższa ale ...
autor: Ozzy
niedziela, 25 lut 2018, 20:42
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: na jakiej wysokości 10 półka
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 13617

Re: na jakiej wysokości 10 półka

"Oczywiscie ponad to wypełnienie pójdzie 40 cm katalizatora że sprężynek miedzianych, Ale ich pod uwagę nie biorę, bo katalizator będzie na górze kolumny A moje pytanie dlaczego katalizator chcesz u góry zamieścić? z tego co juz wiem to raczej powinien się ona znajdować na dole kolumny jak naj...
autor: Ozzy
niedziela, 25 lut 2018, 17:15
Forum: Przywitaj Się!
Temat: OZZY
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3229

Re: OZZY

Masz RACJE ale wiesz o co chodzi hehe nigdy elektryka nie była moja mocną stroną :). Wczoraj zagotowałem właśnie 1 nastaw z 40litrów. Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania gdyż , serducho wyniosło uwaga , powyżej 96% (zabrakło skali), natomiast na drugi termometr zabrakło menzurki. Oczywiście...
autor: Ozzy
piątek, 23 lut 2018, 14:25
Forum: Przywitaj Się!
Temat: OZZY
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3229

OZZY

Witam Was serdecznie, jestem początkującym gorzelnikiem, który opiera się o fachowe porady kolegów, którzy juz wcześniej przede mną doszli do stopnia zaawansowania w tej branży. Wstępnie przedstawię charakterystykę mojego sprzętu: - keg 50l - kolumna katalityczna 30cm - kolumna raktyfikacyjna 100cm ...

Wyszukiwanie zaawansowane