Ocena projektu destylatora

Pomysły na destylatory - do konsultacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: shasim »

Witam ! :D

Proszę o ocenę i ewentualną poprawę projektu destylatora.
Będzie to mój pierwszy destylator, dlatego liczy się dla mnie prostota wykonania i
cena budowy, jednocześnie jakość otrzymanego płynu.
Liczę na subiektywną opinię i krytykę (uzasadnioną), możecie przedstawić alternatywę. :ok:
Screenshot_9.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Mafiej »

Witamy.
Najpierw to określ czego się spodziewasz, co chcesz uzyskać.... A najlepiej poczytaj...
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: ramzol »

Gdzieś dzwoni i coś tam wiesz. Po pierwsze podaj wielkość zbiornika na nastaw (zaciera sie ziarno, nastawia owocówki lub cukier) i określ rodzaj destylatu jaki Cię interesuje.
Znając życie będzie to bimberek z cukru. Poszukaj tematu " trzy grację każda piękna" sporo wyjaśni w kwestii budowy i zasady działania. Dobrze było jak byś określił budżet jakim dysponujesz i czy bardzo się śpieszysz. Prostota wykonania nie zawsze idzie w parze z ceną i nie gwarantuje dobrego urobku. Jeżeli chcesz maksymalnie ciąć koszty to budowę rozłóż na dłuższy czas i pomału zbieraj potrzebny materiał na skupach złomu. Słoiki jak i szkło wcale nie jest łatwe w obróbce.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Amadeuss
100
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek, 27 sie 2012, 12:18
Krótko o sobie: Lubię nowe wyzwania ....
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Amadeuss »

Tak jak radzi ramzol - najpierw poczytaj. Tu na forum jest kopalnia wiedzy. Nie wyważaj otwartych drzwi - zrób sprawdzony sprzęt a zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

shasim pisze:Witam ! :D

Proszę o ocenę i ewentualną poprawę projektu destylatora.
Będzie to mój pierwszy destylator, dlatego liczy się dla mnie prostota wykonania i
cena budowy, jednocześnie jakość otrzymanego płynu.
Liczę na subiektywną opinię i krytykę (uzasadnioną), możecie przedstawić alternatywę. :ok:
Screenshot_9.png
My możemy oceniać projekty i je poprawiać. Ale żeby to zrobić to musimy widziec jakiś projekt.
To co tu przestawiłeś to jakiś rysuneczek z przedszkola i kompletny brak założeń jakie ma spełnić wykonane przez Ciebie urządzenie.
1. Budżet? Już to napisałeś. Ma być tanio.
2. Co Cię intetesuje na koncu procesu? Bimber, smakowa wódka, czy wódka luksusowa?
3. Ile byś chciał uzyskiwać tego dobra i jak u Ciebie z czasem i zapałem do takich rzeczy?
4. Masz już jakieś elementy do tego? Zbiornik rurki?
5. Pomieszczenie? Wysokie, niskie, poddasze, piwnica, woda bieżąca?
Jeszcze masa pytan po drodze by się znalazła, ale na początek wystarczy.
Teraz Ty, dawaj!
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

...Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

1. Nie mam jasno określonego budżetu, chciałbym żeby było możliwie jak najtaniej, ale zawsze mogę odłożyć trochę grosza.
2. Bimber z cukrówki do robienia palonki z cukru, rzadziej nalewek.
3. Niewielkie ilości, litr-dwa litry spirytusu raz na jakiś czas. (raczej nie uzyskam na tym czystego spirytusu, chodzi mi o łączną ilość
alkoholu w uzyskanych produktach.
4. Jeszcze nie mam żadnych elementów, na razie czytam i się uczę,na ten moment zamówię tylko termometr elektroniczny z sondą i
alkoholomierz.
5. Jeśli chodzi o pomieszczenie to nie stwarza problemu, wysoki garaż z dostępem do bieżącej wody, prądu, gazu.

Mam dostęp do narzędzi typu szlifierka kątowa (bosz), spawarka na elektrody, wiertarka itp.
Nie spieszy mi się bardzo, wolałbym przed budową sprzętu wiedzieć co i gdzie w nim zamontować :D o procesie psocenia coś tam
poczytałem, a reszta wyjdzie w praktyce.

