Znaleziono 18 wyników

autor: osmaro
poniedziałek, 24 paź 2016, 15:07
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Winebar WINOMAN w Krakowie
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 4368

Winebar WINOMAN w Krakowie

Winoman - Winoteka to nowe miejsce na mapie krakowskiego świata win, które po prostu musicie odwiedzić! Na naszych półkach znajdziecie ponad sto etykiet win z całego świata, a nasza karta stale się powiększa. Nie pobieramy korkowego! Każde wino możecie skosztować, zamówić tylko kieliszek lub ściągną...
autor: osmaro
niedziela, 17 sty 2016, 09:57
Forum: Śmietnik
Temat: [SPRZEDAM] Kolumna rektyfikacyjna Terra LM
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2729

[SPRZEDAM] Kolumna rektyfikacyjna Terra LM

Witam Posiadam do sprzedania kolumnę Terre LM wraz z kegiem. W skład zestawu wchodzi: kolumna miedziana o długości 140 cm, 100 cm wypełnienia sprężynkami pryzmatycznymi stalowymi, system LM, termometr cyfrowy na 10 półce teoretycznej, wspawane złącza do VM/OVM. Keg 50 l z termometrem cyfrowy, grzani...
autor: osmaro
wtorek, 12 sty 2016, 22:22
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Test drożdży gorzelniczych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7641

Re: Test drożdży gorzelniczych

OK, to już wszystko ustalone. Jutro wrzucę kolejny opis wraz z wyszczególnieniem zużycia ilości energii do każdego z procesów i wody. Postaram się zastosować do Waszych rad. Z Góry dzięki.
autor: osmaro
wtorek, 12 sty 2016, 19:50
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Test drożdży gorzelniczych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7641

Re: Test drożdży gorzelniczych

Czyli za każdym razem gdy temperatura na kolumnie zmieni wartość od nowa powinienem stabilizować cały proces ?
autor: osmaro
wtorek, 12 sty 2016, 08:16
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Test drożdży gorzelniczych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7641

Re: Test drożdży gorzelniczych

PETER29 postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania. 1. Jeśli chodzi o wpływ sklarowania cieczy na długość procesu a raczej o długość samego grzana się cieczy to: Moim zdaniem tak samo jak z wodą czy olejem. Wiadomo, że woda nam się szybciej nagrzeje gdyż posiada inną gęstość. Dzięki idealnie sklarow...
autor: osmaro
poniedziałek, 11 sty 2016, 17:07
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Test drożdży gorzelniczych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7641

Test drożdży gorzelniczych

Witajcie. Na początku chciałbym zaznaczyć, iż jest to mój pierwszy dłuższy wpis lub też doświadczenie jakiego się podjąłem. Proszę o wyrozumiałość lub ewentualne rady na co zwrócić uwagę przy opisie. Zapraszam do zapoznania się z TESTEM: Ostatni czasy poniosła mnie fantazja i postanowiłem zrobić tes...
autor: osmaro
środa, 30 gru 2015, 06:47
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 26770

Re: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu

Jak zwykle popełniłem błąd w pisowni, wypełnienie jest ze sprężynek z KO. Temperatura w kręgu po stabilizacji podczas odbierania serca START OD 92.1 S stopni Celsjusza, zaś 10 na poziomie 73.3. Puszczam, bo jest to odpowiedź na posta - ale nie odbiegajmy już od tematu - tu o fermentacji nie o destyl...
autor: osmaro
wtorek, 29 gru 2015, 14:09
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 26770

Re: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu

Witam wszystkich. Jako, iż nie wiedziałem gdzie dodać post postanowiłem go wrzucić tutaj. Chciałem się podzielić moim spostrzeżeniem odnośnie procesu fermentacji oraz samego psocenia. Nastawiłem nastaw na 12 kg cukru, 40 l wody oraz jedno opakowanie T3. Nastaw fermentował w beczce 60 l przy temperat...
autor: osmaro
sobota, 19 gru 2015, 08:08
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Wydajność Cukru
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 65493

