Znaleziono 7 wyników

autor: Omer
poniedziałek, 14 sty 2019, 21:23
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pomoc w budowie Aabratka
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1884

Pomoc w budowie Aabratka

Planuję zbudować kolumnę typu Aabratek, ale mam do was moi koledzy kilka pytań 1. Rura KO którą posiadam ma wymiary 60,3x1,5. Czy ścianka nie jest za cienka ? 2. Do budowy głowicy zamierzam wykorzystać gotowe element, co o nich myślicie: Skraplacz do chłodnicy: https://allegro.pl/oferta/skraplacz-do...
autor: Omer
niedziela, 13 sty 2019, 23:55
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Re: Pomoc w tuningu systemu CM

Trafiła mi się okazja i udało mi się dostać 3m rury AISI 304 za darmo więc pomyślałem ,że zostawię sobie mój "wieszaczek" na pamiątkę. Teraz jest w planach budowa aabratka, ale mam kilka pytań. 1. Rura KO którą posiadam ma wymiary 60,3x1,5. Czy ścianka nie jest za cienka ? 2. Do budowy gło...
autor: Omer
wtorek, 8 sty 2019, 19:53
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Re: Pomoc w tuningu systemu CM

Dzięki, za informacje. Jeszcze zobaczę co z tymi palcami zrobię, ale z tym dodatkowy refluks odpuszczę. Polecacie jakiś sklep? Bo muszę ogarnąć chłodnicę karbowaną, zaworek precyzyjny i jakieś porządne termometry.
autor: Omer
wtorek, 8 sty 2019, 01:38
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Re: Pomoc w tuningu systemu CM

Aż sam jestem ciekawy co mogłoby wyjść z tego extra refluxu !
Od jutra zabieram się do pracy. Jak będziecie ciekawi to pochwalę się efektem końcowym i na pewno porównam co wyjdzie z gotowania z ZP i jak je odłączę.
autor: Omer
poniedziałek, 7 sty 2019, 22:30
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Re: Pomoc w tuningu systemu CM

Cześć to znowu ja. Przygotowuje się do przerobienia moich ZP na aabratka tylko mam jedno pytanie. Czy zimne palce wyciąć i zaślepić je zaślepkami z KO czy odciąć część która zostaje i ocieplić kolumnę ?
autor: Omer
sobota, 6 paź 2018, 21:24
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Re: Pomoc w tuningu systemu CM

Wszystko będę robił sam. Rzeczywiście odstojniki można wykorzystać do zrobienia głowicy, bo są tej samej średnicy co kolumna. Jak macie jeszcze jakieś pomysły chętnie wysłucham, bo dopiero zaczynam moją przygodę z psoceniem. Dzięki!
autor: Omer
sobota, 6 paź 2018, 10:52
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Pomoc w tuningu systemu CM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4196

Pomoc w tuningu systemu CM

Cześć Jestem "szczęśliwym posiadaczem" kolumny typu CM (dostałem ją). Jestem początkującym, ale mam za sobą kilka gotowań. W związku, że w ostatnim czasie moja chłodnica uległa uszkodzeniu, (gdy zwiększę ciśnienie wody to dostaje się do odbieranego destylatu) jest po prostu nie szczelna, t...

Wyszukiwanie zaawansowane