Interesuje mnie Pot-Still, bo wydaje mi się idealny dla amatorów i początkujących, wzorowałem się na tym wpisie :
http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... still.html

Scalone
Zapomniałem dodać, że wystarczy mi 6-7 litrowy garnek na nastaw, jednorazowo destylował bym 4.5 - 5l

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Szlumf »

shasim pisze:......
Zapomniałem dodać, że wystarczy mi 6-7 litrowy garnek na nastaw, jednorazowo destylował bym 4.5 - 5l
Zapomnij o tak małym kociołku. Nawet jak Twój nastaw będzie miał wyśrubowane 20% to z takiego gara uzyskasz może ze 200-300ml zdatnego do picia. A i to jak się dobrze przyłożysz i będziesz powolutku odbierał.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

Jaka pojemność minimum, przy moich potrzebach(patrz wyżej)?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lis 2017, 20:03 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta poprzedzającego w całości.

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Szlumf »

Ze 20l a jeszcze lepiej 30l.
Awatar użytkownika

Amadeuss
100
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek, 27 sie 2012, 12:18
Krótko o sobie: Lubię nowe wyzwania ....
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Amadeuss »

keg 30 l to minimum ... zbuduj sobie prosty sprzęt a'la radius http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... t7313.html
nie będziesz żałował ;)

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

shasim pisze:
1. Nie mam jasno określonego budżetu, chciałbym żeby było możliwie jak najtaniej, ale zawsze mogę odłożyć trochę grosza.
2. Bimber z cukrówki do robienia palonki z cukru, rzadziej nalewek.
3. Niewielkie ilości, litr-dwa litry spirytusu raz na jakiś czas. (raczej nie uzyskam na tym czystego spirytusu, chodzi mi o łączną ilość
alkoholu w uzyskanych produktach.
4. Jeszcze nie mam żadnych elementów, na razie czytam i się uczę,na ten moment zamówię tylko termometr elektroniczny z sondą i
alkoholomierz.
5. Jeśli chodzi o pomieszczenie to nie stwarza problemu, wysoki garaż z dostępem do bieżącej wody, prądu, gazu.

Mam dostęp do narzędzi typu szlifierka kątowa (bosz), spawarka na elektrody, wiertarka itp.
Nie spieszy mi się bardzo, wolałbym przed budową sprzętu wiedzieć co i gdzie w nim zamontować :D o procesie psocenia coś tam
poczytałem, a reszta wyjdzie w praktyce.

Interesuje mnie Pot-Still, bo wydaje mi się idealny dla amatorów i początkujących, wzorowałem się na tym wpisie :
http://alkohole-domowe.com/destylat/des ... still.html

Scalone
Zapomniałem dodać, że wystarczy mi 6-7 litrowy garnek na nastaw, jednorazowo destylował bym 4.5 - 5l
Destylowanie takich ilości 4-5 l mija się z celem.
Przerabialem to i uwierz mi mordęga.

Skoro nic jeszcze nie masz , a kręci Cię pot still to rób na kegu 30 l i deflegmatorze o srednicy minimum 50mm.
Czemu?
Bo kupisz sobie fermentator i paczkę drożdży i to do siebie pasuje. Jak przeczytasz na drożdżach przepis to dokupisz 7 kg cukru. Rozmieszasz w 20-22 l wody zasypiesz drożdże i za max 2 tyg sklrawane przelejesz wprost do kega.

Czemu deflegmator z rury 50?
Bo jak dojdziesz do wniosku że twój dobry bimberek mógłby być lepszy to do tej rurki założysz głowice i zrobisz pełnoprawną kolumnę rektyfikacyjną.

Proponuję keg + 1,5 m rury cu 54mm, nypel wkręcany w kega kupisz u @radius, 70 cm rurki 15, 50 rurki 28, dwie mufy redukcyjne 28x15, 10 cm rurki 8mm, wiertło 8 i 15mm.
Z rurki 15 i 28 oraz muf redukcyjnych robisz chłodnice lebiga. Jeden koniec zaginasz lub uzywasz kolanka. Wiercisz w szczycie kolumny otwór pod rurkę 15 i lutujesz szczelnie. Na szczycie robisz zatyczkę.
Podobnie lutujesz króćce w mufach redukcyjnych w chłodnicy.
Podpinasz wodę , podpalasz ogien i cieszysz się jak kapie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

@karola44-81 póki co najlepszy post, same konkrety, na pewno mi pomoże, masz jeszcze jakieś rady ?

