Ocena procesu i dodatki?

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy

Post autor: masterpaw2 »

JasnyPierun pisze:..... rozważam zamontowanie modułu z obniżonym odbiorem a z tego co czytam większe jeziorko tam się przydaje.
Kolego nawet przy znikomym jeziorku możesz śmiało wstawić OOB, to tylko kwestia prowadzenia procesu, a w szczególności odbioru przedgonu. Tak w telegraficznym skrócie, przy minimalnym jeziorku odbierasz go kropelkowo przez cały czas trwania procesu, przy dużym robisz to zrzutami.
Z ciekawości sprawdziłem u siebie w aabratku (prod. Franzmaster) pojemność to ~ 8ml, przy UFO (made by Akas) to grubo powyżej 200ml.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Ocena procesu i dodatki?

Post autor: Szlumf »

Dajcie spokój z tym jeziorkiem. JasnyPiorun je parę razy zmierzył a Koledzy, z uporem godnym maniaka, przez kilkanaście postów udowodniacie mu, że się myli. Czy jeziorko ma 2ml, czy 20ml, czy 200ml nie ma wielkiego znaczenia dla pozostałych problemów o które pytał autor tematu. Może ktoś, coś na ten temat?
JasnyPiorunie napisz na jakiej wysokości masz termometr prowadzący. Zanotuj wszystko co się da podczas następnego procesu - czasy korekt, temperatury, odbiór, ilości frakcji i co tam Ci przyjdzie do głowy. Tym, że urobek po kilku pierwszych procesach będzie kiepski się nie przejmuj. Smrodki muszą się wypłukać. Jeżeli Ci nie zalewa przy 3,4kW to pracuj z taką mocą. Początkowy odbiór proponuję 25ml/m. Przy Twoim felernym nosie przedgon odbierz kropelkowo na ilość. Myślę, że tak ze 200ml powinno wystarczyć. Zacznij odbiór przedgonu gdy temperatura na 10-tej półce będzie stała przez 5 minut. Pogony zacznij odbierać gdy już nie będziesz miał cierpliwości do zmniejszania odbioru tak by10-ta półka stała w miejscu. Możesz je odbierać szybciej i przeznaczyć do dalszego przerobu. Pierwsze 500ml serca odbieraj do 100ml buteleczek. Może coś złego w nich jeszcze wyłapiesz na smak.
Awatar użytkownika

Hecktor2
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 26 lis 2017, 17:24
Podziękował: 1 raz
Re: Ocena procesu i dodatki?

Post autor: Hecktor2 »

@JasnyPierun masz zrobioną głowicę pod sporo wiekszym kątem niz u mnie. Do tego zaworek jest wspawany dalej od zalamania glowicy, co moze skutkowac tym, ze jeziorko nie jest oprozniane do zera. Wtedy ta ilosc moglaby sie zgadzac, bo duzo urobku zostawaloby nie spuszczone do pomiaru.

Drugą mozliwoscia wedlug mnie sa zle pospawane elementy. Tzn pod zbyt ostrym katem. Nie widac tego dokladnie na zdjeciach, ale o ile glowica jest ostro, tamka jest ostro to byc moze ze faktycznie bardzo malo urobku zostaje w tamce.

Sprawdź w jakiej odleglosci od tamki masz wspawana rurkę od zaworka precyzyjnego ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ocena procesu i dodatki?

Post autor: JasnyPierun »

Sprawa jeziorka wyjaśniona. Okazuje się że tamka jest wspawana pod ostrym kątem tak jak pisze Hecktor2. Zrobiłem foto od dołu i wychodzi na to że jest to wspawane w miejscu gdzie jest łączona głowica. Porównałem to z innymi fotkami głowic i wychodzi jednoznacznie przyczyna tej pojemności. Tematu już mi się drążyć nie chce, wpis jest jako ciekawostka.
odbior.jpg
moje1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”