Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Rozrywek. Rozumiem że teraz mieszkasz w Anglii. W życiu bym nie pomyślał że w tak bogatym kraju w którym nigdy nie było zacofania gospodarczego, gdzieś może nie być zasięgu telefonicznego i internetu. :roll: Pierwszy raz coś takiego czytam. To u nas chyba jeszcze nie jest tak źle, na 30 lat dorobku narodowego.
Uwierz mi. Miasto ok 70tys ludziow.
A do salonu mam 500m. Jest mapa ogólna. Parę ulic na krzyż nie będzie mieć zasięgu i tyle.
Są martwe miejsca nawet w tak rozwiniętym kraju.
W tej sieci akurat.

Dlatego świństwem było podpisanie ze mną umowy. Podaję adres i dane bankowe. Nie powinni nikomu oferować usług z tym kodem pocztowym. A robią to.
Najbardziej wkurwiające jest rezygnacja. Nie da się w salonie. Tylko telefonicznie. I kurde... . Jak mam zrezygnować z waszej sieci jak nie mam zasiegu??? Na ulicy mam stać i dzwonić do was? Karetki jak porypane jeżdźą. Ktoś się wydziera. Banda bułgarów się drze i zagłusza mi wszystko.

A ja po ileśkrotnym wysłuchuchaniu despacito i preludium jakiegoś tam Schuberta naprawdę kolanem otwierałem flaszkè.
Polska jest do tyłu trochę zgadza się.
Ale podam przykład. Jak ja prawie 20 lat temu pokazywałem rachunek kolegom gdzie mam sekundowe naliczanie rozmów to nie wierzyli.
Bo u nas były minutowe. Albo darmowe 5sec strzałki. To była durnota totalna.

Także wszystko jest ładnie i pięknie i kolorowo. Jak się ppdpisuje kontrakt z nimi. Z każdą siecią jest tak samo

A rozwód to już inaczej. Ni chu chu nie wypuszczą cię z łap. Takie promocje taki telefon. Nowa umowa.


A wypier.......papier. trzeba być twardym i stanowczym.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
koncentraty wina

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: Bo u nas były minutowe. Albo darmowe 5sec strzałki. To była durnota totalna.
Jak się zna genezę tzw. pięcio-sekundówek to okazuje się że to nie była aż taka duża głupota. Trzeba pamiętać że sieci komórkowe zdobyły szerszą popularność dopiero po wdrożeniu sieci cyfrowych. Analogowa telefonia komórkowa w zasadzie nigdzie nie była szczególnie popularna. Natomiast analogi miały taką przypadłość że połączenie w ciągu pierwszych sekund bywało bardzo niestabilne i dlatego żeby nie obciążać klienta za te nieudane połączenia (a chyba w początkowej fazie to bilowali co minutę, i chyba za połączenia przychodzące).

Taka jest geneza tych 5sec strzałek... Centertel miał wtedy już jako tako ugruntowaną sytuację, a nowi cyfrowi operatorzy nie mogli mieć oferty gorszej bo to było ich być albo nie być, chcąc nie chcąc musieli utrzymać pięcio-sekundówki pomimo że tutaj już nie istniał problem stabilizacji połaczenia.

Swoją drogą widziałem na własne oczy 60-stronicowy billing z miesiąca kiedy to cudo zostało wyłączone... ale delikwent musiał się zdziwić.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Podziwiam Was. :ok: Macie niesamowitą wiedzę na ten temat. :ok: A to jak jest za granicą co do telefoni, ciekawie się czyta.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Swoją drogą to naliczanie sekundowe jako pierwszy chyba wprowadził Orange... tyle tylko że wtedy to była jakaś Irlandzka (w każdym razie powstała na wyspach) drobnica w sektorze telefonii (przynajmniej w obecnej skali).

Takie to ciekawostki się pamięta z pierwszej w miarę poważnej pracy... szkoda tylko że pamiętam również że właścicielka salonu myślała jak oszukać pracowników żeby zarobić dychę więcej na każdej umowie. O dziwo po dłuższej przerwie w innej branży ponownie dane mi było wrócić do telefonii ale już jako zleceniobiorca bezpośrednio u jednego z operatorów. Siłą rzeczy coś tam zostaje w głowie. Z takich ciekawostek pamiętam że ktoś robił przekręt na roamingu i numerach premium po stronie niemieckiej. Zanim dane z roamingu się przetworzyły kolo zrobił rachunek na prawie milion i dopiero dostał bana z systemu anty-fraudowego. Oczywiście operator nie wystawi faktury... bo musiał by zapłacić jeszcze podatek a gość nie do namierzenia. Niemniej jednak operator zagraniczny wystawił rachunek. No i był rachunek (rozpisany na raty) kiedy gość pojechał za granicę i pociągnął coś większego z sieci... bagatela na jakieś 40tyś. złociszy - teraz na czałe szczęście Unia zrobiła z tym prządek i za roaming płaci się kwoty zbliżone do krajowych.

Jeden gapa drugi musiał wiedzieć jak działają systemy u operatora.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rozrywek »

Ciekawie się czyta. Ale niecirkawie się w takie strony udaje.z punktu widzenia kierowxy.
Jako kierowca zaliczyłem sporo miejsc.
Drupi wcale nie trzeba jechać za granicę.
Na kaszubach jest parę miejscówek. Kompletne bez zasięgu. Kompletnie to znaczy zero. Nic.
I tu się zmienia punt widzenia totalnie.
Jacy normalni ludzie!!!
Morgi. Następne. Pod Kielcami jest świety krzyż. Do świętego Pawła się nie dodzwonisz.
Niedziela. Taka miejsowość. Tam wrony zawracają.

Granica Holandii z Niemcami. Niby cywilizacja. A tam nic. Zero zasięgu.

Wrócę na chwilę do Hooge Mierde.
Mieszkałem tam chwilę. Nawet nie pytajcie co znaczy mierde.
Ale miasteczko malutkie. A co jest w nim pieknego? 3 browary.

Trzy browary w miejscowości zabitej dechami. Nie trzy salony sieci komórkowych obok siebie. Trzy lokalne browary. Belgijskie.
Najlepsze jskie piłem w życiu.
Bez fejsa bez messengera sobie ludzie żyją.

Śmieszne bo nie idze się z nimi dogadać w ogóle. Palcami jedynie.
Pokazał mi taki jeden że skrzynka i butelki są do zwrotu. Nie wziął kaucjii.

Coś pięknego.

Następne.....Last End. Miejscowość w Cornwalii. Tam to nigdzie się nie dodwonisz. Ostatni punkt na wyspie.

Ale do czego dąrzę. Do wielkich miast
Szybko sprzedać podpisać. Załatwić.
A wtedy mamy cię. Małym druczkiem.

A to jest trochę jak w naszym hobby.

Niedziela. Taka miejscówka.
Jacy wspaniali normalni i sympatyczni ludzie.
Przepraszam że to nie w temacie. Zwyczajnie nie mogłem się powstrzymać.

Każda sieć. Każda..........ma cię w dupie. Chce abyś był u nich i tyle. Dają gówno w postaci nowego srajfona. Ty się cieszysz jak głupi
A podpisałeś kontrakt na 2 lata.

I kto tu jest mądry? Ten co bierze kasę.



A jest jeszcze coś nazywa się roaming.

To jest kurwa dopiero przekręt.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Dziś sprawdziłem pobór GB w Plusie i Orange włączając ten sam film na jutubie. Równe 30 minut tego samego filmu pobrało 0,6 GB i identycznie ubyło w obu sieciach. ;)
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”