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

Tak mam.
Jak idziesz w pot stilla to zamiast zakupu termometru, zrób sobie papugę. Ten alkoholomierz ( areometr) koniecznie musisz mieć.

I przewiduję że będziesz kombinował w tej kolejności.
1. Najpierw pusta rura. Ale dojdziesz szybko do wniosku że można lepiej.
2. Więc wyczytasz na forach, że w rurę trzeba wypełnienie. Załadujesz i jakość destylatu podskoczy. Ale będziesz drążył temat i dowiesz się że można dojść do bimbru o mocy spirytusu.
3. Zaczniesz kombinować robić skraplacz, żeby uzyskać więcej refluksu.
I tu zatrzymaj się. Taki turbo pot still to fajny sprzęt. Ale zamiast kombinować z płaszczami wodnymi, zaworkami do regulacji przepływu wody, to w tej cenie zrób głowicę do kolumny rektyfikacyjnej.
Jak piszesz masz wysoki garaż to głowica bokakoba jest najprostsza. Montujesz skośne półki i gotowe.

Przeszedłem ta drogę. Od pustej rurki fi 28mm na garnku do kolumny bokakoba na kegu.
I jakbym od razu wiedział co daje bokakob w stosunku do pot stilla i to tak małego, to na pot stilla nawet bym nie spojrzał.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 gru 2017, 13:19 przez karola44-81, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: Szlumf »

karola44-81 pisze:......
Jak idziesz w pot stilla to zamiast zakupu termometra zrób sobie papuge. Ten alkoholomierz ( areometr) koniecznie musisz mieć.
Ja jednak radziłbym termometr. Papuga działa z opóźnieniem. Powinno się do niej doprowadzać zimny destylat więc dochodzi chłodniczka. Alkoholomierz w papudze jest zwykle mało precyzyjny jeżeli stosujemy tylko jeden. Suma summarum najprostsza papuga bez chłodzenia może przekłamać wynik o 10-15% co moim zdaniem może skutkować złym destylatem. Jeżeli jednak zdecydujesz się na papugę to kup chiński zestaw 3 alkoholomierzy i wymieniaj je w papudze w miarę zmian %. Te alkoholomierze są całkiem niezłe pomimo niskiej ceny. Sprawdzałem 3 zestawy i w porównaniu z dokładnymi z Gomaru przekłamują góra o 2%.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

Czy ja wiem?
Pot still to produkcja bimberku. Tu każdy robi według swoich upodobań. Moim zdaniem bardziej liczy się zapach i smak przy takiej produkcji. Z doświadczenia wiem, że bardziej się opłaci co jakiś czas rozetrzeć kilka kropel na nadgarstku i ocenić po zapachu co aktualnie leci. Czy cyferki odczytane z termometru będą miarodajne?
Sam używałem papugi i jej wskazania przy zwykłym pot stilu razem z oceną zapachu były zdecydowanie lepsze niż przetwarzanie danych z termometrów.

Chłodnica i tak jest przed papugą. Myślę, że 50 cm chłodnicy lebiga jest wystarczające nawet do takiego pot stilla zrobionego z rury 50 mm.
Z resztą my możemy sobie gadać, najważniejsze i tak będą upodobania i umiejętności operatora sprzętu.
Zrobi jak będzie uważał za stosowne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

Można zastosować termometr i papugę, a ostatecznie kierować się zapachem i chyba tak zrobię :idea: , jakoś jestem przekonany do termometru.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

W jednym z tematów znalazłem taki projekt, co o nim sądzicie, co ewentualnie można zmienić/dodać/odjąć ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: ramzol »

Karola44-81 czy uważasz że przebyta droga była cos warta? Kolumna to dobra rzecz ale przyjemność z rozwoju warta dużo więcej niżeli nie jeden abratek ;)

Smak i zapach powinien kierować każdym bimbrownikiem, termometr i papuga to tylko gadżety.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

