Otwarty obieg wody ze studni

Budowa i eksploatacja chłodnic.

wlodek1916
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 29 lip 2016, 11:29
Krótko o sobie: Lubie to !
Ulubiony Alkohol: Alkohol
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 2 razy

Post autor: wlodek1916 »

Mam pytanie do znawców poboru ze studni, czy ktoś próbował z hydroforem? Chodzi mi szczególnie o to ciśnienie bo mam zwykłą pompę do podlewania ogrodu i ona nie nadaje się do chłodnicy za duże ciśnienie, a nie chcę kombinować z trójnikami ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 lut 2022, 17:53 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Otwarty obieg wody ze studni

Post autor: masterpaw2 »

Wklejaj kolego, linka do konkretnego posta, albo tematu, będzie zdecydowanie łatwiej odpowiedzieć.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

krzysztof.weremiuk
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2018, 10:52
Podziękował: 3 razy
Re: Otwarty obieg wody ze studni

Post autor: krzysztof.weremiuk »

lech14 pisze:Pomysłowy patent. Wielkiej oszczędności nie ma, bo koszt wody to około 3 zł za 1000 l. Chyba ze kolega pędzi duże ilości. A poza tym, źródło chłodzenia idealne, woda ze studni ma zapewne kilka stopni. :ok:
Własnie tak to jest jak ekonomia rządzi światem.
Pewno można lać bez sensu i umiaru... jednak wg. mnie jak jest taka możliwość trzeba skorzystać aby oszczędzić najcenniejsze bogactwo ;)
Kolejna wojna może być wywołana niedoborem czystej wody.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Otwarty obieg wody ze studni

Post autor: johnex »

Gorzej jak "ekologia" zaczyna rządzić światem. No i wytłumacz mi czy woda z wodociągu to jakaś inna woda niż ta ze studni? Czyli jak "lejesz" wodą ze studni to dobrze a jak z sieci to źle. Poza tym woda po spełnieniu swojej roli jako chłodziwo nie ginie, tylko wraca "do obiegu". No i nie jest w żaden sposób zanieczyszczona, jedynie podgrzana. Ja wodę chłodzącą gromadzę w 1000l mauzerze i później używam jej do podlewania. Gorącej wody prosto z aparatury używam też do robienia kolejnych nastawów czy choćby do mycia butelek.
@krzysztof.weremiuk Jak tak bardzo zależy ci na oszczędności wody to zacznij brać kąpiel co drugi dzień, bo na kąpiel przez tydzień zużywasz więcej niż ja marnuję na 1 pędzenie.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”