Re: Wydajność Cukru

U mnie fermentuje w około 20 stopniach. Dziś jadę zakupić Gozdawa 1410 oraz Spid Ferm T3. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie pozostaje mi nic innego jak testować i tyle. Na lato i tak dokupuje przedłużenie kolumny o 50 cm z wypełnieniem sprezynkami. Co da mi jakiś 1 m samego wypełnienia.
autor: osmaro
sobota, 12 gru 2015, 21:07
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Wydajność Cukru
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 65493

Re: Wydajność Cukru

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Gr000by jakie drożdże polecasz by nie wytwarzały bananowego zapachu?
autor: osmaro
sobota, 12 gru 2015, 11:21
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Wydajność Cukru
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 65493

Re: Wydajność Cukru

Czy ktoś z Was na problem z zapachem podczas fermentacji i samego urobku po destylacji? Używam cukru Diament i drożdży T3. Podczas fermentacji czuć zapach landrynek i bananów, zapach czystego destylatu o mocy 97 % jest taki lekko bananowy. Robię również ŁKZWJ i do niego używałem akurat królewskiego ...
autor: osmaro
poniedziałek, 30 lis 2015, 23:13
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Nastaw z Derenia
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8419

Re: Nastaw z Derenia

Witam. Jeśli chodzi o nastaw z derenia mogę zapewnić, że smak będzie na pewno ciekawy. Miałem okazję pracować w Slow Wines Kraków gdzie w swojej ofercie posiadaliśmy wódkę z Derenia. http://xenna.com.pl/dogwood-vodka/ Jest to Dogwood, charakteryzowała się lekkim owocowym smakiem z nutą cierpkości. O...
autor: osmaro
piątek, 27 lis 2015, 08:52
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 753870

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Dziękuję za szybką odpowiedź. W sumie już zrobiłem tak 3 procesy gdyż zapomniałem o dodawaniu wody i odpowiedniej części dundru. Zdaniem kolegi z którym równocześnie robimy nastaw ŁKZWJ mój produkt jest bardziej intensywny w smaku i zapachu. Drożdże pracują jak szalone. Teraz do 8 nastawu zmieniłem ...
autor: osmaro
czwartek, 26 lis 2015, 16:38
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 753870

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Witam serdecznie. Jako, iż rzadko udzielam się na forum proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie: czy usiłował ktoś kiedyś zamiast dolewać wody do odpowiedniej części dundru rozpuścić cukier jedynie w dundrze? Czy pogorszy to walory smakowe czy też wręcz odwrotnie, skoncentruje smak i aromat. Wysłane z m...
autor: osmaro
piątek, 30 paź 2015, 20:33
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Kupujemy syrop trzcinowy z Kuby?
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 33970

Re: Kupujemy syrop trzcinowy z Kuby?

Ja z chęcią zamówię 250kg przy dobrej cenie. Ewentualnie 150 kg przy droższej. Trzeba się z wujkiem podzielić.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
autor: osmaro
środa, 5 sie 2015, 06:26
Forum: Degustatornia
Temat: Jakie najstarsze wino piliście ?
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 12676

Re: Jakie najstarsze wino piliście ?

O ile się orientuje to nie chodzi tu o uwagi na temat telefonów, jak chcesz to zmień forum a takie uwagi zachowaj dla siebie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
autor: osmaro
czwartek, 30 lip 2015, 18:20
Forum: Degustatornia
Temat: Jakie najstarsze wino piliście ?
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 12676

Re: Jakie najstarsze wino piliście ?

3 lata temu mój dziadek znalazłem wino swojej teściowej a mojej prababci w zakątku piwnicy w dymionie. Balon wraz z zawartością pojechał na wies i przez kolejny rok lerzakował. Wreszcie była chwila czasu by się temu przyjrzeć, po zdaniu z nas osadu ukazała się ciemno brozowo-złota Barwa przepysznego...
autor: osmaro
niedziela, 26 lip 2015, 09:27
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z suszonych daktyli
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 6340

Re: Nastaw z suszonych daktyli

Ja robiłem kiedyś wino z daktyli ale sklarowanie tego to jakaś masakra. Wino wyszło mdłe. Osobiście odradzam pomysł z nastawem z daktyli suszonych.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Wyszukiwanie zaawansowane