Ramzol no pewnie, ze droga jaką pokonałem byla dużo warta.
Zainspirowany twoim tytraniem podjąłem sie spróbować. Były wzloty i upadki. Nerwy ale i duża satysfakcja.
Szczególnie rozkminienie CM-a i widok brata i taty przecierających oczy ze zdumienia gdy w papudze areometr tonął prawie cały.
Dla tego nie namawiam usilnie kolegi shasim na robienie kolumny rektyfikacyjnej na start.
Chcę tylko mu pomóc w doborze pierwszych klocków tak, aby złapał prawdziwego bakcyla do budowy aparatów do destylacji.
Żeby na starcie nie zniechęcił się , bo się narobi przy cięciu, gięciu i lutowaniu a na koniec będzie zarywał noce żeby ukapać litr gorzałki.
Jak zacznie od porządnej rury i zbiornika to na ich szczycie zrobi sobie taki odbiór jaki mu będzie pasował. Będzie chciał bimber założy chłodnicę i bedzie miał bimber.
Bedzie chciał spirytus- zdejmie chłodnicę , a założy głowicę bokakoba na przykład.
Bedzie miał wybór.

Shasim ta fotka, która pokazałeś to nic innego jak kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakoba ( ze skośnymi półkami). Ma tylko dołożoną dodatkową chłodnicę , aby od razu uzyskać zimny destylat.
Normalnie z takiej kolumny masz gorący, lub bardzo ciepły destylat.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

karola44-81 pisze:
Shasim ta fotka, która pokazałeś to nic innego jak kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakoba ( ze skośnymi półkami). Ma tylko dołożoną dodatkową chłodnicę , aby od razu uzyskać zimny destylat.
Normalnie z takiej kolumny masz gorący, lub bardzo ciepły destylat.
Fajny sprzęcik i chyba łatwy w budowie, czytałem że po ograniczeniu/wyłączeniu refluksu można na tym robić także smakówki, nie tylko spirytus, podoba mi się że można uzyskać serce jak na pot stillu a z przed i pogonów wyciągnąć czysty alkohol,żeby nie nasmrodzić :scratch:
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: ramzol »

Jak nie widziałeś to poszukaj tematu " Mini stil radiusa" 90cm SP pozwala na uzyskanie przyzwoitego spirytusu. Jak planujesz kega to kupuj odrazu 50l. Rzadziej będziesz gotował. Gdybym teraz budował kolumnę to zamykał bym szczelnie górę i wlutowywał odpowietrzenie w kapę. Ten manewr pozwoli na podłączenie chłodnicy i przy odpowiednim prowadzeniu chłodzenia otrzymasz aparat zwany CMem. Idealne rozwiązanie do smakowek.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: karola44-81 »

No dobrze kombinujesz. Ja co prawda nie używałem bokakoba jako pot stila bo nie robiłem na nim nic po za cukrówką. A użyć kolumny rektyfikacyjnej do produkcji bimbru to jak strzelać armatą do komara. Ale jest potencjał.
I nawet jakbyś zrobił prostego pot stila na takiej dużej rurze to jest podstawa do późniejszych modyfikacji i nauki.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: ramzol »

Jedynie co to bokakoba bez VMa. Zostaje później dorobić tylko "moduł" z OO i masz pełnowartościową kolumnę.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

Podsumowując : Złożę sobie bokakoba z nierdzewki, skraplacz będzie miedzianym już mam 2.3m rurki fi 8, planuję dwie rury z nierdzewki fi 60x1.5 obie po metrze, keg 30l, na razie nie zawracam sobie głowy resztą, zbieram pieniądze i kupuję to co najdroższe i najważniejsze.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: ramzol »

Właśnie teraz skup się na projekcie. Zmierz wysokość pomieszczenia Oszacuj ile Cię to wyniesie. Za chwile koncepcja się zmieni i zostaniesz z klamotami. Keg 50 lepiej wlać niepełen jak gotować 2 razy.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Autor tematu
shasim
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 20:05
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena projektu destylatora

Post autor: shasim »

Właśnie to teraz robię ;) . Co do kega, nie mam dużego zapotrzebowania, ale czasami na olx 50l są 20 zł droższe niż 30l więc nie wykluczam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 gru 2017, 08:43 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta poprzedzającego w całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”